Arama sonuçlarınız

1. N

Altyapısız İnternet

Yerel internet firmaları var. Dışarıya alıcı bir cihaz yerleştirip kendi cihazları üzerinden bağlantıyı sana ulaştırıyorlar wifi üzerinden. Ben 16 mbit kesintisiz alabiliyorum. Kopma derdi falan olmuyor. Akşam saatlerinde bazen bağlantı hızı düşebiliyor o lokasyonda çok giriş yapanlar falan...
  2. N

Bütçeye göre sıfır ve ikinci el ekran kartı önerileri - Haziran 2020

Adobe Premier'de GPU-CUDA üzerinden render alma özelliği var acayip fark ettiriyor render süresini. Bu nedenle ileride video edit işlerine de yoğunlaşacağımdan Nvidia ekran kartı almak istiyorum. Cuda çekirdeği de önemli benim için. Nisan ayında şöyle bir tablo çıkarmıştım. Gpucheck sitesinden...
  3. N

Bütçeye göre sıfır ve ikinci el ekran kartı önerileri - Haziran 2020

@Motionless İn White Paylaşımın için teşekkürler. Şuan 760TI ekran kartım i7-4790k işlemcim ve Gigabyte 1150 Pin Eco81 anakart, 16gb ram var. Monitörüm Asus 27" PB278Q 60hz.. Aslında monitörü alırken grafik tasarım web işleri falan o amaçla almıştım. Yine ufak tefek bu işlerle uğraşıp kodlama...
  4. N

Bilgisayar almak için Black Friday/Kara Cuma Beklenmeli mi?

Geçen yıl telefon için beklemiştim ama önce fiyatları yükselttiler sonra düşürdüler değişen bir şey olmadı.
  5. N

Nasıl bir ürün tercih etmeliyim? (Katlanabilir-Klavyesi Çıkarılabilir Notebook)

Macbook Pro da aklımdan geçmiyor değil ama video-foto olayı genel kullanımımın %5-10'nu oluşturuyor. Ağırlıklı olarak diğer işler için kullanacağımdan Windows daha iyi olur gibime geliyor. Yıllardır Windows kullanınca özgürlük kısmında Macbookun tutuculuğunu pek sevemem gibi. Windows Surface Pro...
  6. N

Nasıl bir ürün tercih etmeliyim? (Katlanabilir-Klavyesi Çıkarılabilir Notebook)

Sony Vaio Notebook'um var 2.7 kg ağırlığında 15.4". Çantamda başka şeyler de taşıyınca işe gidiş gelişlerde çok yoruyor. İş yerinde normal bilgisayarım var onu kullanıyorum boş vakitlerimde yazılım işleriyle, internette sörf falan yapıyorum. Öncelikli amacım hafif olması ve günlük kodlama...
  7. N

Klip için arka plan müziği bulma

Futbol maçlarında çektiğim görüntüleri klip eşliğinde yayınlamak istediğimde uygun ve telif olmayan müziği bulmak çok zamanımı alıyor. https://twitter.com/MilliTakimlar sayfada yer alan kısa kliplerde kullanılan arka plan müziklerini nasıl bulabilirim. Bazen youtube'dan buluyorum, free yazıyor...
  8. N

Harddisk sanırım gidici. Yedekleri nasıl kurtarabilirim.

Video ve fotoğraf depolama için kullandığım 4 TB'lık WD marka harddiskim gidici gibi görünüyor. Videolar çok yer kapladığı için geçenlerde boyutlarını küçültmek istedim video converter programı ile. Sanırım harddiskte hasara yol açtı. Foto-Video kopyalarken "0x8007045d: bir g/ç aygıt hatası...
  9. N

Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Video modunda da manuel ayar olduğunu sanıyordum ama hayal kırıklığı oldu benim için. Kapalı bir ortamda sabit enstantane değerlerinde video çekmek istersek çekemiyoruz. Bunun için ayrı bir kamera uygulaması falan var mı.
  10. N

Kampanya zamanı isimli uygulamadan başvuru yaptım. Verileri doldurup gönderdiğinde hata oluştu şeklinde uyarı verdi sonrasında tekrar başvurduğda daha önce bu IMEI numarasından başvuru yapılmış şeklinde uyarı aldım. İnşallah sıkıntı çıkmaz.
  11. N

Ben de güncellemeleri deneylerin ama yazılım güncel diyor.
  12. N

S10 Plus aldım da Pro Video modu yok mu bunda. Gece çekimlerinde belli bir seviyeye ayarlayıp ışık patlaması olmaması için manuel video çekmek istiyorum ama bulamadım. Fotoğrafta manuel mod var ama video da yok.
  13. N

PUBG Emulatör ve Mobil de farklı hassasiyet ayarları nasıl yapılır

Emulatörde uyguladığım hassasiyet ayarları Mobilde çok yavaş kalıyor, her iki platformda farklı hassasiyet ayarları ile oynamak istiyorum. Facebook üzerinden giriş yapınca o hesap üzerinden yapılan ayarlar aynı kalıyor, böyle olunca her iki tarafa geçince baştan hassasiyet ayarları yapma...
  14. N

Şarj olarak testlerde 40-50 dakika daha fazla gidiyor görünüyor S10+.. bunun için değer mi büyük ekran almaya
  15. N

Bende S10 ile S10+ arasında kaldım. Testlerde ciddi derecede fark görünüyor 2 model arasında. On kamera olayındaki tek kamera, çift kamera farkını tam anlayamadım ama benim için çok sorun değil. Kullanım açısından acaba S10 plus çok büyük gelir mi?
  16. N

Galaxs S9+ mı p20 pro mu

Note 9 bakmaya başladım. En iyisi onu almak.
  17. N

Galaxs S9+ mı p20 pro mu

Bende bu iki model arasında kaldım. Kararsızım. Sırf bataryası için P20 pro'ya kayıyorum ama özellikle video kalitesi hafıza kartı desteği nedeniyle S9+ aklıma geliyor. Şu s9'un da pili 4000 olsa hiç düşünmez S9 alırdım. Ama gün içinde yoğun kullandığımdan bazen şarj imkanımın bulunmadığı...
  18. N

Programlamanın mantığı için hangi dili öğrenmeliyim (hobi amaçlı)

mantığı derken, web programlama kısmında tam çalışmaya başladığım, belli bir yere geldiğimde iş geliyordu eski mevcut bilgilerimle site işlerini yürütüyordum, drupalla yapıyordum yeterli geliyordu. Kurs döneminde de işe başladığım için ikisi bir arada gitmedi kursa devam ettim ama pek verimli...
  19. N

Programlamanın mantığı için hangi dili öğrenmeliyim (hobi amaçlı)

Merhabalar, Yaşım 33, bir iş yerinde 08:30-17:30 çalışıyorum hafta sonum tatil. 2002-2011 yılları arasında Web Tasarımı ile uğraştım. Daha çok front end sayılır. Hazır CMS sistemlerine tema entegre ettim Drupal v.s, öncesinde hazır scriptler editliyordum genelde. 2011 den sonra ara verdim...
  20. N

WampServer Hatası

uzun süre geçmiş üzerinden, sorunu halletmişsinizdir ama yazayım yine de. localhost/test yazman gerekmiyor mu, bu arada skype v.b programlar varsa çakışma yapıyor olabilir. Böyle bir durum varsa ayar dosyasından localhost:8080 portunu tanımlaman lazım
  21. N

Kara Cuma adındaki sahtekarlık.

hafıza kartı desteği yok, foto-video manuel ayar yapılamıyor, işlemcisi falan iyi görünüyor ama benim istediğim özellikleri karşılamıyor. Daha doğrusu benim istediğim özellikleri karşılayan pek telefon bulamıyorum. İlla bir şey eksik oluyor.
  22. N

Kara Cuma adındaki sahtekarlık.

Amazon da 1 haftadır s8 3100 TL'ydi. Bende biraz daha düşer cuma günü şeklinde düşünerek almadım. Şimdi 3300'e çıkmış.
  23. N

Max 3200 TL Telefon önerileri.

3134 diye sevindik düşer diye beklerken 3324 TL'ye çıktı :) keşke alsaydım
  24. N

Max 3200 TL Telefon önerileri.

Samsung S8 3134 TL Amazon'da. Video-Foto kalitesi çok iyi görünüyor incelemelerde. Bataryası Plus'a göre biraz daha az gidiyor ama G7'den daha iyidir batarya performansı.
  25. N

Telefon fiyatları

LG G7 Bataryası kötü. Deliriyorum. Tam telefonu alayım diyorum batarya işi gelince tüm keyfim kaçıyor. 6.1 ekrana 3000 mAh batarya koymuşlar. Yoksa alınır her türlü
  26. N

Mate 10 Pro vs LG G7 ThinQ

Mate 10 Pro'da manuel modda video çekimi olmuyor, foto olayında manuel var. Video kalitesi biraz daha kötü LG ve Samsung'a göre. Yani manuel foto, manuel video çekmek istiyorsan benim gibi. Bu özellikler önemli. Gece video çekimi yaparken otomatik değilde videoyu iso-enstantane değerlerini...
  27. N

Mate 10 Pro vs LG G7 ThinQ

Bende G7 almak istiyorum ama bıktım eski telefonun kabloya bağımlı yaşamasından dolayı. G7'de de batarya yüzünden geri adım atıyorum hep. Testlerde çok kötü çıkıyor pil performansı.
  28. N

Hepsiburada.Com Efsane Cuma Telefon İndirimleri nasıl olacak ?

Evet. Yurt dışındaki ürünlerin çoğu yok zaten. Yine de baya ürün var ama. Bir nevi Hepsiburada'nın yeni rakibi. Gerçi çalıştığı tedarikçi firmalar hakkında kötü yorumlar okudum. Yeni olduğu içindir. Ama Amazon un kendi satışı ise alırım. Daha güvenli olur.
  29. N

Amazon.com.tr Türkiye'de faaliyet gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda başladı.
  30. N

3000 TL civarı Foto-Video ve Şarj odaklı telefon tavsiyesi

Şarj olayı sıkıntı ya. 6.1" ve çok parlak bir ekrana 3000 batarya az gibi geliyor. Maçlarda deplasmana falan gidiyoruz polisler powerbankleri falan topluyor. Onun için 1 günü rahat çıkaracak, arada 1-2 saat video çekimi yapabileceğim bir telefon lazım. İlla birşeylerden feragat etmek gerekiyor...
  31. N

dün bir avm de s8 ve s9'lara bakıyordum nerdeyse hepsinde amoled yanığı vardı. forumda okuduklarımdan da garanti kapsamında sıkıntı yarattıklarını öğrendim. Aslında şuan elimde 2700-3000 civarı para var. Samsung S8, 3300 TL civarında. Cuma günü 3000 TL'ye inerse almayı düşünüyorum. 4000 TL...
  32. N

LG G7 mi LG V30+ mı

G7'de 4k 60fps desteği var mı? epey sitesinde güncelleme gerekebilir yazıyor.
  33. N

2700 tlye telefon

LG V30'un şarjı 1 günü çıkarır mı.
  34. N

Hepsiburada ile ilgili soru

20 Milyon ziyaretçi bekliyorlarmış. 50 bin personelle satış, hazırlama ve kargo mevzularına hazırlarmış. Bakalım neler yaşanacak :) aldığımız ürün 10 güne gelirse iyi. Bende acaba şimdi mi alsam yoksa Cuma gününden sonra mı alsam diye kararsız kaldım.
  35. N

LG G7 aklıma yatmaya başladı. 4K 60fps için güncelleme gerekebilir diyor. Güncelleme falan geldi mi çıktığı tarihten sonra.
  36. N

3000 civari bütçe telefon önerisi

Acaba bu hafta içinde almak mı mantıklı olur yoksa sonrasında mı, ben de endişe ediyorum bu durumdan. Fiyatlar Cuma günü sonrasında tekrar bu seviyelere mi gelir yoksa Cuma günü seviyelerinde mi gezer.
  37. N

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Bugün bir avm de Samsung S8 ve S9'a baktım ikisinde de amoled yanığı vardı. Bu kadar sık rastlanan bir durum mu bu olay. Sırf bu sebepten soğudum telefondan. En sonunda telefon almaktan vazgeçicem kaç gündür araştırıp duruyorum tam içime sindi bir telefon derken onun da böyle rahatsız edici...
  38. N

Samsung 8s plus almaya karar vermiştim ama bugün incelemek için bir firmaya gittiğimde teşhir ürünlerinde telefona bakarken amoled yanığı olduğunu fark ettim. Hatta bir kacinda da aynı sorun vardı. Bunu görünce tüm hevesim kaçtı. LG'de de şarj sıkıntısı var. İşin içinden çıkamadım. Adam gibi...
  39. N

3000 civari bütçe telefon önerisi

V30+ alana kadar G7 fiyatının düşmesi beklenebilir 3400 civarı. V30+ sanırım pil performansı olarak daha iyi ama on kamerada G7 daha iyi. Kamera performansı da Galaxy s9'la hemen hemen aynı. Bende çok araştırıyorum. 3000 civarı birşey almayı planlıyorum ama hep pil sorunu çıkıyor karşıma. Bu...
  40. N

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

s8 almak istiyorum. Biraz eskidi ama bütçem 3000 TL civarı. İndirimlerle birlikte bu fiyata gelirse almayı düşünüyorum. Yoksa biraz daha bekleyip s9 mu alsam.
  41. N

LG G7 mi LG V30+ mı

ön kamerayı niye bu kadar rezil yaparlar ki. Foto-Video konusu öncelikli benim için. Sırf bu sebepten alacaktım ama Samsung'a kaydım. G7'nin ön kamerasının diyaframının 1.9 ve 8mp olması V30'a nazaran bir tık daha iyi olduğunu düşündürüyor. Ama gidip bataryayı düşürmüşler yükselteceklerine.
  42. N

Amazon Türkiye sitesinde bazı telefonlar Hepsiburada'dan daha ucuz. Acaba onlar fazla fiyat oynaması yapmadığı için mi öyle görünüyor. Onlarda ciddi düşüşler olurmu bilmiyorum
  43. N

Merhabalar, 2-3 gündür yoğun şekilde telefon almak için araştırma yapıyorum ama işin içinden çıkamadım. Normalde Pro fotoğraf makinam, go pro cihazım v.s var ama sürekli yanımda taşımaktan sıkılıyorum. Onun için tüm değerlerini Manuel olarak ayarlayabileceğim Foto ve video çekimi yapan bir...
  44. N

Bluetooth kulaklığı bilgisayar ile eşleştirme!!

Bugün Jabra Halo Free marka bluetooth kulaklık aldım ama sonradan jeton düştü masaüstü bilgisayara nasıl aktarabilirim sesi. Hangi bluetooth cihazını almam lazım PC'de ki sesi alabilmem için.
  45. N

Shotgun mikrofonu bilgisayarda kullanma

Merhaba arkadaşlar, elimde rode videomic rycote marka shotgon mikrofon bulunuyor. Canon fotoğraf makinamın üstüne takarak kullanıyorum. Ancak bunu sadece ses kaydı yapmak istediğim zaman bilgisayarda kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Bunun için ayrı bir ses kayıt cihazı alıp ona mı...
  46. N

Windows kurulumu sonrası hata

Bir arkadaşın Sony Vaio SVD13 Ultrabook bilgisayarına USB'den kurulum yaptım. Kurulum bittikten sonra pc açıldığında kişisel bilgisayarınız düzgün başlatılamadı hatası verdi. Önce Windows10 denemiştim, az önce Windows 8.1 yükledim yine aynı problem. Kurtarma seçeneklerinden kurtmaya çalıştım ama...
  47. N

Adobe Premiere Export yaparken pc kapanıyor

Adobe Premiere Pro CS6 programı ile export yaparken pc her defasında kapanıyor. GPU üzerinden render alma işlemlerini yapıyorum ancak yine CPU'yu maximum seviyede kullanıyor bunu çözemedim. Pc kapanmasa sorun yok ama neden kapanıyor anlamıyorum. Sony Vegas'ta kapanmıyor ama render işlemi uzun...
  48. N

27" Monitör Tavsiyesi

Genelde 27" monitörler 1920x1080 çözünürlükte. Ama bu bana biraz daha küçük geliyor gibi. Çözünürlüğü fazla olsun istiyorum. 2 adet monitör kullanıyorum şuan, tek monitörde işlerimi halledeyim istiyorum. Bunun için nasıl bir monitör tavsiye edersiniz. Freelancer olarak web tasarım, grafik işleri...
  49. N

HDMI Ses Sorunu Giderilmesi

Arkadaşlar bende bugün Asus Pa248Q marka monitör aldım. HDMI kablosunu bağladım. Kulaklığı takınca ses geliyor ancak kulaklığı çıkarınca hoparlör dışarıya ses vermiyor. Bozuk olabilir mi acaba
  50. N

HTC Bootloader Kilidini Kaldırmak

bende yaptım az önce unlocked yazıyor şuan ancak yine fabrika ayarlarına dönemedim. açıldığı zaman tekrar kapanıyor eskisi gibi değişen pek birşey olmadı.. Ses ve Power tuşuna basarak şimdi recovery ve factory reset'i denedim yine olmadı
  51. N

Video işleri için SSD önerisi

Web sitemiz için maç özetlerini tv kartım aracılığı ile kaydedip, mp4 formatına çevirip üstüne logomuzu koyup render alıyorum ve sitemize yüklüyorum. Bu sebeple render süresini minimuma indirebilecek bir ssd almak istiyorum. 120 gb falan yeterli olur diye düşünüyorum. Gerek kullandığım grafik...
  52. N

Win7 x64'te 3D Sekmesi görünmüyor

Bilgisayarımın özellikleri gayet iyi. Daha önce 32 bit kuruluyken 3d sekmesi vardı, ama şimdi 64 bitte bu sekme görünmüyor. Ekran kartım Asus EAH 6850 1 Gb. Edit> Preferences > Performance bölümnünde Enable Open GL seçeneğide aktif görünüyor ama nedense 3d sekmesi yok. Kurulum dosyam Photoshop...
  53. N

VMwarede Nasıl OS X Mountain Lion Kurulur?

en iyisi amd pc yi satıp intel almak.. intel pc'lerde denedim en ufak bir sıkıntı yok amd eski sürüm ancak çalışıyor, onda da ne ekran kartı nede ses kartı.. ikiside çalışmıyor malesef. ama kurduk bir şekilde. öğrenmiş olduk intel'den vazgeçmememiz gerektiğini.
  54. N

verdiğiniz linki iyice okuyarak sonunda kurmayı başardım ancak versiyon 10.5.5 malesef son versiyonlarda amd için bir yapılandırma bulamadım :( ama bunada şükür.
  55. N

en son 4. dosyayı indirdim only amd yazıyordu kuruluma başladım ama bu aşamaya geldim burada takıldım ne demek istiyor anlamadım
  56. N

Render alırken PC kapanıyor

şimdi maçları kaydediyorum birazdan deneyeceğim hd videoları.. ayrıca bilgisayarın içinde temizledim işlemci fanı, kasanın yan tarafındaki kapağını ön taraftaki delikleri falan baya tozlanmış bakalım yapacakmı yine. Acaba bios'tan bunlarla ilgili bir ayar yapmam gerekirmi.
  57. N

Power Suplly Thermaltake 600 w kasa da 3 tane fan var.. ram daha önce 1 tane 4gb vardı, dün de bir tane daha 4gb aldım yine aynısı oldu. sırf bu tarz video işleriyle uğraşacğaım diye amd önerdiler, zaten intel kullanıyordum oyun açısından memnundum daha iyisi olsun dedik 2 ay önce topladım ama...
  58. N

Skystar HD tv kartımdan HD olarak kaydettiğim görüntüler boyutları 1920 px civarında.. bunların uzantıları .ts oluyor ve bunu mp4'e çevirmem gerektiğinden piyasada bir çok program denedikten sonra handbrake adlı programın performansından memnun kaldığım için bunu kullanmaya başladım herşey...
  59. N

işlemciniz amd mi yoksa intel'mi..ben sanırım amd'den dolayı sıkıntı yaşıyorum... oysa virtualization özelliği var ve onu enable yaptım ama nedense olmuyor :(
  60. N

olmuyor kafayı yiyeceğim ya 3 tane farklı farklı 3.5 gb lık dosya indirdim hep aynı yerde kalıyor... daha önce 10.8.2 , sonra 10.8.0.. şimdide 10.7.4 indirdim youtube'dan video anlatımlarına baktım, apple ekranı geliyor kalıyor öyle. nerde hata var anlamadım.
  61. N

enable yaptım zaten onu.. zaten onu enable yapmayınca desteklemiyor hatası veriyor o aşamayı geçtik ama bu ekranda takılı kaldı.
  62. N

benim cihaz amd 4100 işlemci, 8gb ram falan.. direk 3.5 gb lık mac os x 10.8 dosyasını indirdim intel i5 işlemcili pc ye kurdm sıkıntı yok ama kendi amd cihazıma kurmaya çalıştığımda apple ekranı geliyor ve öyle kalıyor.. bios'tan virtulaization ayarını enable yaptım hiç bir sıkıntı yok ama...
  63. N

vmware tools'u kurdunuzmu
  64. N

ben 2 defa indirdim farklı yerlerden ama aynı dosyalar çıktı ikisinide kuramadım.. pc ayarları da yetiyor gibi görünüyor.. videoları da izledim ama Apple ekranı geliyor orada kalıyor ilerlemiyor bir türlü.
  65. N

Kurs için bölüm seçiminde karar veremiyorum

merhabalar, askerden yeni geldim ve karşıma meslek problemi çıktı, bir işe gireceğim ama mesleğim ne benim bunu net olarak söyleyemiyorum bu açıdan bir noktaya odaklanmak istiyorum. end. meslek elektrik mezunuyum okul bittikten sonra o bölümü sevmediğim için devam etmedim bilgisayar okumak...
  66. N

En hızlı video düzenleme programı

süper programmış diğer arkadaşlara da yorumları için teşekkürler, bu programı denedikten sonra kesinlikle emin oldum en iyisi buymuş sony vegas falan hikaye tabi sadece watermark için konuşuyorum :) kaç gündür uğraşıyordum, benim en çok problem yaşadığım olay; videoyu siteye yüklediğimde video...
  67. N

En hızlı video düzenleme programı

Tv den kaydettiğim .ts uzantılı videoları mp4'e HandBrake ile çok güzel bir şekilde convert ediyorum fakat şöyle bir sorunum var.. Bir logomuz var ve bunu videonun üzerine koyup kaydetmek istiyorum tabi tekrar recode etmesini istemiyorum. çoğu program convert meraklısı, şöyle video üzerine logo...
  68. N

Programlamaya başlamak için önce İngilizce öğrenmek istiyorum

Merhabalar ben programcılığa yeni başlayacağım internette araştırma yaparken programlama dilleri konusunda hangisine başlayacağımı seçemedim ama yakınlarımın söylediğine göre sanırım .Net ile başlayacağım. Ama bunun öncesinde internette yer alan yabancı kaynakları kullanarak kendimi geliştirmem...