Son Dakika Eğitim Açıklaması!! Okullar Açılmıyor mu? Sizce Okullar Açılmalı mı?

Okullar Açılmalı mı?

• Evet

Kullanılan: 2 16.7%
  • Hayır

Kullanılan: 10 83.3%

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ziya Selçuk, son dakika açıklamalarda bulundu.
"Salgının seyri nedeniyle tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı yüz yüze eğitime geçmesi kısa vadede mümkün görülmüyor" dedi.
Yani okulların 15 Şubatta kesin açılıp açılmayacağı belli değil.
Muhtemelen açılmayacak.
son-dakika-milli-egitim-bakani-salginin-seyri-13913720_3595_o.jpg

Sizce okullar açılmalı mı?
Ankete oylarınızı bekliyorum.

Reaksiyon puanı
4,113
"Salgının seyri nedeniyle tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı yüz yüze eğitime geçmesi kısa vadede mümkün görülmüyor" dedi.
Muhtemelen açılmayacak.

İlk oyu kullanmaktan gurur duyuyorum. 1 ay sonra açarlar 15 Şubat olmazsa, o kadar ileri bir tarih olamaz.

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Muhtemelen açılmayacak.

Bence sadece 8.ve 12.sınıflar açılmalı çünkü uzaktan eğitimle pek faza birşey anlamazlar.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Bence başlıkta çok fazla ünlem ve soru işareti kullanıyorsunuz.

Reaksiyon puanı
4,113
Çok kafam karıştı şuan. Zaten tüm sınıflar birlikte açılmayacak k
Muhtemelen açılmayacak.

E bu yaptığı açıklamayı önceden söylememişmiydi. Zaten tüm sınıflar aynı anda açılmayacak ?

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Bu çocuklar günde en az 2 defa toplu taşıma kullanacak, sınıflarda dip dibe ders işleyecek, kalabalığa maruz kalacak sonrasında evlerine dönüp anne/babaları gibi kendileri de potansiyel bir risk etkisi yaratacak. Bu mantıklı mı? Elbette hayır. Bu çocukların çoğu zaten maske, mesafe, hijyen kurallarına tam anlamı ile uymayacak. Şu durumda bile dışarıda gördüğümüz kadarıyla çoğunluğu uyum konusunda sorun yaşıyor, bir de o durumda uymayacaklar. Bu durum da riski daha da arttıracak.

Yok sınıflarda öğrenciler arasında her öğrenci arası mesafe 1 metre mesafe olacak, her sınıfa en fazla 15+1 kapasite verilecek... Bunların tamamı uydurmaca. Şu an Türkiye'de kaç tane sınıfın 15+1 için uygun genişliğe sahip? Öğrenciyi merkez nokta kabul edersek, dört tarafındaki öğrencilere mesafesini de 1 metre kabul edersek bu demek oluyor ki her öğrenci için 4 metrekare gibi bir alana ihtiyaç var. Türkiye'nin ortalama sınıfları için de bu 15 öğrenci + öğretmeni düşünerek imkansız bir sınıf alanı eder. Yani mesafe kurallarına sınıflarda yine uyualamayacak.

Oldu ya uyulmasına karar verildi o kadar öğrenci sınıflara nasıl dağıtılacak, sığılacak? Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçildikte sınıf konusunda da sıkıntılar yaşanacak.

Kısacası MEB sadece konuşuyor. EBA üzerinden mükemmel bir mağlubiyet yaşadılar, hayal kırıklığı yaşattılar. Bunu böyle telafi etme peşindeler ve yine yüzlerine bulaştıracaklar.

Son mesajlar