20lik Diş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben 4 gün önce çektirdim bağcılar çiftlikte, 1 ay öncesinde ağlamaya başladım o günekadar korkudan,masaya oturduğumda hala ağlıyordum ,kalk diyince ne olduğunu anlamadım 5 dk ya çekti,ellerine sağlık süper çekti,bidebenim yirmilik dişim gömülüydü,çekildikten sonra et bile yedim,korkulucak hiç bişey yok.

zined7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Benım de bıkac gundur agrım var (3-4 gundur). Dıscıye gıdecektım agrı kesıcı ıcınce vazgectım. Bugun tekrar ağrıdı yıne agrı kesici yuttum. Bı dıs hekımıne gıtmek lazım.

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Konuyu hortlatmış gibi olucam dostlar ama 20 yaş dişinizi çektirmeyi ihmal etmeyin. İleride dişinizi çarpıtabilir. Zaten çektirmede çok zor bir şey yok. Şöyle anlatayım 20' lik çekimimi size.
Benim 20' lik dişim çeneme paralel ve büyük bir kısmı gömüktü. 2 tane var benim çenemde ikisi de altta ve aynı durumdalar. Gittim 2-3 iğne yapıldı ilk önce. Sonrasında kesme biçme bir kaç şey yaptılar. Zaten uyuşmuş olduğundan dolayı hiçbir şey anlamıyorsun. Sonrasında çenene baskı yapıyor dişçi. Çenemi de sökmese bari diyorsunuz. Çekildiğinde ben anlamadım açıkçası. Sonrasında 3-4 dikiş atıyor. Dikiş atılırken de iğne yapıyormuş hissi yarattı bende. Operasyon yaklaşık 20-30dk sürdü. Ağzıma yerleştirdiği gazlı bezi 2 saat sıkmamı istedi. Sonrasında çıkar dedi. Gün boyu yanağına buz tutucaksın dedi. 20dk tut 10dk dinlendir tarzında. Bu ağzın şişmemesi içinmiş. Yaptım ve ertesi gün çok çok az şişti. İnternette yazıldığı gibi 2. bir yanak oluşmadı yanağımda. Ha bir de eve gitmeden önce ağrı kesici yaptılar kalça kısmından. Akşam yatarken biraz ağrı hissettiğimden dolayı Vermidon aldım. Gece yatarken de çekilen dişin tarafına yat dediğinden dolayı mümkün olduğunca öyle yatmaya çalıştım. Böyleydi benim 20' lik diş çektirme serüvenim.
Ayrıca nerede yaptırdığınıza, ağrı eşiğinize ve diş yapınıza bağlı olarak hissettiğiniz ağrı değişebilir. Ama önemli olan şey iyi bir doktora yaptırmanız. Ben özel bir klinikte yaptırdım. Pahalı fakat sağlık sonuçta. Şimdi 1 tane kaldı çekilecek dişim. İnşallah o da böyle kolay geçer. Çarşamba günü de dikişleri aldıracağım hayırlısıyla.
İnternetteki yorumlara bakarak 20' liğinizi çektirmeye korkmayın. Çoğu kötü yerlerde yaptırdıklarından dolayı ağrı çekmişlerdir. İyi bir doktora yaptırırsanız hiçbir sorun olmaz. Sorularınız varsa cevaplandırabilirim. İyi forumlar dilerim :).

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben başka bir rahatsızıktan 4 farklı dişçiye gittim bi tanesi kesin çekilmesi lazımdı neden çketirmedin cart curt dedi. diğerleri ağrı yapmıyor ve rahatsız etmiyorsa çekilmesine gerek yok dedi.
hadi bakalım.

danted

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diş ağrıları aslında dişlerimizde olan sorunlar hakkında bizi uyarıyorlar.Bizler ise gereken tedavileri yaptırmayıp diş ağrılarından, yani habercilerden kurtulmaya çalışıyoruz. Tabii sorun ortadan kalkmadığı için bu uyarıların şiddeti ve sıklığı artıyor. O yüzden ihmal etmeden diş tedavilerinin yapılması gerekiyor. Diş ağrıları konusunda fikir sahibi olmak için Diş Hekiminden Diş Ağrısına Ne İyi Gelir | Dişhekiminden "Diş ağrısına ne iyi gelir?" tavsiyeleri ve daha fazlası için tıklayınız >>>> i ziyaret edebilirsiniz.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Diş hekimliği öğrencisi olarak ve 20 liklerini çektirmemiş biri olarak okuyunca korkmadım değil:)) işin kötü yanı ilerde bu işlemleri yapacak olmama rağmen kendim çektirmeye tırsıyorum:) durumum ibretlik:)))

Son mesajlar