Nasıl bir ürün tercih etmeliyim? (Katlanabilir-Klavyesi Çıkarılabilir Notebook)

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sony Vaio Notebook'um var 2.7 kg ağırlığında 15.4". Çantamda başka şeyler de taşıyınca işe gidiş gelişlerde çok yoruyor. İş yerinde normal bilgisayarım var onu kullanıyorum boş vakitlerimde yazılım işleriyle, internette sörf falan yapıyorum. Öncelikli amacım hafif olması ve günlük kodlama yapabileceğim, zaman zaman grafik işleri oluyor bazen video düzenleme yapıyorum bunları da yapabileceğim bir ürün arıyorum. Fiyat olarak 7-8 Bin TL'ye kadar çıkabilirim. Notebook araştırmaya girince Ultrabook'lar, Tablet-PC'ler kafamı karıştırdı. Özellikle Windows Surface serisine hasta oldum. Tabi buna girince işin içinde grafik tasarım v.b işler yapacağımı düşünerek İpad Prolarla kıyaslamaya çalıştım. Zaman zaman çizim yapıyorum. Hazır almışken bari kalemi de olsun çizim yaparım dedim. Yani hepsini içinde barındıran (çizim olayı son alternatif) bir ürün arıyorum. Karar veremedim bir türlü. Otobüsle işe gidip geldiğim için hafif olması klavyesinin çıkarılabiliyor olması da önemli etken. Tarifime en uygun Windows Surface ve Katlanabilir Notebooklar geliyor. Ama katlanabilir notebook tasarımlarına baktığım kadarıyla sorun çıkaracakmış gibi hissediyorum menteşe problemleri v.b.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Kesinlikle Huma öneririm. Hem güçlü hemde güncel donanım üstelik çok hafif. 8GB RAM ve 1TB SSD özelleştirmesi ile 7700 TL ediyor.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Macbook Pro da aklımdan geçmiyor değil ama video-foto olayı genel kullanımımın %5-10'nu oluşturuyor. Ağırlıklı olarak diğer işler için kullanacağımdan Windows daha iyi olur gibime geliyor. Yıllardır Windows kullanınca özgürlük kısmında Macbookun tutuculuğunu pek sevemem gibi. Windows Surface Pro 6'yı düşünüyorum. Huma'nın özellikleri ve fiyatı da çok iyi görünüyor ama taşınabilirlik ve şarj süresi de önemli etken. Bu açıdan Windows Surface Pro 6'nın klavyesinin ince ve çıkarılabilir olması hoşuma gidiyor.

Dell İnspiron 5482'de dikkatimi çekti.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Kesinlikle Huma öneririm. Hem güçlü hemde güncel donanım üstelik çok hafif. 8GB RAM ve 1TB SSD özelleştirmesi ile 7700 TL ediyor.

Hiçte güçlü değil. O paraya daha güçlü laptoplar mevcut. MX250 64 bit bir ekran kartı. Bu devirde en az 128 bit olması gerekir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca 8.nesil ve U işlemciler iş için önerilmez. Bu laptop para tuzağına benziyor.

Macbook Pro da aklımdan geçmiyor değil ama video-foto olayı genel kullanımımın %5-10'nu oluşturuyor. Ağırlıklı olarak diğer işler için kullanacağımdan Windows daha iyi olur gibime geliyor. Yıllardır Windows kullanınca özgürlük kısmında Macbookun tutuculuğunu pek sevemem gibi. Windows Surface Pro 6'yı düşünüyorum. Huma'nın özellikleri ve fiyatı da çok iyi görünüyor ama taşınabilirlik ve şarj süresi de önemli etken. Bu açıdan Windows Surface Pro 6'nın klavyesinin ince ve çıkarılabilir olması hoşuma gidiyor.

Dell İnspiron 5482'de dikkatimi çekti.

Macbook alıp Windows kurabilirsiniz. İlla Windows PC almak zorunda değilsiniz. Macbooklara Windows kurulabiliyor. Hiç duymadınız mı?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Hiçte güçlü değil. O paraya daha güçlü laptoplar mevcut. MX250 64 bit bir ekran kartı. Bu devirde en az 128 bit olması gerekir.

Ayrıca 8.nesil ve U işlemciler iş için önerilmez. Bu laptop para tuzağına benziyor.

Macbook alıp Windows kurabilirsiniz. İlla Windows PC almak zorunda değilsiniz. Macbooklara Windows kurulabiliyor. Hiç duymadınız mı?
Para tuzağıyla alakası yok. Bu laptop 1KG ağırlığında. Ultrabook modellerde çok üst paralara çıkmadığın sürece karşılaşacağın işlemciler U modellerdir. Ultrabook ile Gaming modellerin ayrımını iyi yapmanı öneririm önce. Ultrabook modellerde ana amaç güç değildir zaten.

Son mesajlar