Servisten Gelen Laptobumda 717 Tl lik Fatura Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Laptop geldi 10 günde tamir etmişler saolsunlar kargonun sadece çarşamba günleri gelmesi nedeniyle 4 gün fazladan bekledim neyse kutunun içinden 717 tl lik fatura çıktı bu ne olabilir sizce ?

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Anakart değişimi veya ekran da sorun varsa ikisinin değişimi :)

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
anakart değişmişti ödeme falan yapmama grek yok de mi

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Laptop geldi 10 günde tamir etmişler saolsunlar kargonun sadece çarşamba günleri gelmesi nedeniyle 4 gün fazladan bekledim neyse kutunun içinden 717 tl lik fatura çıktı bu ne olabilir sizce ?
O nasıl ya? 717 tl fatura ne gördüm ne duydum.Laptop u baştan mı inşa etmişler :S

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Her açtıkları ve taktıkları vida için 5$ f,yat yazmışlardır malum çook önemli şeyler yapıyorlar. :)
Bulunduğun yerdeki kaymakamlıkta Tükedici haklarının bürosu var oraya git onların belirlediği fiyatı ödersin belki alacaklı bile çıkabilirsin.

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Garanti kapsamındamıydı cihaz ? Sana Tamir etmeden önce fiyat verdilermi ? Garanti kapsamında ise zaten 30 Gün sonunda sana sıfır cihaz vermek zorundalar. Bence zaman kaybetme gelen fatura ile birlikte tüketici Haklarına başvur. Azami Tamir süresi 30 iş günüdür.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Senden onay almadan cihazın parçasını takmazlar. Senden onay almaları gerekiyor. Sana bilgi verirler.

Yanlışlıkla koymuş olabilirler.

Bu arada anakart ve lcd ücretleri pahalıdır. Hakem heyetine bile gitseniz bir şey olmaz. Size haber vermeden değiştirip ücreti talep ediyorsa bir şey yapabilir hakem heyeti.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
garanit kapsamındaydı..Tamirden öncede fiyat vermediler...Ki laptop geldikten sonra gödüm bende...Bu arada tamir süresi 20 gün 30 değil...

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ara bir sor bu ne diye bizide bilgilendir.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bilgilendirme amaçlı koymuş olabilirler. aksi halde sen parayı yatırmadan tamir edip yollamazlar.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
irsaliyeli faturadır parayı almadan zaten urun teslim etmezler başka amacları olabilir.
gider gostermek gibi onemli değil para istemezler senden.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Asus demek, başka bir servis ismi beklerdim şaşırttı beni bu, neyse gelecek cevaba bakalım neymiş dertleri

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Cafeden yazıyorum İrsaliyeliydi sanırım fatura ki fotokopiydi..Orjinal değil di...

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
ahaha :D
para yatirmadiysan bi yere ya da bi hesabindan cekilmemisse problem yok
servisi arayip daha cabuk ogrenebilirdin aslinda :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Her açtıkları ve taktıkları vida için 5$ f,yat yazmışlardır malum çook önemli şeyler yapıyorlar. :)
Bulunduğun yerdeki kaymakamlıkta Tükedici haklarının bürosu var oraya git onların belirlediği fiyatı ödersin belki alacaklı bile çıkabilirsin.

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

Garanti kapsamındamıydı cihaz ? Sana Tamir etmeden önce fiyat verdilermi ? Garanti kapsamında ise zaten 30 Gün sonunda sana sıfır cihaz vermek zorundalar. Bence zaman kaybetme gelen fatura ile birlikte tüketici Haklarına başvur. Azami Tamir süresi 30 iş günüdür.
Bknz http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/206198-tamir-suresi-20-gune-dustu.html

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Arkadaşlar zaten söylemişler ancak servisler bu faturaları markanın kendisinden tahsil etmek için kesiyorlar, seninki eline bilgi amaçlı geçiyor. Garanti kapsamında yazıyordur bir yerlerinde büyük ihtimal... :) Zaten ssenden para istiyor olsalar almadan ürününü vermezlerdi ayrıca ücretli tamirlerden önce kullanıcıdan onay isteniyor. :)

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=157782]zencicek[/MENTION] asus anakart uretım ve teknık destek servisi var forum olarak zamanında benımde basıma gelmıstı foruma konu ac ılgılenırler
http://www.cizgi.com.tr/

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Eğer anakart veya asusla ilgili bir probleminiz olduğunda asla ASUS'a yollamayın :) Onlar kendileri yapmıyor. Çizgi Elektronik'e yolluyorlar. Siz direk Çizgi'ye postalayın daha çabuk sonuç alırsınız.