Zincir Marketlere Sigara Yasağı

Bu konuyu okuyanlar

monarosa

Asistan
Reaksiyon puanı
74
iyi olmuş sigara sağlığa sonderece zararlı bence

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Senin sağlığını senden ve yakınlarından başka kimse düşünmüyor.
Türkiye'nin 6 'da 1 'ine yakını tütün kullanıyor.Türkiye 'de her yıl tütünün neden olduğu hastalıklardan 100,000 hayatını kaybediyor.Sadece tütün kaynaklı ölümlerin sayısı bu.Ve bu pasif içicilerinde aralarında bulunduğu bir durum.Eğer ailenin ve çevrendekilerinin sağlığını çok düşünen olsa idi. kimse topluma açık yerlerde bu mereti tüttürmek için çaba sarfetmezdi.Hiç değilse kendini düşünmüyorsa da etrafındakilerin canını ve sağlığını düşünsün

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Şu illet, Türkiye'de yasaklansın direk. Anneme "bırak" diye yalvarıyorum artık.
Özgürlükçüler gelmeden yazam :D.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Türkiye'nin 6 'da 1 'ine yakını tütün kullanıyor.Türkiye 'de her yıl tütünün neden olduğu hastalıklardan 100,000 hayatını kaybediyor.Sadece tütün kaynaklı ölümlerin sayısı bu.Ve bu pasif içicilerinde aralarında bulunduğu bir durum.Eğer ailenin ve çevrendekilerinin sağlığını çok düşünen olsa idi. kimse topluma açık yerlerde bu mereti tüttürmek için çaba sarfetmezdi.Hiç değilse kendini düşünmüyorsa da etrafındakilerin canını ve sağlığını düşünsün
Yasaklansa iyi olur diyorum zaten ben de. Adamın biri yürürken üflüyor, direkt arkasında yürüyenlere geliyor sigara dumanı. Ama devlet bu vergilendirmeyi toplum sağlığı için değil para kazanmak için yapıyor. Benim karşı çıktığım yer burası.