Windows 10 Kurulumu Başlamıyor ise [80240020]

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
4
Windows 10 güncellemesini hala alamayanlarınız varsa hemen çözümünü yazıp onları rahatlatayım:
Belki bir kısmınız biliyordur dosyalar çoktan C:\$Windows.~BT dizinine inmeye başladı. Ama Setup dosyasını çalıştırmayı denediğinizde 80240020 kodlu bir hata veriyor.
Çözümü ise şöyle:
1. "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" dizinine girin ve tüm dosyaları silin.
2. Arama kısmına "cmd" yazıp !Yönetici olarak çalıştırın! ve "wuauclt.exe /updatenow" yazıp Enter'a basın.
3. Şimdi Denetim Masasına gidip Windows Update'e gidip yeni güncellemeleri kontrol edin. Eğer olmazsa işlemi tekrarlayabilirsiniz.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bu paylaşılan resimler bir tek bende mi görünmüyor :huh:

Profenn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaptım dediğinizi ama dizin adı geçersiz dedi yönetici olarak başlatmıştım ?

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Şimdi bu yöntem ile yapınca serial'mı soruyor ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

O Kadar rezervasyon yaptırdık ya :) SoftwareDistrubiton'dan dosyaları silicem sonrada update yapsam serial isticek sanırım yani ben öyle anladım ?

Gün içerisinde gelir mi ?

Reaksiyon puanı
4
Şimdi bu yöntem ile yapınca serial'mı soruyor ?

O Kadar rezervasyon yaptırdık ya :) SoftwareDistrubiton'dan dosyaları silicem sonrada update yapsam serial isticek sanırım yani ben öyle anladım ?

Gün içerisinde gelir mi ?
Serial falan istemeyecek. Sildiğiniz dizin Windows Update'in dosyalarının barındığı yer. Yani dosyaların önbellekleme yapıldığı yer. Biz önbellek dosyalarını silip dosyaları yeniden tam indiriyoruz. Windows 10 güncellemesi arkaplanda geldiği için parça parça gelmeye programlıydı. Biz bu adımla tek seferde dosyaları indirmeyi sağladık hepsi bu.

thorahmet58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Internet çok yavaş 4 5 saate anca iner ah kazikci ttnet ahh :(

yavuzvualat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende denetim masasında windows 8 indiriliyor dedikten sonra indirme tamamlanı.aynı ekranda yüklemeye hazırlanılıyor dedi ve o kısım bir türlü geçmiyor.sizde de o kısımda uzun süre bekleme yaptımı

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Software silerken Dosya Kullanılıyor hatası veriyor.Sizde de oldu mu yoksa pc yeniden başlatıcam

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Software silerken Dosya Kullanılıyor hatası veriyor.Sizde de oldu mu yoksa pc yeniden başlatıcam

Oldu ama ben önemsemeyip silebildiklerimi sildim o klasörde . Yöntemi aynen uyguladım ve şuan indiriyorum.

muskafa

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Bende maalesef hata verdi. Windows 10 update indi fakat başarısız oldu dedi.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Bende yüklemeye hazırlanıyor diyor.Heralde daha indiriyor şuan 2.83 inmiş

EAgle_41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende yüklemeye hazırlanıyor diyor.Heralde daha indiriyor şuan 2.83 inmiş

Denenmiştir kurluyor en başta çince gözüküyor sonra inglizce oluyor :) 3 kerede restrart atıyor kurarken ve kurduktan sonra bılgısayra girip özelliklere girerek en sag aşagıdan windowsu aktıv edın en başta olmuyabılır cunku mıcrosoft su an coktu :d o yuzden endıselenmeyın ban da rezerve dgelmemısdı boyle hllettım wındowsda mukkemmel mıcrosoft edge chrome rahat ezer :d chorome bıttı

AHAHAHAHAHAHAHAAHHA LINKI VERMEMISIM :D

~http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-10-download-iso-32-bit-64-bit-free/

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bana daha güncelleme gelmedi bakalım gelmesini bekliyoruz halaa :)

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
0x80070002 Hatası alıyorum bilen var mı? [MENTION=32978]Evan[/MENTION]

boot.wim eksik falan bişeyler diyor

Muharrem_12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben dosyaları sildim oluyordu , sonra indirmeyi durdurdum kendinden indirmeyi iptal etti
bir kaç defa tekrar denedim olmadı, windows update tede gözükmüyor yardım edebilir misiniz

Reaksiyon puanı
4
Bende olmadı.

0x80070002 Hatası alıyorum bilen var mı? @Evan

boot.wim eksik falan bişeyler diyor
Hata kodu çözümü şu şekilde;
İlk olarak Windows Update aracını güncelleşirin: http://support.microsoft.com/kb/971058/tr
Eğer olmazsa Microsoft'un sitesinden Fix It yazılımını indirebilirsin. Bu işlemler sonucunda da olmazsa yukarıdaki adımları tekrar dene fakat Windows 10 dosyaları bu durumda yeniden inebilir.

ben dosyaları sildim oluyordu , sonra indirmeyi durdurdum kendinden indirmeyi iptal etti
bir kaç defa tekrar denedim olmadı, windows update tede gözükmüyor yardım edebilir misiniz
Yukarıdaki Windows Update aracı ve FixIt çözümlerini siz de deneyebilirsiniz.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Aslında BT klasöründe 4.23 gb indirme vardı sonra onlar silindi.Tekrardan indiriyor.Bi acayip ya :)

Reaksiyon puanı
4
Aslında BT klasöründe 4.23 gb indirme vardı sonra onlar silindi.Tekrardan indiriyor.Bi acayip ya :)
Yaklakşık 6,35GB dosya inmiş olması gerek toplam.

Ekli dosyayı görüntüle 12175 arkadaşlar bendede böle dediğini yaptım olmadı nasıl yapıcam

Ekli dosyayı görüntüle 12176Ekli dosyayı görüntüle 12176
Yukarıda bahsettiğim Windows Update güncelleştiricisi ve FixIt aracını deneyin.