General Mobile Discovery Elite & Elite Lite Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sürekli başıma gelen bir sıkıntı var. GM Elite'te ekran bir anda donuyor ve şarj bitene kadar düzelmiyor. kullandığım uygulama ne ise o an o şekilde takılıyor. kapatma tuşu ya da dokunmatik de işe yaramıyor. telefonu resetlemek için ne yapabilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Elite kullaniyorum en iyi yani kamerasi zaten.. En cok kamerasndan memnunum

burock77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar telefon alacaktım arkadasımın tavsıyesı uzerıne 1500-2000 tl civarı telefonlara bakınırken birden elite ile tanıstım. 1050 tl te maximum performans olarakda bayagı adından söz ettirmiş. Neyse konuya gelelim. 3 gundur gerek oyun performans gerek batarya gerek dokunmatik ısınma vs. bir cok video izledim hepsinde olumlu izlenimler ve yorumlar gördüm. Almadan son birkerede buradan fikirlerinizi almak istiyorum.Tesekkürler..

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Arkadaslar telefon alacaktım arkadasımın tavsıyesı uzerıne 1500-2000 tl civarı telefonlara bakınırken birden elite ile tanıstım. 1050 tl te maximum performans olarakda bayagı adından söz ettirmiş. Neyse konuya gelelim. 3 gundur gerek oyun performans gerek batarya gerek dokunmatik ısınma vs. bir cok video izledim hepsinde olumlu izlenimler ve yorumlar gördüm. Almadan son birkerede buradan fikirlerinizi almak istiyorum.Tesekkürler..
Kesinlikle alma.

General Mobile 4G hariç hiçbir cihaz alma. Ki onun da kronik sorunları var.

LG G2 32 GB al daha iyidir. Lollipop da aldı.

Elite'nin eksi yanları.

Çok ağır.

Jellybeanda yazılımsal sıkıntısı çok olmayan cihaz Kitkat ile bozdu. Ram kullanımı arttı.

Kitkat güncellemesi yüzünden batarya günü çıkarmıyor.

Garanti servisi (telpa) sabıkalı. Discovery ile haksız olduğu durumlarda bile para istedi haksız kazanç elde etti.

4G'li olmayan tek snapdragon 800 cihazı. Ilginç ama gerçek. Note 3 (Snapdragon),Z1 ve G2'de var.

Güncelleme desteği beklenmemeli. Kitkat bile çok sorunlu rakipleri G2 ile Z1'de tık yok. Elite problemli bir cihaz. Diğer Snapdragon 800'lü cihazlar lollipopu alalı aylar oldu. (Z1//G2//Snapdragonlu Note 3)

Artı tek yanı Kamera ile 3 GB ram olabilir. Ki ram artısı da kitkat güncellemesiyle gitti.

burock77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus Zenfone 2 alıyorum güncelleme ve yazılım destegine guvendigim icin yardımın icin saol. Elitede daha guncellemelerın hatası gıderılemezken Zenfone 2 de lolipop guncellemesıyle geliyor zaten. Hayırlı forumlar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlarben daha 3 gün önce aldm sarjından memnunum ama bugun bi sorun la karsılattm mesajları bir kaç kere gnderiyorum öyle gnderiyor neden olablir ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki siz telefon hafizanizda sorun yasiyor musunuz ? Hafizasi oldugu halde bisey indirirken hata vermeye basladi yeterli hafiza yok diye yardimci olabilirmisiniz nasil duzelir
?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence almayin kardesim 7 8 ay oldu telefon arada gidiyo ekrani kitleniyor kapatip acmak zorunda kaliyorum biriyle konusunca karsi tarafın sesi az geliyo belki benimkinden bir bokluk vardir cektigim resimler ve kayit ettgim telefon numaralari cogu zaman kayboluyor lg g2 modelleri fiyati aybi hemen hemen bakin derim elitin kamera olarak oldukca yuksek ama renk lensi pek ayirt edemiyo renksiz kaliyor baska sorun olarak sarj cabuk gidiyo hoparlör ses muzik icin yeteri kadar yani guzel bende beyaz rengi var pekte parmak izi aolmuyo arkasinda.bana gore bunlar var yani iyi secino yuzden iyi arastirin :)

B

brdn

SDN Okuru
bende de elite var telefonun 2 tane problemi var oyun oynarken ısınıyor vede sarjı hemen bitiyor

E

Elite kul

SDN Okuru
4.2.2 ile gayet başarılı idi. Kitkattan sonra günde 3 defa şarj ediyorum. Bence hiç bir cazibesi olmayan bir telefon artık.

Ö

Ömer hoca

SDN Okuru
Arkadaşlar telefonumda mikrofon problemi yaşıyorum. Konuşma esnasında karşı tarafa ses gitmiyor. Ama ses kayıt ediciden denediğimde sesimi alıyor. Yani mikrofon bozuk değil. Bayram olduğu için servise de gönderemedim bir çözüm yolu bilen yada daha önce bu problemi yaşayan var mı? Teşekkürler

craysiswanted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynısorun bendede vardı telefonun güç düğmesine uzunca bir süre bas telefon yeniden açılıyor ;)

Atakan GM 16GB

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bildiğiniz üzere GM discovery elite plus çıktı 5,2" güzel bir telefon. Kullanan varmı nasıl bir şey? Ve adı GM discovery Air Plus olaydı daha iyiydi. Görüntü olarak önce Air'i andırıyor ve ondan 0,4" daha büyük yani olsa olsa onun Plus'u olur.

E

eliteett

SDN Okuru
s.a arkadaşlar benim bi sorum olucak internet harici 3g ile görüntülü görüşebilme imkanım varmı ? millet yorum üstüne yorum yapıyor internette yok böyle olucak yok söyle bilgisi olan varsa bi yardımcı olabilirmi ? teşekkr ederım.

Reaksiyon puanı
16,118
3g görüntülü konuşma sadece eski nokia modellerinin bazılarında ve samsung ta var arada dark da var mesela dark evopad 3g m7200 ve m7220'de ve dark telefonlarda var.
bazı romlarda oluyormuş ama dark var bende gerek olmadı gerçi rom nasıl atılır bu dark evopad 3g m7220'ye bilmiyorum.

Atakan GM 16GB

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3g görüntülü görüşme Discovery 1 de var discovery 2 mini dede var o yüzden discovery 2 de vardır diye düşünüyorum ve Discovery Air ve Elite plus tada vardır.

H

handsome35

SDN Okuru
İyi forumlar arkadaşlar. General Mobile Elite 32 gb cihazım var. Telefonum şarjı %89 iken fotoğraf çektim ve pat diye biranda telefon kapandı. Telefonu ne kadar denediysem açamadım. Sonra şarja taktıgımda telefonun bataryasının %2 olduğunu gördüm. fakat şarjdayken telefonu açtığımda telefon %90 şarj gösteriyordu. Ne yapmalıyım acaba ? Telefonum neden böyle bi arza veriyor yardımcı olurmusunuz. Daha 6 ay garantisi var cihazın.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar merhaba. General mobile elite tuş kilidini kitledikten sonra açılmama sorunu var. Bir süre sonra basıldığında açılıyıor Format attım tüm updateleri yaptım sorun düzelmedi yardımcı olacak arkadaşlar var mı ?

Y

Yıldıray şahin

SDN Okuru
Deneme yaptım 45 oyun yüklerin gram kasma yok 1 tane daha yüklemeye çalıştım hafıza yetersiz dedi şarj sıkıntısı da yok arada bir kapanıyor bilgisayara yakın durunca😎

ibrahim51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar telde nori os rom yuklemistim.daha onceden twrp recovery yukluydu.sonrasinda baska bir rom yuklemek istedim yanliz çin recovery ile oluyormus yukleme.bu çin recovery rashr tool ile flashladim .sonrasinda tel reset atti.suanda gionee yazisina gelip kapaniyor.ne yapmam gerekli.recovery giremiyorum.recovery olmadan mudahale edemiyorum telefona.backup telefonun sd kartinda mevcut.yardimlarinizi bekliyorum

Rıza Mert AKÇA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne oldu ya amiral gemisi diyorlardı güncelleme veremediler. Bi ara bi güncelleme verdi adamlar normalde update yapmadan önce telefon root mu değil mi kontrol eder sonra root ise bu güncelleme yüklenemez denirdi. Bunlar gitmiş tee kurulumun yarısında root varmı yokmu bakıyorlar tabi kurulum yarım kalıyor ve telefon doğal olarak çöküyor. Diyorsun telefon çöktü. Sizin telefon rootlu o yüzdendir. Tamam ben de biliyorum da ne yapacağız. Servis e göndereceksiniz. Eeee. Parasını ödeyip yaptıracaksın. Hade oradan. Kendim Uğraştım Canım çıktı yapacağım diye. Altı üstü update vereceksin arkadaş bunu da yapamıyorsan yapma.

kurt028

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar bende general mobile elite 32 gb telefonum var. telefona room atmaya çalışırken bozuldu. Telefonum general mobile yazısında kalıyor.
heral de yazılımı silindi. Tekrar nasıl yazılım atarım yardımcı olurmusunuz

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Brick olmuş cihazın çözümünü google yazabilirsin
Root işini bilmiyorsan Rom bilmiyorsan girme cihazı yapamazsan servis o cihaza yazılım parası ister.
Garantiden çıkmış halde cihaz geçmiş olsun.

Lucid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@pinterest

Yorum eski ama olsun cevap yazacağım.
Telefonu tavsiye etmemişsiniz ancak 1 haftadır internetten telefon seçmeye çalışıyorum ve hangi telefonla ilgili yorumları okusam "şu sorunu var, bu sorunu var almayın" şeklinde eleştiriliyor. 1000 TL altı telefonlar için söylüyorum. 1000 TL üstü telefon almayacağım için onları araştırmadım.

1 yıldır GM Discovery 1GB Ram, 4GB hafızalı telefonumu kullanıyorum. Ve hiçbir sorunu yok. Sadece 4GB hafızası yetmediği için yeni telefon alacağım. Almışken de android 5 yada 6 sürümünü destekleyen telefon bakıyorum.

Uzun lafın kısası, bu yorumu okuyan arkadaşlara şunu diyeceğim; internetteki yorumlara göre telefon seçemezsiniz. Hepsi hakkında kötü yorumlar var. İsterse markası hiç bilinmeyen bir marka olsun, hafta içi telefonumu seçip alacağım.

2005 yılından beri 7 farklı telefon kullandım. Samsung, Nokia, General Mobile. Ve hiçbirinde hiçbir sorun yaşamadım. Yeni alacağım telefondan da memnun kalacağımı düşünüyorum, marka fark etmeksizin.

Son düzenleme:

ilkertnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefondan genel olarak memnunum ama tek eksi yanı uzun süredir güncelleme gelmemesi