Age of Empires Online Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
suanda LF004 hatası alıyom sunucular mı guncelleniyor yoksa benden mı kaynaklanıyor?

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Peki arenaya nasıl giriliyor?

yine arena için belli bir seviyeye gelmek gerekiyor.(buda 5 ti sanırım) daha sonra bir görev açılıyor.hangi görev olduğunu hatırlayamıyorum çünkü kaptırmış gidiyordum deli gibi görev yapıyordum o ara :) Sonra görevi yaparken falan kendinizi spartan city'De buluyorsunuz.Spartan citynin ortasında bir tane arena var.arenaya tıkladığınız zaman 2 seçenek çıkıyor önünüze. ranked ve unranked pvp. ranked premium üyeler için.unranked bizler için.Temelde bir fark yok sadece birinde sıralamaya etki ediyor oynadığınız oyun anladığım kadarıyla.Daha sonra 1v1 mi 2v2 mi oynamak istediğimize kadar verip ona tıklıyoruz.Oyun bize rakip aramaya başlıyor.Şu sıralar pvpde fazla kişi olmadığını söyleyebilirim oyuncu bulmak zor.Rakibi buluncada otomatik olarak oyun kuruluyor ve başlıyorsunuz oynamaya..Henüz ulus seçmemişlere mısır'ı önerebilirim.büyücüleri ve filleri gerçekten çok güçlü mısır'ın.greek'e karşı bir adım üstünsünüz, tabi rakibiniz bir rushla sizi 3. seviyeye gelmeden yok etmezse... :)

[MENTION=77148]jeuq[/MENTION]
granny2.dll'yi internetten rahatça bulabilirsin.daha sonra onu windows klasörüne at.oyuna tekrar girmeyi dene ;)

lahalehey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar "downloading profile" ekranında hata alanlar aşağıda yazdıklarımı yapsınlar, bende sorun çözüldü:

1- CMD yi yönetici olarak çalıştırın ; yani başlat> Programlar>Accessories>Command sağ tuşla tıklayın yönetici olarak çalıştırın.
gelen ekrana şunu yazın, enter'a basın, "Tamam" diyecek :

kablolu olarak nete bağlanıyorsanız : netsh interface ipv4 set subinterface “Local Area Connection” mtu=1500 store=persistent
kablosuz olarak bağlanıyorsanız : netsh interface ipv4 set subinterface “Wireless Network Connection” mtu=1500 store=persistent

2- modeminizin ayarlarına girin, uPnP veya Tak çalıştır veya Tak kullan gibi bi özellik olması lazım, onu kapatın/iptal edin.. MODEMİNİZİ RESETLEYİN.

resetledikten sonra oyuna girip gerekli işlemleri yapınca artık network hatası almamanız gerek. bende sorun çözüldü..

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yine arena için belli bir seviyeye gelmek gerekiyor.(buda 5 ti sanırım) daha sonra bir görev açılıyor.hangi görev olduğunu hatırlayamıyorum çünkü kaptırmış gidiyordum deli gibi görev yapıyordum o ara :) Sonra görevi yaparken falan kendinizi spartan city'De buluyorsunuz.Spartan citynin ortasında bir tane arena var.arenaya tıkladığınız zaman 2 seçenek çıkıyor önünüze. ranked ve unranked pvp. ranked premium üyeler için.unranked bizler için.Temelde bir fark yok sadece birinde sıralamaya etki ediyor oynadığınız oyun anladığım kadarıyla.Daha sonra 1v1 mi 2v2 mi oynamak istediğimize kadar verip ona tıklıyoruz.Oyun bize rakip aramaya başlıyor.Şu sıralar pvpde fazla kişi olmadığını söyleyebilirim oyuncu bulmak zor.Rakibi buluncada otomatik olarak oyun kuruluyor ve başlıyorsunuz oynamaya..Henüz ulus seçmemişlere mısır'ı önerebilirim.büyücüleri ve filleri gerçekten çok güçlü mısır'ın.greek'e karşı bir adım üstünsünüz, tabi rakibiniz bir rushla sizi 3. seviyeye gelmeden yok etmezse... :)

@jeuq
granny2.dll'yi internetten rahatça bulabilirsin.daha sonra onu windows klasörüne at.oyuna tekrar girmeyi dene ;)
şehirde lvlım 7 fakat co-opte gorevlerde 2.neden kaynaklanıyor bu

lahalehey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet yönetici olarak çalştırdım ve elle yazdım ama olmuyor :(

son olarak birde kablolu ve kablosuz olarak 2 ayrı şekilde var, hangisini kullanıyotsanız ona göre dikkat edin. birde kullandığınız yerel ağın ismi "Loca Area Network" veya "Wireless Network Connection" dan farklı bir isimdeyse , onu yazın gereken yere.

vagojeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
son olarak birde kablolu ve kablosuz olarak 2 ayrı şekilde var, hangisini kullanıyotsanız ona göre dikkat edin. birde kullandığınız yerel ağın ismi "Loca Area Network" veya "Wireless Network Connection" dan farklı bir isimdeyse , onu yazın gereken yere.

Tamam hallettim dostum ama bu seferde DNS' te problem olduğunu söylüyor ve ne yazıkki modem şifresini ve kullanıcı adını bilmediğimden (şirketin) ayar yapamıyorum. Neyse sağlık olsun, yardımların için çok teşekkür ederim...

Edit: Şans eseri şifreleri buldum ama dediğin gibi tak çalıştır veya Unp midir nedir onu bulamıyorum. Modemin markası Echolife ttnet' in verdiklerinden.

vagojeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam tamam hallettim. :))) Sayın lahalehey yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi yaptım ve oldu.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bu arada genelde konuşmada yabancılar sadece ingilizce konuşulmasını istediği için bizde TR sohbet kanalını yaygınlaştırmaya çalışıyoruz.TR kanalına girmek için şunları yapın;

*Sol altta bulunan sohbet panelinin sol üstünde general'e sağ tıklıyoruz.
*options'ı seçiyoruz
*açılan pencerede sağ tarafta join channel kısmındaki boşluğa "TR" yazıyoruz.tırnaklar olmadan tabi :)
*Şuanda TR sohbet kanalına girmiş oldunuz.fakat bir sorun var.genel konuşmalarla kanaldaki konuşmalar karışıyor.Bunu çözmek için eklemiş olduğumuz TR kanalının yanında beyaz renkteki kareye tıklıyoruz.Renk paletinden yeşili seçiyoruz.(başka rengide seçebilirsiniz ama pm ve party renkleriyle karışabilir) ve ok'e basıyoruz.Şimdi TR kanalında sohbet edebilirsiniz rahatça :)

RaMZeN

Asistan
Reaksiyon puanı
3
5 lvl oldum fakat nasıl pvp yapacagımı bılmıyorum yardım lutfen

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
5 lvl oldum fakat nasıl pvp yapacagımı bılmıyorum yardım lutfen

sanırım önce bir görev yapmak gerekiyor ama şansını dene, pvp yapmak için spartan citye gitmek gerekiyor.Ordaki arenaya tıklayarak pvp yapabilirsin.Ben görevleri yaparken 6. veya 7. seviyedeki bir görevde spartan citye gelmiştim. o ne bu ne tıklarken nasıl pvp yapılacağını keşvettim...aslında görevleri takip etmek yeterli her şeyi anlatıyorlar neredeyse :)

RaMZeN

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Pvp yapmaya çalıştığımda your games for windows live account comminute with friends vs vs. birşeyler yazıyor oynamıyorum neden acaba?

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
games for windows live profilin olması lazım bide arkadaşınında olcak yoksa olmuyor gfw live hesap lazım..

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
10 lvlden sonra oyun bir baska oluyor uretıme gecıoz sonunda,oyundakı pvp sıstemı hıle yaratacagını dusunuyorum 2 pc yle exp ve sparta poınt ıyı kasılır

RaMZeN

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya oyun çok saçma bana sen yetişkin değilsin şunu yapamazsın bunu yapamazsın diyip duruyor keşke gerçek yaşımla kaydolmasaydım. PvP de dediğim gibi sorun çıkarıyor, bilmem ne ayarı aktifken sadece arkadaşlarına oynayabilirsin gibi birşeyler söylüyor bi pvp yapamadım

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ya oyun çok saçma bana sen yetişkin değilsin şunu yapamazsın bunu yapamazsın diyip duruyor keşke gerçek yaşımla kaydolmasaydım. PvP de dediğim gibi sorun çıkarıyor, bilmem ne ayarı aktifken sadece arkadaşlarına oynayabilirsin gibi birşeyler söylüyor bi pvp yapamadım

Bende daha üye olurken ek olarak yetişkin adresi isteyince hemen oyun için mail adresi aldım...Bir sürü kısıtlama getiriyor, arkadaş eklemede problem çıkarıyor :)

ajan666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pvp yapmaya çalıştığımda your games for windows live account comminute with friends vs vs. birşeyler yazıyor oynamıyorum neden acaba?

Arkadaşlar Oyun Hakkındaki Her Türlü Sıkıntılarınızı Giderebilcek Bir Site Keşfettim Dalın :D

ageofempiresonlineturkiye.com

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
cok sınır oldum oyuna,patch satmak ıcın elınde gelenı yapmıslar oyun oynanmaz hale geldı,oyunda 2 saaten fazla kalınca otomatık atıyor gorevde yarım kalıyor,Lff004 hatası alıyorum gırmeden once

Son mesajlar