Xiaomi Mi 9 SE Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ErdmKr91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
images.jpeg

Xiaomi Mi 9 SE özellikleri
Ekran:
5,97 inç Full HD+ çözünürlük (1080x2340p)
Boyut ve ağırlık: 147,5 x 70,5 x 7.5 mm ve 155 gram
Kasa Yapısı ve ek özellikler: Menekşe, Mavi, Gri renkler, alüminyum kasa
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 712
Grafik Birimi: Adreno 616
RAM: 6 GB RAM
Depolama: 64/128 GB
Arka Kamera: 48 MP (f/1.8) + 13 MP (f/2.4) ultra geniş açı + 8 MP (f/2.4) telefoto
Ön Kamera: 20 Megapiksel (f/2.0)
Pil: 3070 mAh
İşletim Sistemi: Android 9 Pie
Bağlantı: USB Type-C (v1.0) – Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot, Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, NFC, Infrared

Xiaomi Mi 9 SE neler sunuyor?
Xiaomi’nin yeni uygun fiyatlı modeli Mi 9 SE, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve Mi 8 SE modelinin yolundan gidiyor. Yenilenen ve daha şık gözüken bir bir tasarıma sahip olan akıllı telefon bakalım ne gibi yenilikler sunuyor?

Tasarım
Markanın uygun fiyatlı modeli olarak duyurulan Mi 9 SE her ne kadar göreceli olsa da oldukça şık bir tasarıma sahip.

Mi 9 modeli ile oldukça benzer bir tasarıma sahip olan akıllı telefon, üçlü bir arka kamera dizilimine ve su damlası şeklindeki ön kamera çentiğine sahip. Ekran kasa oranı ise yüzde 90.47seviyesinde. Bu sayede Xiaomi’nin yaptığı açıklamalara göre 5.1 inç ekran boyutundaki standart bir modelle aşağı yukarı aynı boyutta demek.

Donanım
Xiaomi Mi 9 SE, Qualcomm’un yeni işlemcilerinden 10 nm Snapdragon 712 ile çalışıyor. 6 GB RAM ve 64 ve 128 GB dahili depolamanın yer verildiği modelde, 18W hızlı şarj destekli 3070 mAhkapasiteli bir batarya konumlandırılmış.

Ekran
Akıllı telefonlar arasındaki en büyük yarışın yaşandığı ekran tarafında Mi 9 SE, yüzde 90’ın üzerindeki ekran kasa oranıyla dikkat çekiyor.

Full HD+ AMOLED ekranla gelen akıllı telefon, 5,97 inç büyüklüğündeki ekranında 103. 8 NTSC süper geniş renk gamına ve 600 nit parlaklık sunuyor.

Gorilla Glass 5 ile korunan bu ekran ayrıca HDRteknolojisini destekliyor. Oyunmodu ve gece modugibi yenilikleri de beraberinde getiren bu ekran, ayrıca parmak izinizi de okuyabiliyor.

Kamera
Çoklu kameraların yaygınlaştığı günümüzde markanın yeni modeli de 3 arka kamera ile geliyor. 48 Megapiksellik (f/1.8) ana kameranın yer aldığı modelde 8 Megapiksellik (f/2.4) telefoto ve 13 Megapiksellik (f/2.4) ultra geniş açılı kameralar mevcut. Ön yüzde ise 20 Megapiksel çözünürlüklü (f/2.0) selfie kamerası yer alıyor.

BerkeTursucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Kullanan varsa cevaplayabilir mi? 3070mAh batarya beni çok düşündürüyor. TeknoMehmette 2300 liraya buldum(nasıl oluyor anlamadım ama boşverin:p) kısacası batarya performansı nasıl cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

ErdmKr91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim elimden hiç düşmüyor sabah 7 de sarjdan çıkartıyorum öğlen 2 gibi tekrar sarja takmam gerekiyor ama sürekli ekran açık oyunlar uygulamalar felan aşağa resimleri bırakıyorum resimde sarj yüzde 58-59 civarında bi inceleyin derim ama beni memnun ediyor bence normal kullanımda bir günü çıkarabilir.
Screenshot_2019-06-25-22-56-02-912_com.miui.securitycenter.png
Screenshot_2019-06-25-22-56-07-410_com.miui.securitycenter.png
Screenshot_2019-06-25-22-56-14-604_com.miui.securitycenter.png

BerkeTursucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Oyun performansı arayüz hızı kamera gibi şeyler sizi memnu ediyor mu? Size göre + ve - leri neler? Bir de ne kadara aldınız?

ErdmKr91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben bu telefona yine xiaomi mi 8 Lite den geçtim kamerası bence güzel çoğu telefona göre de mükemmel pubg oynuyorum takılma donma felan yok zaten oyun hızlandırıcı var oyunları optimize ediyor arayüzü kolay iki seçenek var ister sanal tuşla kullan ister tam ekran ile kaydırma hareketleri ile kullan ben tam ekran kullanıyorum çabuk alışılıyo 15 gündür kullanıyorum bana göre tek sıkıntısı sarj olurken biraz ısınıyor cihaz hızlı sarjdan dolayı olduğunu tahmin ediyorum ben 128 GB modelini 2300 liraya aldım

BerkeTursucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben bu telefona yine xiaomi mi 8 Lite den geçtim kamerası bence güzel çoğu telefona göre de mükemmel pubg oynuyorum takılma donma felan yok zaten oyun hızlandırıcı var oyunları optimize ediyor arayüzü kolay iki seçenek var ister sanal tuşla kullan ister tam ekran ile kaydırma hareketleri ile kullan ben tam ekran kullanıyorum çabuk alışılıyo 15 gündür kullanıyorum bana göre tek sıkıntısı sarj olurken biraz ısınıyor cihaz hızlı sarjdan dolayı olduğunu tahmin ediyorum ben 128 GB modelini 2300 liraya aldım

Sanırım teknomehmet gibi yerlerden aldınız bende ya bunu alıcam ya da oneplus 6t alıcam. Kutu içeriği nasıl geldi ve telefon açık mıydı aldığınızda

ErdmKr91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sanırım teknomehmet gibi yerlerden aldınız bende ya bunu alıcam ya da oneplus 6t alıcam. Kutu içeriği nasıl geldi ve telefon açık mıydı aldığınızda
Aynen öyle kapalı kutu çok aradım ama bir türlü bulamadım IMEI işlemi yaptıkları için cihazı mecbur kutudan çıkarıyorlar demek ki kutudan bi dönüştürücü çıktı 3.5 jakı type c e dönüştürüyor bir de hızlı sarj cihazı var kutunun kendisinde oneplus modellerini hiç bilmiyorum kullanmadım o yüzden de bir karşılaştırma yapamıcam

BerkeTursucu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Aynen öyle kapalı kutu çok aradım ama bir türlü bulamadım IMEI işlemi yaptıkları için cihazı mecbur kutudan çıkarıyorlar demek ki kutudan bi dönüştürücü çıktı 3.5 jakı type c e dönüştürüyor bir de hızlı sarj cihazı var kutunun kendisinde oneplus modellerini hiç bilmiyorum kullanmadım o yüzden de bir karşılaştırma yapamıcam

Band20 ile ilgili bir problem yaşadınız mı peki? IMEI attırıldıktan sonra 4G sıkınıt oluyor diye söylentiler var beni tedirgin ediyor.

ErdmKr91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Band20 ile ilgili bir problem yaşadınız mı peki? IMEI attırıldıktan sonra 4G sıkınıt oluyor diye söylentiler var beni tedirgin ediyor.
Şu ana kadar bi sıkıntı yaşamadım merkezi bi yerdeyim hattım türk Telekom hiç bir problemle karşılaşmadım.