Video işleri için SSD önerisi

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Web sitemiz için maç özetlerini tv kartım aracılığı ile kaydedip, mp4 formatına çevirip üstüne logomuzu koyup render alıyorum ve sitemize yüklüyorum.
Bu sebeple render süresini minimuma indirebilecek bir ssd almak istiyorum. 120 gb falan yeterli olur diye düşünüyorum. Gerek kullandığım grafik programları falan performans olarak kapasite haricinde hepsi aynımıdır. Birde marka-model önerisi isticektim. 300 lira civarı birşey arıyorum ama aradaki kalite farkına göre çıkabilirim üstüne

DiamondMines

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web sitemiz için maç özetlerini tv kartım aracılığı ile kaydedip, mp4 formatına çevirip üstüne logomuzu koyup render alıyorum ve sitemize yüklüyorum.
Bu sebeple render süresini minimuma indirebilecek bir ssd almak istiyorum. 120 gb falan yeterli olur diye düşünüyorum. Gerek kullandığım grafik programları falan performans olarak kapasite haricinde hepsi aynımıdır. Birde marka-model önerisi isticektim. 300 lira civarı birşey arıyorum ama aradaki kalite farkına göre çıkabilirim üstüne

Render işini SSD hızlandırmaz tam olarak. Render işine işlemci, ekran kartı ve bellek yüklenir. SSD sadece navigasyon ve kullanma kolaylığı sağlar, editlenecek video düzenlemesinden import/export işlerini hızlandırır çünkü SSD üzerinden bir video işlemek bantgenişliğini arttırır ama render işinde zaten işlemci genelde darboğaz oluyor. 1920 x 1080p videoda normal bir SSD 150MB minimum yazma yapabilir ama işlemci ve ekran kartı 150MB saniye de kaldıramaz özellikle Sony Vegas'da. Intel Quick Sync kullanıyorsan daha hızlı render/konvert edebilirsin.