İkinci Dönem Okullar 15 Şubat'ta açılacak mı? Ziya Selçuk'tan son dakika açıklama!

Okullar açılmalı mı sizce?

• Evet, açılmalı.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Dönemi kapanışı ve "Birlikte 23 Gün Etkinlikleri" tanıtım programına çevrim içi olarak katılarak 81 ildeki öğrencilerle buluştu.
images (3).jpeg

Birinci döneme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Selçuk, yarıyıl tatilinin başladığına işaret ederek, çok "sıra dışı" ve "ilginç" bir dönemin geride kaldığını söyledi.
images (2).jpeg

İkinci döneme ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Selçuk, "İkinci dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda, okullarımıza hep beraber döneceğiz ve 15 Şubat'tan itibaren de sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Salgın koşullarını dikkate alarak elbette bu değerlendirmeler de yapılıyor. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz." ifadelerini kullandı.

Kaynakça:Ziya Selçuk'tan son dakika açıklama!

Siz ne düşünüyorsunuz? ?

Son düzenleme:

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Evet Ziya Bey, sayenizde çok ilginç bir yıl geçirdik. Önümüzde daha ilginç bir dönem var.

Ben okulların mart ayından önce açılmasını mantıklı bulmuyorum.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Evet gerçekten acayip bir dönem geçirdik ki anlatamam ne dönemdi ama kaç yıllık arkadaşımın mikrofonu nedense bütün derslerde bozuktu ama valorant da kaymak gibi ses veriyodu
başka bir arkadaşım pc bozulmuş ne talihsiz bir dönem ama okulları açamayacaklar bence açsalar bile 1 hafta açarlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de. 15 Şubat'ta açılması fazla riskli değil mi?
Açılcağnı hiç düşünmüyorum evet size katılıyorum fazla riskli

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
15 Şubat'ta sadece okullar değil, pek çok yerin açılacağı söyleniyor. Şahsen ben vakaların düştüğüne inanmıyorum, aşının etkili olacağını da sanmıyorum. Mümkünse bu yılı yok sayalım, tekrar okuyalım.
Evet size katılıyorum bu yıl bencede yok sayılmalı ama herkes aşıya çok güveniyoda daha halktan %1lik dilim bile aşılanmadı sadece kolluk kuvvetleri aşılandı bu aşılanma onun etki göstermesi vs 4-5 ayı bulur gibi

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Evet size katılıyorum bu yıl bencede yok sayılmalı ama herkes aşıya çok güveniyoda daha halktan %1lik dilim bile aşılanmadı sadece kolluk kuvvetleri aşılandı bu aşılanma onun etki göstermesi vs 4-5 ayı bulur gibi
"Bir günde 1 milyon aşılama yapacağız" diye dolanan bir kesim vardı. Bunu 10 günde yaptık. Zaten toplumsal bağışıklık için 4-5 ay içerisinde 20 milyon kişinin aşılanması lazım.

Lrkende

Asistan
Reaksiyon puanı
82
İkinci kez korona olmaktan korkuyorum :/. Yani ben atlatırım ama ailemde ağır geçmesinden korkuyorum.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Bence de ?.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkinci kez korona olmaktan korkuyorum :/.
Ben de geçirdim. Umarım kimse geçirmez. Geçirenler de ikincisini geçirmez İnşAllah.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Başlık ve içerik tam uyumlu gelmedi bana.
Kesin olarak açacağız dememiş açmak istiyoruz demiş.
4 Ocakta da açmak istediklerini söylemişti Ziya Selçuk.

Yani şuan belli değil.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Başlık ve içerik tam uyumlu gelmedi bana.
Kesin olarak açacağız dememiş açmak istiyoruz demiş.
4 Ocakta da açmak istediklerini söylemişti Ziya Selçuk.

Yani şuan belli değil.
Bu açıklama yeni değil sanırım. Ya diğeri ile çok benzer, ya da eski açıklamayı tekrar paylaştılar.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Sınıf tekrarı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Yani Eylül'e kadar açılmasın bence. Vaka sayısı o zamana kadar büyük düşüş yaşayabilir..

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Açılacağını düşünmüyorum ama yine de sınavlarınıza çalışın arkadaşlar.