Fizik Çözemiyorum Derse Odaklanamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Arkadaşlar fizik sorularını hiç çözemiyorum konu anlatıma çalışıyorum soruya geçince ilk soruları yapıyorum gerisini yine yapamıyorum nolcak benim bu fizik olayı :sneaky2:

Ayrıca ders çalışmaya başladıktan sonra mesela soru çözüyorsam 20. sorudan sonra uykum geliyor kafein alınca da odaklanamıyorum vs. :hammer:

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
lisedeyken fiziğim gayet güzeldi ama kopyadan yakalanınca iyice koptum bıraktım

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Çözümlü örnekleri adım adın, anlayarak incelersen işe yarar heralde. Şahsen fizikte sıkıntım yoktu ama kimyada bunu denemiştim ve işe yaramıştı.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Lisede fizik ve kimyam iyiydi.Çünkü ikiside formüllere dayanıyor ve tek yapman gereken formülleri ezberlemek.E tabi hangi soruyu hangi formülün çözeceğini bilmen içinde biraz dersi dinlemen ve konulara az da olsa hakim olman lazım.Lisede fen okuyordum ama sonra matematik ve geometri yüzünden pes ettim.Sosyala geçtim :d

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Boş ver, derslere bu kadar kafa takılmaz.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ben de hep matematik çözemezdim dediğinin aynısı oluyordu bana da. Bak şöyle yap ilk önce nasıl yapıldığına bak, öyle bakarak 2-3 kere soru çöz. Sonra da zaten çözebileceksin. :)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Lisede fizik ve kimyam iyiydi.Çünkü ikiside formüllere dayanıyor ve tek yapman gereken formülleri ezberlemek.E tabi hangi soruyu hangi formülün çözeceğini bilmen içinde biraz dersi dinlemen ve konulara az da olsa hakim olman lazım.Lisede fen okuyordum ama sonra matematik ve geometri yüzünden pes ettim.Sosyala geçtim :d

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
formülleri ezberle ve çözmeye çalış pes etme gerisi kolay ( sosyal okudum ben de :p )

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hiçbir şey bilmeden lys'de 10 - 15 yaparsın. Gerisi biraz çalışmaya bakar.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
biraz uğraş meselesi.dayak yiye yiye atmayı da öğreneceksin hesabı.çözemediklerini çözdür hocalarına.anla.2-3 ay sonra bakacaksın takır takır çözüyosun.

denenmiş onaylanmış yöntem.

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
aynen boşver takma kafana , hem zaten fizikte seni çözemiyodur

Empatik

Profesör
Reaksiyon puanı
8
uyku işini halletmen lazım çözememe olayını çözersin :) Ama o beynini alıştırırsan uykuya uuu işin zor

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
valla bilmiyorum ygs-lys de fizik işini yapamazsam sıkıntı büyük :yes:

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ygs fizik yaparsın lys fizik için de hocalarına çözdür veya arkadaşlarına ben okuldaki arkadaşlarıma çözdürüyorum

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Ben de öyle yapıyorum bıktılar artık çözmüyorlar :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
10.sınıfa gidiyorum tekrar yapıyorum formulleri ezberliyorum hocayıda dinliyorum defterdeki tüm örnekleride çözüyorum ama sınavda hepsini unutuyorum diğer derslerim çok iyi yardımcıı oluuunnn lüttfeeeeenn

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer fizik çözebilmek istiyorsan düzenli olarak test çözmen gerek ve severek çözmen gerek yoksa hiçbişi yapamassın ben sana söyleyeyim