SDN Yandex Kullananlar Buraya ! ...

Varsayılan Arama Motorunuz Yandex mi?

• Kullanılan toplam oy
    286

Bu konuyu okuyanlar

XTİMURX

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben Google'ın Peygamber efendimiz (s.a.v)'e hakaret eden videoları youtubedan kaldırmaması sebebiyle yandex'e geçtim. Milli bayramları ve google'ın önemsemediği günler için logo yaptığını görünce dahada bir bağlandım. Şu an sadece yandex servislerini kullanıyorum. Destek de oluyorum. Kısacası memnunum youtube ve google'ı kullanmıyorum artık. Kendini geliştirecektir yandex daha da güzel olacaktır. Video sitesi olarak da izlesene.com kullanıyorum youtube gibi olmasa da güzel bir site Türk işi ve gelişmiş.

Yandex tarayıcı kullanmıyorum çünkü Mozilla Firefoxtan kullanmıyorum. Tarayıcısı da chroma köklü olmazsa yandex adına güzel olur.

Şurada yer alan bir röportajda sorunuzun cevabı var sanırım.

Yandex.Browser’ın Chromium tabanlı hazırlanmasının önemli nedenlerinden bir tanesi, dünya çapında kullanıcıların hazır olarak alıştığı ve beğendiği temel deneyimi değiştirmemekti. Aslında Yandex.Browser’ı tüketiciyi anlamaya çalışan bir internet şirketinin en iyi ve en sevilen teknolojileri birleştirerek hazırladığı bir tarayıcı olarak düşünebiliriz. Tabi ki Yandex.Browser tüm internet tarayıcısı oyuncularına bir rakip.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hotmail hesabimi eklerken - Sunucu yanıt vermiyor, kullanıcı adı ya da şifre hatalı olabilir. - hatasi aliyorum. sifre vs hepsini dogru girdigime de eminim. E-Posta Hesabi baglarkende video daki gibi sunucu port vs ayarlari girebilecegim bir yer yok. Sorunumu nasil cozecegim ? internette baya bi arastirdim bir cok kiside ayni problem var maalesef :(

tmetalkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Yılardır kullanmaktayım.
E-posta Hizmeti'nin (Türkçe'de Servis diye bir sözcük yoktur) iki türlü arayüzü var.
Yeni hesap açanlar bazen çok sıradan kullanışsız bir arayüzle karşılaşabilirler. Telaş etmeyin.
Ekteki arayüz gelmedi ise yapacağınız;
Ayarlar simgesi olan yuvarlak çark simgesine tıklayıp, tasarım kısmına, ardından 'sayfaları ayrı olarak göster' işaretine tıklayınca esas görünüme kavuşuyorsunuz.

Yandex, arama, görsel arama, hava durumu, seyrüsefer (trafik) konularında gayet başarılı. Arama olarak bulamadığım bir şey hatırlamıyorum. Arama arayüzü google gibi göz yorucu da değil. Özellikle bilişim alanında aranan bir ürün resimini, rus sitelerindeki bilişim ürün incelemelerinde çekilen resimleri olarak size sunuyor. Bu şahsen çok işime yaradı.
Satın alacak olduğunuz ürünün ismini yazın, Türkiye Cumhuriyeti'nde satışını yapan tüm siteler çıkıyor. En çok Türkçe sonuç Yandex 'te var.

Google'ı hem güvenlik, hem de topladığı verileri küresel işgal amaçları doğrultusunda kullanması bir yana, hiç istemediğimiz halde bir google hesabı ile tüm hizmetlerine üye yapması durumundan ötürü kullanmıyorum. Microsoft E-Posta Hizmetini, arayüzü Outlook ile değişmeden önce kullanırdım. Microsoft arayüzü Outlook 'a geçmeden Yandex çıktı. Yandex'i denedikten sonra da topluca Yandex'e geçiş yaptım. Yani Outlook'un berbat, sıkıcı arayüzüne maruz kalmadım. Mail.ru 'yu da kullanıyorum. Rambler'i de denedim. Ancak yine de Yandex, bir çok açıdan daha üstün. Yandex'te sayfanızdaki reklamlar-haberler, boş bir alanda yer alıyor, rahatsızlık vermiyor. Ve de ister iseniz reklam-haber kutucuklarını kaldırabiliyorsunuz. Bütün seçenekler mevcut.
Hotmail, Gmail ve Yahoo telefon numarası şartı ile insanları zombi gibi koşullandırıyor. Yandex telefon numarası istemiyor. Eğer ki birgün ister ise de bir anlamı kalmaz.
Dikkat ediniz, ABD'li E-Posta sağlayıcılarının tamamı (Hotmail, Gmail, Yahoo) telefon numarası şartı koyuyor. Çünkü kimin hangi konumdan nereye bilgi gönderdiğini öğrenmek, küresel sömürgeciler için büyük önem taşımakta. Rus E-Posta Hizmetleri'ne dikkat edin, (Yandex, Mail.ru, Rambler) telefon numarası şartı koymuyorlar. Gizli yanıt ile hesap açabiliyorsunuz.
Karar sizlerindir.

Ekli dosyalar

• yandex-mail-22.png
    yandex-mail-22.png
    82.6 KB · Görüntüleme: 512
Son düzenleme: