Ziya Selçuk'un açıklaması - Okullar açılacak mı?

Okullar açılır mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Merhabalar.

Ziya Selçuk (Milli Eğitim Bakanı) son yaptığı açıklamayla okulların açılıp/açılmayacağını kafaya getiren sözlere değindi. Ziya Selçuk'un açıklaması "Denilirse ki 'Bir süre daha okulları açmayın, uzaktan eğitime devam edin.' Biz devam ederiz. Hiç sorun yok." şeklinde oldu. Bu sözlerin ardından veli ve öğrenciler merakla okullar hakkındaki son bilgileri bekler oldu.

Peki sizce okullar açılır mı, neden?

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Açılırsa diyelim 1 okulda virüs çıkı sadece 1 kişide.O virüs artık neredeyse okuldaki herkesde olur okulda 600 kişi var diyelim.Birde onların ailleleri.Çok büyük vaka artışı olabilir

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Bazı işlerde bilim kurulunun söz hakkı bile olmuyor. Bu vergisel sistemde o kadar öğrencinin alacağı kitap, defter, silgi, test ne kadar büyük bir gelir kaynağı. Bize para lazım der başlatırlar okulu. Eğer maskeler için vergi alınıyorsa oh ne güzel.

Ama kesin açarlar demiyorum. Halk ses çıkarmayı akıl edince okulları açmaktan vazgeçerler.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Bazı işlerde bilim kurulunun söz hakkı bile olmuyor. Bu vergisel sistemde o kadar öğrencinin alacağı kitap, defter, silgi, test ne kadar büyük bir gelir kaynağı. Bize para lazım der başlatırlar okulu. Eğer maskeler için vergi alınıyorsa oh ne güzel.

Ama kesin açarlar demiyorum. Halk ses çıkarmayı akıl edince okulları açmaktan vazgeçerler.
Tabi çıkarırlarsa

Turkish Republic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Vaka artarsa büyük ihtimalle açılmaz, düşüş gösterirse açılır büyük ihtimalle.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
ülkede milyonlarca öğrenci var bu riski göze almazlar diye düşünüyorum ama hiç belli olmaz eğitim bakanı yukarıdan gelicek haberi bekliyor eğitim planını o yapmıyor onu anlamış olduk

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Açılırsa diyelim 1 okulda virüs çıkı sadece 1 kişide.O virüs artık neredeyse okuldaki herkesde olur okulda 600 kişi var diyelim.Birde onların ailleleri.Çok büyük vaka artışı olabilir
600 kişi=600 aile Okulları açarak büyük risk alıyoruz. İnşallah birşey olmaz.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
açılır mı bilmiyorum
ama açılmamalı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu virüs ile yaşamayı öğrenecez gibi vaka sayıları 1000'in altında seyrederse ve o günün şartlarında dünyada ki diğer ülkeler okullarını açıyorsa bizimkilerde açacaklardır. Yoksa bu hastalığın aşısı bulunana kadar hiçbir zaman sıfırlanmayacağı söyleniyor.

Bu korku ile ömür boyu okul açmamak gerekir yoksa. Ayrıca en son bakan açıkladığında Covid 19'da ölenlerin yaş ortalaması 76 flandı galiba. Gençlerde ve çocuklarda o kadar tehlikeli değil aslında evdeki büyüklerin kendine dikkat etmesi lazım.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bu virüs belki yıllar boyunca devam edecek. Alışmamız gerektiğini düşünüyorum.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Umarım verilen kararlardan sonra pişman olunmaz.