[Yardım!] Anten Çıkışı Yok!!

Bu konuyu okuyanlar

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Merhaba arkadaşlar Apartmana sadece Koltuk odasına anten çıkışı koymuşlar benim odada yok Tv var Uydu alıcısı var ama izleyemiyorum. Böyle bi giriş var o kadar Bunlarda boş galiba Bi ucu bunun girişi diğer ucu uydu alıcısı nın girişi takdım ama bi fark olmadı . Bina 16 katlı oyüzden büyük antenden çekme şansım yok içeriden çekebilirmiyim ? bilmiyorum Çoğaltıcı gibi bişi var Bi tarafı 2 uclu aynı diğer tarafı giriş galiba onu takdım içeriye,Bi deneyim dedim olmadı uymadı ucu o alet de buydu : http://i.hizliresim.com/orbpDo.jpg bi el atın şu duruma :)
11798378_1648427865402488_611732252_n.jpg

Son düzenleyen moderatör:

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Evde başka Tv olmalı onun bağlantısı nereden?

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Onun bağlantısı normal anten çıkışından benim demek istediğim ben bi odada daha tv çalışmasını istiyorum Ama odada anten çıkışı yok .

Normal derken karasal yayın mı izleniyor?

Oda da anten çıkışı yoksa duvardan kablo ile çeker uydu girişine bağlar izlersin.

İzleyemiyorsan uydu ayarlarında sorun olabilir.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Normal derken karasal yayın mı izleniyor?

Oda da anten çıkışı yoksa duvardan kablo ile çeker uydu girişine bağlar izlersin.

İzleyemiyorsan uydu ayarlarında sorun olabilir.
Yok,Uydu ayarlarında sorun yok duvardan nasıl geçiricem Ve hangi çıkıştan geçiricem karasal anlamam Normal Bildiğin anten çıkışı var ama Koltuk odasında yani tek bi odada var ben Diğer odada istiyorum

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Şöyle bir durum olabilir, duvardaki girişler karasal yayın içindir. Çanağa bağlı değildir. Uydudan izlemek için Çanak Anten kurulumu olması gerekir.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Şöyle bir durum olabilir, duvardaki girişler karasal yayın içindir. Çanağa bağlı değildir. Uydudan izlemek için Çanak Anten kurulumu olması gerekir.
Valla şimdi lcd de kendinden uydu alıcısı var Anten kablosunu duvardaki girişe takıyosun çekiyor
Duvardaki giriş böyle: http://i.hizliresim.com/GodXVN.jpg (Üsttekine takıyosun) Ama bende böyle bi giriş yok
bendekini yukarıda attım 3 tane boş bi giriş var bendeki derken küçük odadaki

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Valla şimdi lcd de kendinden uydu alıcısı var Anten kablosunu duvardaki girişe takıyosun çekiyor
Duvardaki giriş böyle: http://i.hizliresim.com/GodXVN.jpg (Üsttekine takıyosun) Ama bende böyle bi giriş yok
bendekini yukarıda attım 3 tane boş bi giriş var bendeki derken küçük odadaki

O girişler belli olmuyor ama karasal olabilir yani bu üsteki giriş gibi olmalılar.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Çatıdaki çanak size aitse çift çıkışlı bir lnb takıp, kablo çekmek gerekir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Çoğaltıcı ile 2 tv ayna anda çalışmaz çalışsa dahi aynı paket yayınları açar diğer paketlerde sinyal bulmaz. Yani sen bu odaya kuracağım yeni tv için uydu istiyorsan mutlaka Çanaktan yeni bir kablo daha çekmen gerek o çoğaltıcılar bir işe yaramaz.