Amd mi alayım İntelmi ...

Bu konuyu okuyanlar

wagapon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba. Yeni bir sistem toplamak istiyorum fakat intel E5300 ile AMD Athlon 64x2 7750 Be arasında kaldım fiyatları biribirine çok yakın fakat performansları nasıl bilgilendirirmisiniz. fsb leri arasında çok fark var. fakat bilgisayar konularında çok derin bilgiye sahip değilim. :sweatdrop:

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ezilenlerin yanında ol Amd al bence.

tuvana

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kalite intel oyun için genelde amd önerilir fakat genelde intel daha kalitelidir çünkü soğutması amd ye göre daha iyi performans olarakta daha iyi.

wagapon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lütfen işlemci özelliklerini göz önünde tutarak iki işlemciyi kıyaslayın. amd özellikleri.
FSB3600 MT/SCACHE3200 KBGARANTİ3 YILDİĞER ÖZELLİKLER
lb.gif
X2 7750
lb.gif
KUMA ÇEKİRDEK
lb.gif
L1 BELLEK : 128 KB
lb.gif
L2 BELLEK : 1024 KB
lb.gif
L3 BELLEK : 2048 KB
lb.gif
HYPERTRANSPORTT TECHNOLOGY UP TO 3600MT/S FULL DUPLEX, OR UP TO 16.0GB/S I/O BANDWIDTH
lb.gif
BÜTÜNLEŞİK 128 BIT DDR BELLEK KONTROLCÜSÜ
lb.gif
PC2 8500 (DDR2-1066) BELLEK DESTEKLİ
lb.gif
PC2 6400(DDR2-800), PC2 5300(DDR2-667), PC2 4200(DDR2-533), AND PC2 3200(DDR2-400) UNBUFFERED MEMORY
lb.gif
BELLEK BANT GENİŞLİĞİ : 17.1 GB/S ( ÇİFT KANAL )
lb.gif
HYPERTRANSPORT + BELLEK BANT GENİŞLİĞİ : 33.1 GB/S
lb.gif
65 NANOMETER, SOI (SILICON-ON-INSULATOR) TEKNOLOJİSİ
lb.gif
TERMAL GÜÇ TÜKETİMİ : 95W
lb.gif
3 YIL GARANTİLİ
lb.gif
OC :

wagapon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
intel özellikleri
FSB800CACHE2 MBGARANTİ3 YILDİĞER ÖZELLİKLER
lb.gif
INTEL® PENTIUM® DESKTOP PROCESSOR E5300 İŞLEMCI
lb.gif
İŞLEMCI HIZI : 2.60 GHZ
lb.gif
VERI YOLU : 800 MHZ
lb.gif
BUS/CORE RATIO : 13
lb.gif
SOKET TIPI : LGA775
lb.gif
ÖN BELLEK : 2MB L2
lb.gif
MIMARI : 64/32BIT
lb.gif
TASARIM : 0.045µ
lb.gif
THERMAL DESIGN POWER : 65W
lb.gif
THERMAL SPECIFICATION : 74.1°C
lb.gif
VID VOLTAGE RANGE : 0.85V - 1.3625V
lb.gif
DUAL CORE
lb.gif
ENHANCED INTEL SPEEDSTEP® TECHNOLOGY
lb.gif
INTEL® EM64T
lb.gif
ENHANCED HALT STATE (C1E)
lb.gif
EXECUTE DISABLE BIT
lb.gif
INTEL® THERMAL MONITOR

DEATH71

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kalite intel oyun için genelde amd önerilir fakat genelde intel daha kalitelidir çünkü soğutması amd ye göre daha iyi performans olarakta daha iyi.
her ikisi içinde intel tabi amd phenom 2 işlemciler de önerilir

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
bunu 5-6 sene önce sorsaydın amd derdim ama bu gün intel diyorum

mkayan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle mevcut sistem bileşenlerin veya yeni bir sistem mi toplayacağın hakkında bilgi verirsen daha detaylı bilgiler alabilirsin.

sorduğun işlemciler arasında ise amd athlon x2 7750 black edition senin için daha iyi bir seçim olacaktır.
işlemci çarpan kilidinin açık olması sebebiyle, konunun uzmanı olmayan kullanıcılar bile çarpanı arttırarak rahatlıkla hızaşırtma uygulayabilmektedir.
2.7 GHz hızındaki bu işlemciyi alıp rahatlıkla 3.3 Ghz hızında kullanabilir, daha detaylı bilgiyi .::buradan::. edinebilirsin.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Amd gerçekten en iyisi bence ama intel artık core teknolojisi ile arayı yavaş yavaş açmaya başladı.

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Intel al derim. 16 Yıldır Bilgisayar Malzemeleri satışı ve toptancılığı ile ilgileniyorum. Teknik detaylarda AMD'nin üstünlüğünü herkes gibi bende kabul ediyorum ama sağlamlık ve dayanılırlık açısından Intel diyorum. INTEL RULEZ! ;) Evde AMD Kullanıyorum milyon kere lanet olsun diyorum! Intel'in gözünü seveyim...

mkayan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@perganon
ne gibi bir sorun yaşıyorsun amd ile ve madem bilgisayar malzemeleri satışı yapıyorsun neden değiştirmiyorsun ?!?

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Başlık düzenlenerek ilgili bölüme taşınmıştır

Sorununa gelince sonuna kadar intel'i öneririm , her ne olursa olsun ;)

Jordan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
...sorduğun işlemciler arasında ise amd athlon x2 7750 black edition senin için daha iyi bir seçim olacaktır.
işlemci çarpan kilidinin açık olması sebebiyle, konunun uzmanı olmayan kullanıcılar bile çarpanı arttırarak rahatlıkla hızaşırtma uygulayabilmektedir.
2.7 GHz hızındaki bu işlemciyi alıp rahatlıkla 3.3 Ghz hızında kullanabilir.

mkayan'nın dediğine katılıyorum uygun bir plartformla yapacağın hız aşırtma sonucunda büyük bir performans artışı elde edersin.

Kişisel görüşüm; ben kesinlikle black edition'a karşılık intel tercih etmem!;)

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
ezilenler iktidar olacak :D
ama üzülerek diyorumki intel :(

wagapon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler herkese amd almaya karar verdim umarım pişman olmam.

mkayan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
e hayırlı olsun o zaman ;)
kullanmaya başladıktan sonra izlenimlerini de buraya yazarsan seviniriz...

garfi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Amd
nedenlerini yazacak zaman yok:)

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
AMD seçmekle doğru yaptın. Ben de x2 5000 kullanıyorum. Şu zamana kadar bir kere bile sorun yaşamadım. Senin de sorun yaşayabileceğini düşünmüyorum. Ama anakart da önemli bir faktör umarım bunu da göz önünde bulundurursun.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ne alakası var! Her yerde İntel daha soğuk lafları. Kendim denedim Amd hiçbir zaman intel kadar ısınmıyor. Hem daha hızlı.

Forever amd...

new_order

Asistan
Reaksiyon puanı
5
yau intel daha souk sen rahat ol, kasan nedir soutucu ne kullandın işlemcin hangisiydi bilmiorum ancak GENEL olarak daha az ısınır bnm şuanki kullandığım işlemci i7 920 stok fanla standart halde sistem yüklü değilken 28-30derece bnu bna herhangi bi amd işlemcide söliebilrmisin?
fiyat/performans da amd ii die herkes sölenioda o performans dediğiniz şey ona yaklaşık karşılık gelen bi intel işlemcide ne ölçüde olduğunu sorgulamak lzm(yanından bile geçmio). bunu bi fan olarak yazmadım ama gerçekleride inkar etmek gerekmez

yinede hayırlı olsun ii günlerde kullan inş

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kimsenin bişeyden anladığı yok atıp tutuyo en iyi amd en iyi intel. En iyi diye bişey yoktur.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
99 yılındaki celeron 466 işlemcimden beri amd kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. mimari olarak amd daha az ram kullanımına olanak veriyor ve grafik kartı ile doğrudan haberleşme sağlıyor diye biliyorum. karşılaştırma fırsatım olmadı ama herhangi bir yamuğunu görmedim.

tıkır tıkır işliyor çevremdeki herkezede amd aldırıyorum onlardanda bir şikayet gelmedi.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zaten iki seçeneğimiz var Amd,Intel istediğinizi alın ne farkeder sonuçta yaptığımız işler belli.

Reaksiyon puanı
0
:) texas instrument'in zavallı işlemcilerinden beri (80286/386 zamanı) bilgisayar kullanıyorum. Her seferinde bilgisayarımı kendim topladım, parçalarımı kendim seçtim, araştırdım. İlk AMD işlemcim Duron du 1ghz. İlk intel işlemcim 6Mhz lik bir server işlemcisiydi dikkatinizi çekiyorum 6 Mhz!!! İşlemciler konusunda oldukça fazla şey bildiğimi düşünüyorum.

Yukarıda bir arkadaş demişki en iyi yoktur. Ben ona katılıyorum. Marka değil model önemli olan. İki markanın da kendine göre artıları eksileri var. Modelleri konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Konuyu açan arkadaş intel ve amdnin ayrı iki modelini karşılaştırmamızı isteseydi tabiki yorum yapardık :) ama markaları karşılaştırmak sokaktaki adamın işi değil, en azından kendi açımdan düşündüğümde yorum yapacak statüde değilim :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
AMD al derim ben sana İnteL e göre Aynı Fiyatta , daha iyi performansı var

wagapon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD seçmekle doğru yaptın. Ben de x2 5000 kullanıyorum. Şu zamana kadar bir kere bile sorun yaşamadım. Senin de sorun yaşayabileceğini düşünmüyorum. Ama anakart da önemli bir faktör umarım bunu da göz önünde bulundurursun.
asus m3a78-cm anakart kullanacağım.uygunmu.

wagapon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) texas instrument'in zavallı işlemcilerinden beri (80286/386 zamanı) bilgisayar kullanıyorum. Her seferinde bilgisayarımı kendim topladım, parçalarımı kendim seçtim, araştırdım. İlk AMD işlemcim Duron du 1ghz. İlk intel işlemcim 6Mhz lik bir server işlemcisiydi dikkatinizi çekiyorum 6 Mhz!!! İşlemciler konusunda oldukça fazla şey bildiğimi düşünüyorum.

Yukarıda bir arkadaş demişki en iyi yoktur. Ben ona katılıyorum. Marka değil model önemli olan. İki markanın da kendine göre artıları eksileri var. Modelleri konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Konuyu açan arkadaş intel ve amdnin ayrı iki modelini karşılaştırmamızı isteseydi tabiki yorum yapardık :) ama markaları karşılaştırmak sokaktaki adamın işi değil, en azından kendi açımdan düşündüğümde yorum yapacak statüde değilim :)
ben marka değil iki işlemcininde özelliklerini verdim ve ikisi arasından hangisini tercih edeyim dedim. ama yanlış anlaşıldım galiba.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ödediğin paranın hakkını almak istiyorsan Amd alıcaksın. yok benim param fazla fazladan para harcarım sorun değil diyosan intel.