İphone 4-nexus 4

brknkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba. ben bu iki telefon arasında kaldım. 2.EL ALACAĞIMI BELİRTMEK İSTERİM. kısaca istediğim telefonu özetlemek istiyorum:

ayda en az 7 bin sms kullanıyorum. genelde sık yere düşürürüm. oyunlara önem vermem yani arada oynarım ama mükemmel olmasa da sorun değil. akıcılık ve dayanıklılığa önem veririm. telefondaki özelliklere pek şey yapmak istemiyorum. hani yok "kamerası mükemmel olsun, bildirim ledi olsun" falan önemli değil. "en az 3 sene aktif kullanabilmeliyim." aklıma takılan en önemli şey de şu;
iphone 4 adeta kapalı bir kutu. müzik indiremiyosun, kullanımı kısıtlı, bütün uygulamalar paralı. ama daha kullanışlı.
android'de ise uygulamaların çoğu ücretsiz. ama ios'u tutmuyo.

bana şöyle geliyo: android her hafta yeni bi telefon sürüyo piyasaya hızına yetişilmez. elindeki eskidikçe eski gibi gelmez mi insana? :/
ama iphone 3s'i hala aktif kullanan arkadaşlarım var ve ios'u vaz geçilmez olarak görüyolar. ve apple çok uğraşıyo cihazları için. özellikleri iki katı olan android telefonlara bile taş çıkartıyo. her neyse. kafanızı çok ağrıttım kusura bakmayın.

(hatta htc sensation xe lite bile düşündüm. anlayacağınız çok kararsızım.)

sizce ne yapmalıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba. ben bu iki telefon arasında kaldım. 2.EL ALACAĞIMI BELİRTMEK İSTERİM. kısaca istediğim telefonu özetlemek istiyorum:

ayda en az 7 bin sms kullanıyorum. genelde sık yere düşürürüm. oyunlara önem vermem yani arada oynarım ama mükemmel olmasa da sorun değil. akıcılık ve dayanıklılığa önem veririm. telefondaki özelliklere pek şey yapmak istemiyorum. hani yok "kamerası mükemmel olsun, bildirim ledi olsun" falan önemli değil. "en az 3 sene aktif kullanabilmeliyim." aklıma takılan en önemli şey de şu;
iphone 4 adeta kapalı bir kutu. müzik indiremiyosun, kullanımı kısıtlı, bütün uygulamalar paralı. ama daha kullanışlı.

bana şöyle geliyo: android her hafta yeni bi telefon sürüyo piyasaya hızına yetişilmez. elindeki eskidikçe eski gibi gelmez mi insana? :/
ama iphone 3s'i hala aktif kullanan arkadaşlarım var ve ios'u vaz geçilmez olarak görüyolar. ve apple çok uğraşıyo cihazları için. özellikleri iki katı olan android telefonlara bile taş çıkartıyo. her neyse. kafanızı çok ağrıttım kusura bakmayın.

Sizi biraz kararsız gördüm .Bence o kadar kasmaya gerek yok . Bu olaylar bence basit. İkisinde birbirne göre avantajları var . Yani karar size kalmış.

Kişileştirme - Geliştirmeye Açık - Program Çeşitliği ve Kolaylığı - Ücretsiz Oyun ve Uygulama vs için Android .

Üst Seviye Güvenlik , Akıcılık , Kullanım Kolaylığı ve Arayüz ,Performans vs için iOS.

brknkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki uzun süre gelecek vadeden hangisi? belli bi süre sonra daha mükemmelleri çıktığı için nexus bi süre sonra tıkanır değil mi? ama iphone daha az cihaz ürettiği için sürekli güncel olan bi telefon olacak.

brknkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her geçen hafta yeni bi telefon çıkarıyo android. nexus 4 henüz çıkmışken yakında google nexus 5'i tanıtacak. sürekli bi üst modeli çıkıyo ve telefon geride kalmış gibi hissediliyo. bence.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
her geçen hafta yeni bi telefon çıkarıyo android. nexus 4 henüz çıkmışken yakında google nexus 5'i tanıtacak. sürekli bi üst modeli çıkıyo ve telefon geride kalmış gibi hissediliyo. bence.
android senede 1 telefon çıkarıyor yani google başka bir markadan bahsetmiyorum

İphone alacaksan bekle 5s al ha daha düşügünü alicam diyosan hiç alma daha iyi

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İos da muzik indirebiliyosun kim dedi indiremiyosun diye

talha1235

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardes biraz arastirda gel babamda iphone 4 var 2.5 senedir kullaniyor guzel telefon tamamda ekrani biraz narin hemen ciziliyor ve appstorede gezirken feci takiliyor bu telefon ios 6 da kasiyor ios 7 guncellemesi alacagini dusunursek telefon kullanirmaz oysa nexus dier androidler gibi degil kac uygulama acarsan ac asla tikanmaz ve ustune istedigi kadar telefon ciksin google tum telefonlarina ayni muameleyi veriyor guncelleme politikasi ios la ayni ama iphone 4 ios 7 ile son guncellemesini alicak nexus 4 ise en az 5 guncelleme daha alir kafanda hic soru isareti kalmasin nexus 4 forza

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sık yere düşüren biriysen iki telefonda sana yaramaz

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu tartışılmaz bile iphone 4 şu anda piyasanın en overrated telefonu. Ona o paraları verene cidden üzülüyorum. Tek çekirdek 800 mhz'lik iphone 4 ile s4 pro'lu 4 çekirdekli nexus 4 kıyaslanır mı? Kaldı ki bu kasmalar falan tamamen doğru arkadaşın iphone 4'ü aşırı kasmaya başladı hafıza çok etkiliyor özellikle. Her hafta falan da bi Nexus çıkmıyor her yıl bir adet çıkıyor. Gönül rahatlığı ile al nexus'u.

brknkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kalite farkı var diye düşünmüştüm. apple daha kaliteli bi marka sonuçta ve o ram ona yetiyo. ve nexus 8 mp kameraya sahip olduğu halde iphone 4 daha mı net çekim yapıyo sanki?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam nexus 4 alın derim. Android nexus ile kullanılır ^^ nexus s4'ten daha iyidir TouchWiz gibi bir bela yok çünkü. dipnot iPhone 4 kullanıyorum

brknkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım teşekkür ederim. galiba biraz da htc araştıracağım. one x falan. çok kararsızım dediğim gibi. en az 3 yıl dayanması lazım.

trcengizkhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En az 3 yıl dayanmasini istiyorsan en son model bir android al seni rahat rahat götürür Samsung Galaxy S4 HTC One X Xperia Z gibi. Üst düzey telefon alırsan seni çok rahat 3 sene götürür.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
nexus alırsan sırtın yere gelmez bak benden demesi, kullanmasam söylemem böyle bişi. :)

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Nexus 4'ün donanımı kesinlikle yarı yolda bırakacak bir donanım değil. Hele hele iPhone 4 Nexus 4 ile kıyaslanabilecek bir telefon hiç değil. Aynı fiyat seviyesinde olmasına bakmayın. Apple olsun da taştan olsun diyenler yüzünden Şimdi Apple ürünleri fahiş fiyatlara gidiyorlar.

Nexus 4 çok güzel cihaz. Sentetik benchmark testleri değil de gerçek kullanıcı yorumlarını okursanız eğer, Nexus 4'teki Android deneyimini çoğu Android telefon yaşatmıyor. Tek eksisi bana göre depolama alanı ve OTG desteğinin olmaması.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nexus 4 saf android + donanımı süper bir tel tavsiyem nexus 4

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
iosu daha çok seviyorum ama nexus 4 iphone 4 den iyi bence ayrıca ikiside full cam kaplama yere düşürme olayına karşı güzel silikon kılıflar alman lazım ikisinede

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3

iphone 3gs mi vazgeçilmez? güldürdün dostum iphone 3gs 4.2.1 de kaldı ios versiyonu benim arkadaşlarda da var adam parasızlıktan kullanıyor en dandik bir uygulamayı bile yükleyemiyorsun telefona haa 3310 ha iphone 3gs yani alo demek için yani demek istediğim şu aileme yük olmayım diyor şuan adam zaten imkanı olan gider iphone 5 alır 2400tlye f/p istiyorsan nexus 4 bakacaksın

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iphone 3gs mi vazgeçilmez? güldürdün dostum iphone 3gs 4.2.1 de kaldı ios versiyonu benim arkadaşlarda da var adam parasızlıktan kullanıyor en dandik bir uygulamayı bile yükleyemiyorsun telefona haa 3310 ha iphone 3gs yani alo demek için yani demek istediğim şu aileme yük olmayım diyor şuan adam zaten imkanı olan gider iphone 5 alır 2400tlye f/p istiyorsan nexus 4 bakacaksın
İphone 3gs 4.2.1 de kalmadı 6.1.3 var şuan ve uygulama konusuna gelicek olursak mosvanted,fifa2013,asphalt 7 gibi oyunlar oynanabiliyor hatta gta vice city bile kaldırıyorhttps://itunes.apple.com/tr/app/grand-theft-auto-vice-city/id578448682?mt=8
dandik uygulama derken sen real racing 3denmi bahsediyosun anlamadım real racig 3 u kaldırmıyo ama 2 yi gayet akıcı oynatıyo sen biraz arastırma yap istersen :p

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İphone 3gs 4.2.1 de kalmadı 6.1.3 var şuan ve uygulama konusuna gelicek olursak mosvanted,fifa2013,asphalt 7 gibi oyunlar oynanabiliyor hatta gta vice city bile kaldırıyorhttps://itunes.apple.com/tr/app/grand-theft-auto-vice-city/id578448682?mt=8
dandik uygulama derken sen real racing 3denmi bahsediyosun anlamadım real racig 3 u kaldırmıyo ama 2 yi gayet akıcı oynatıyo sen biraz arastırma yap istersen :p

yanlış bilgilendirme yapmaya gerek yok jail break ile ancak 6.1.3 yüklersin resmi olarak 4.2.1 de kaldı. herhangi bir haber uygulaması bile yüklenmiyor versiyondan dolayı

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
öncelikle şunu diyeyim akıllı telefon camiasına girdiğin anda sende bir oyun ve uygulama canavarı olacaksın..2 telefonu kıyaslamak yerine ios ve android kıyaslaması yapacak olursak;

android:
ücretsiz uygulama sayısı, sürekli güncellemesi ile önplanda

ios:
güvenlik ve akıcılık ile önplanda

iphone nin işlemcisi 800 mhz vs diyenler var takılma onlara çünkü ios sadece apple nin kendi cihazlarında kullanıyor kendi işlemcilerinde çalışacak şekilde hazırlanıyor performans olarak çok öndedir...androidde ise yazılım yapılır her firma kendisine göre değişiklikleri yapar ve cihazlarına uygular..androidin öne çıkan bi özelliği ise birden fazla uygulamayı diğer uygulamaları kapatmadan çalıştırabilmesidir...

bunları göz önüne al ona göre alacağın telefona kendin karar ver..

orta sınıf bir cihaz alacaksan htc sensation ve iphone 4s bu iki modeli incelemeni öneririm