Soru Diş dolgusu yaptıran arkadaşlar bakabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

fbeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar daha önce diş dolgusu yaptıran ve bu süreci yaşayan arkadaşlardan bir yardım isteyeceğim ona göre tekrar dişçiye gitmem gerekecek galiba

1.5 hafta önce dişçiye gittim eşimle, diş filmi çene filmi felan çekildik. Diş doktoru hanım ön arka dişinizde çürük var dedi. Çok hafif bir sızımsı birşey vardı. Arkadan çürümüş galiba, bizde hiç görememişiz. sonra genel bir kontrol etti tek tek. Birde sağ arka dişimde yeni başlayan çürük olduğunu söyledi. Dolgu yapılacak dedi. 1 hafta önce diş temizliği yaptırdık. Diş taşı vs çok meret birşeymiş kulaklarıma kadar ağırıyor dişlerim ve çenem. 5 gün öncede 2 dişimede dolgu yapıldı. Yemek yerken felan ağrı yok normal yiyorum. ancak soğuk ve sıcaklara ilk temasta hissediyorum bunu daha sonra alışıyor. Soğukta nefes alayım. Soğuğu hissediyorum dişimde 2-3 nefesten sonra geçiyor. Bu hassasiyet olayı ne zamana geçiyor. Yanlış yapılan dolgularda hassasiyet ağrı gibi belirtiler oluyormuş. Dolgu yanlış yapılsa dicem ağrı olur. Birde daha 4 gün oldu 2-3 hafta sonra mı geçiyor belirtiler. Arka dişimdede hafif sızımsı birşey var ama onda hassasiyet yok.

Son mesajlar