VMwarede Nasıl OS X Mountain Lion Kurulur?

Rufat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar size bir sorum olacak ben vmwarede os x mountain lion kurmak istiyorum.Yardim edermisiniz.:)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İnternetten iso dosyası indirerek kurulum yapabilirsiniz :)

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ben 2 defa indirdim farklı yerlerden ama aynı dosyalar çıktı ikisinide kuramadım.. pc ayarları da yetiyor gibi görünüyor.. videoları da izledim ama Apple ekranı geliyor orada kalıyor ilerlemiyor bir türlü.

hakan00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bu konuda gereğinden fazla uğraştım sonuç başarılı ama sorun tek.Oda şu wmware de ekran hafızası 64 mb olarak görüyor oda kullanırken sıkıntı yaratıyor.Varsa bunu değiştirmeyi bilen yardım ederse sevinirim.Bende bu konuda size nasıl kurulacağı nereden indireleceği konusunda yardımcı olabilirim.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Direk ISO yu sağlıklı olarak kuramayabilirsiniz. Ben 10.7.4 VMWare Image dosyası indirmiştim. Direk tıkladım VMWare da açıldı kullanmaya başladım.

Mountain Lion için VMWare image bulun sizin için en sağlıklısı o olur ;)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Direk ISO yu sağlıklı olarak kuramayabilirsiniz. Ben 10.7.4 VMWare Image dosyası indirmiştim. Direk tıkladım VMWare da açıldı kullanmaya başladım.

hocam hala elinizde varsa özelden mesaj atsanız süper olur :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26

Bende indirdim ama çalıştırdığımda sanallaştırma ile ilgili hata veriyor.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bende indirdim ama çalıştırdığımda sanallaştırma ile ilgili hata veriyor.

Bildiğim kadarıyla işlemcinizin sanallaştırma teknolojisini desteklemesi gerekiyor ama ben onlarca makineye denedim sorunsuz çalıştı. İndirdiğiniz image da problem olabilir belki.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bildiğim kadarıyla işlemcinizin sanallaştırma teknolojisini desteklemesi gerekiyor ama ben onlarca makineye denedim sorunsuz çalıştı. İndirdiğiniz image da problem olabilir belki.

AMD Virtualization Technology destekliyor.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
benim cihaz amd 4100 işlemci, 8gb ram falan.. direk 3.5 gb lık mac os x 10.8 dosyasını indirdim intel i5 işlemcili pc ye kurdm sıkıntı yok ama kendi amd cihazıma kurmaya çalıştığımda apple ekranı geliyor ve öyle kalıyor.. bios'tan virtulaization ayarını enable yaptım hiç bir sıkıntı yok ama anlamadım sorun nedir.

http://i46.tinypic.com/6p6syo.jpg

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
İlk işiniz biosdan virtual machine enable yapmanız gerek. İkinci olarak os x i wmvareye yükleyerek eklemeniz lazım bende var bu araçlar ardından normal sekilde yükleyince açılacaktır. Hatta ben tam uyumla çalıştırdım. Ses driver ı buldum yükledim. Herseyiyle iyi çalıştı ama tek olmayan şey FaceTime oldu. :D. O araçları buraya linkini atsam sanırım ceza gelir.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
enable yaptım zaten onu.. zaten onu enable yapmayınca desteklemiyor hatası veriyor o aşamayı geçtik ama bu ekranda takılı kaldı.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
olmuyor kafayı yiyeceğim ya 3 tane farklı farklı 3.5 gb lık dosya indirdim hep aynı yerde kalıyor... daha önce 10.8.2 , sonra 10.8.0.. şimdide 10.7.4 indirdim youtube'dan video anlatımlarına baktım, apple ekranı geliyor kalıyor öyle. nerde hata var anlamadım.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
http://www.windows7hacker.com/index...machine-vmware-inside-windows-7-or-windows-8/ Şu siteden faydalandım ben çok güzel çalışıyor.

kat.ph den şunu bul: OS X Mountain Lion 10.8.2 VMware Image

Gideceğin yol resimler ile anlatılmış...

2ewmq7d.png

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
işlemciniz amd mi yoksa intel'mi..ben sanırım amd'den dolayı sıkıntı yaşıyorum... oysa virtualization özelliği var ve onu enable yaptım ama nedense olmuyor :(

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
You must have an Intel CPU, if you have an AMD CPU then this will NOT working for you.

Diyor ki işlemciniz mutlaka intel cpu olsun. Eğer amd cpu kullanıyorsanız çalışmayacaktır. Intelin komut setleri ile amd nin komut setleri bir değil. AMD için optimize edilmiş macosx bulmalısın.

http://www.sysprobs.com/mac-snow-leopard-amd-pc-vmware-image

gözat buraya. Bootloaderlar farklıdır intel ve amd için. Benim intel cpu.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
en son 4. dosyayı indirdim only amd yazıyordu kuruluma başladım ama bu aşamaya geldim burada takıldım ne demek istiyor anlamadım
2qvbibk.jpg

hakan00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben wmware de 10.8.2 yi yükledim herşey güzel çalıştı bişey dışında java açılmıyor yüklüyorum ama açmaya çalıştığımda ........dylib diye hata veriyor sebebi nedir bilmiyorum.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
You must have an Intel CPU, if you have an AMD CPU then this will NOT working for you.

Diyor ki işlemciniz mutlaka intel cpu olsun. Eğer amd cpu kullanıyorsanız çalışmayacaktır. Intelin komut setleri ile amd nin komut setleri bir değil. AMD için optimize edilmiş macosx bulmalısın.

http://www.sysprobs.com/mac-snow-leopard-amd-pc-vmware-image

gözat buraya. Bootloaderlar farklıdır intel ve amd için. Benim intel cpu.

verdiğiniz linki iyice okuyarak sonunda kurmayı başardım ancak versiyon 10.5.5 malesef son versiyonlarda amd için bir yapılandırma bulamadım :( ama bunada şükür.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar her zaman söyleyip savunduğum bir şey var. Bir sistemi kullanmak istiyorsanız kesinlikle sanal bir sistem üzerinden denemeyin.

Çünkü denediğinizde normal bir bilgisayardan aldığınız performansın ancak %25'ini alabilirsiniz en fazla ki daha önceki denemelerimde gördüğüm kadarıyla o kadarını bile alamıyoruz ayrıca sanal bir sistem olduğu için kendi sisteminizin işlemci ve ram'inide tükettiği için makina hepten kullanılmaz bir hal alır ki o kurduğunuz sistem nolursa olsun hiç bir tad keyif alamazssınız.

Yani demem o ki sanal sistem kurmaya harcayacağınız zaman size sadece güzel zamanınızı kaybettirmeye yarar. Onun yerine kendi bilgisayarınızın ikinci bir HDD'sine yada HDD'nizden ayırabileceğiniz ikinci bir boş alana kurmaya çalışırsanız en azından kurulum yapabildiğinizde düzgün bir şekilde kullanabilme şansına sahip olabilirsiniz. İnanın bana bu dediğime kurulumu başarabildiğinizde hak vereceksiniz :)

Ama yinede ısrarla ben sanaldan kurup denemek istiyorum derseniz eğer sizin gibi daha önce kullanmak isteyip başaraya ulaşan arkadaşların yayınladığı iso kalıpları mevcut nette sanal makinalar için. Onları kısa bir araştırmayla google'dan edinebilirsiniz.

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
en iyisi amd pc yi satıp intel almak.. intel pc'lerde denedim en ufak bir sıkıntı yok
amd eski sürüm ancak çalışıyor, onda da ne ekran kartı nede ses kartı.. ikiside çalışmıyor malesef. ama kurduk bir şekilde. öğrenmiş olduk intel'den vazgeçmememiz gerektiğini.

ozleyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

AyhanCNR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD işlemcilli makinenize VMware ile MacOS X 10.8.2 kurulum linki : http://www.sysprobs.com/os-x-10-8-2-mountain-lion-vmware-image-for-amd-processor-computers

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca tüm virtualization yani sanallaştırma işlemleri için http://www.sysprobs.com/ adresini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. Şahsen bu siteyi kullanarak Win 8 üzerinde VMware ile MacOS 10.8.3 ü stabil olarak kullanıyorum.

bendede w8 kurulu bu konuda arastırmalar yaptım fakat tam olarak net bılgılere erişemedim bana yardımcı olabilirmisin ? nerden başlamalıyım ?