Z3 mü z5mi bekliyim

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Arkadaşlar Taksitle telefon alınmıyormuş bütün hayallerim yıkıldı..... :crying::crying: Ben 2000 Lira biriktirene kadar 3-4 ay geçer o zamanda Z5 çıkmış olur Z3 de belki 1800 olur en fazla ve telefon 2 model geri düşer..... Ben 2000 Lira biriktirip Z5 mi alsam güzel olur incelediğim videolara göre Gayet güzel özellikler gelmiş... Z3 mü alsam düşünüyorum açıkçası.....

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bende boyle düşünüyordum sonra fazla para vermek istemediğimi için m5 almaya karar verdim. Abi para biriktiriyorum o kadar zar zor baglandim biraz :D insanin eli gitmiyor. Sen kıyabileceksen z5 öneririm.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bankalardan kredi ile alınıyor diye biliyorum ben z2 mi öyle aldım.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bende boyle düşünüyordum sonra fazla para vermek istemediğimi için m5 almaya karar verdim. Abi para biriktiriyorum o kadar zar zor baglandim biraz :D insanin eli gitmiyor. Sen kıyabileceksen z5 öneririm.

4 yıldır Galaxy Mini kullanıyorum alıcaksam adam akıllı üst düzey bi telefon alıcam :D Z3 de 2 model geri düştü inanılmaz arada kalıo insan :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bankalardan kredi ile alınıyor diye biliyorum ben z2 mi öyle aldım.

Bizimkilerin sıkıntısı orda Faizle iş yapmıyolar :D Ya nakit vericem yada taksit olucak dio elim kolum bağlanıo işte :D

Z5'i nasil 2000 liraya aliyorsun ki?
2000 Lira olan Z3.... Z5 699 EURO almanyada türkiyede yaklaşık 2500 falan olur

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
699 Euro 2300 falan yapıo vergiler de ne kadar eklenio bi fikrim yok 200-300 falandır :D

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar Taksitle telefon alınmıyormuş bütün hayallerim yıkıldı..... :crying::crying: Ben 2000 Lira biriktirene kadar 3-4 ay geçer o zamanda Z5 çıkmış olur Z3 de belki 1800 olur en fazla ve telefon 2 model geri düşer..... Ben 2000 Lira biriktirip Z5 mi alsam güzel olur incelediğim videolara göre Gayet güzel özellikler gelmiş... Z3 mü alsam düşünüyorum açıkçası.....
s810* lu cihaz alınmaz ama kameram baya iyi olsun dersen z5 alınır diğer türlü z3 daha iyi bir tercih

H2K

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence z3 al z5 çıkınca pahalı olucak hele dolarla euronun 3 lira altına düşmediği bu günlerde eğer ben alırım diyosan z5 al

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Z3 Kesinlikle alma 1 seneden fazla kullanamazsın ısınma probleminden dolayı;
z5 bekle derim

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bence z3 al z5 çıkınca pahalı olucak hele dolarla euronun 3 lira altına düşmediği bu günlerde eğer ben alırım diyosan z5 al

Dolar bugün 3 ün altına düştü seçimde düşmesini bekliyorum Seçimden sonraki tahminler olumlu gibi ama genede çok oynatmaz...
Hep Z3 alıcam diyodum ama Ocağa kadar beklemem lazım o zamanda işte Z3 eskirmi diye düşünüyorum 2999 gibi bi fiyat olursa kesinlikle almam...

Z3 Kesinlikle alma 1 seneden fazla kullanamazsın ısınma probleminden dolayı;
z5 bekle derim

Şimdiye kadar kullananlardan pek ısınma problemi duymadım ama teşekkürler İstediğim cihazın en az 2 yıl 2,5 yıl gitmesi gerek

699 Euro =2377. %18 Kdv+Diger vergiler + satıcının karı.Euro 3.40 isterseniz siz biraz dünya ve ekonomi takip edin.
Dünya ekonomisini yakından takip ediyorum ancak Sony nin bu sefer fiyatlarda biraz aşağı gidiceğini duydum genede 2999 lira gibi bi fiyattan çıkmasını beklemiyorum Premium kaç para olucak ki ?

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
s810* lu cihaz alınmaz ama kameram baya iyi olsun dersen z5 alınır diğer türlü z3 daha iyi bir tercih
s810 un 16nm olan yeni sürümü kullanılıyor artık dolayısıyla 22nm ile üretilen gibi ısınma sorunu pek rastlanmıyor o yüzden her konunun altına s810 ısınıyor diye ezber yapmış gibi yapıştırmanın bi manası olduğunu düşünmüyorum

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence 1900tl z5c cikacak gibi geliyor onu alabilirsin.z5 2300 den aşağı çıkmaz hemde kur bu kadar yüksek iken.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
s810 un 16nm olan yeni sürümü kullanılıyor artık dolayısıyla 22nm ile üretilen gibi ısınma sorunu pek rastlanmıyor o yüzden her konunun altına s810 ısınıyor diye ezber yapmış gibi yapıştırmanın bi manası olduğunu düşünmüyorum
donanımhaber sitesinde erdi özüag z5 ve premium u ön inceleme yaptı ilk ön inceleme sonucu z3+ kadar olmasada s810 ısınıyor dedi adam kafamdam sallamıyorum yorumları yazarken kaynagım var kardeş s810 lu cihaz alınmaz tekrar dedim git 808 li cihaz al 810 lu alma.....

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
donanımhaber sitesinde erdi özüag z5 ve premium u ön inceleme yaptı ilk ön inceleme sonucu z3+ kadar olmasada s810 ısınıyor dedi adam kafamdam sallamıyorum yorumları yazarken kaynagım var kardeş s810 lu cihaz alınmaz tekrar dedim git 808 li cihaz al 810 lu alma.....
Çok bilmiş gibi her şeye yorum yazıyorsunuz ayrıca akla mantığa sigmayan yorumlar yapıyorsunuz. Bilmiyorsanız yapmayın yorum. Her telefon ısınıyor. Her telefon güçlü artık. 800,801,805,808 hepsi ısınıyor. Biri telefon ısınıyor dedi diye 810 ısınıyor alınmaz demek cahilliktir. Isı testlerine baksaydınız keşke yorum yapmadan önce. Xperia modellerinde daha önceden 4k videoyu az bir süre çekince kapatıyordu kendisini çok ısındı diye. 4k test yapıldı Z5 ile bayrağı uzun süre 4k çektiler telefon kamera uygulamasını kapatmadı ısınıp. Tamam mı "kardeş"

H2K

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2-3 yıl z3 le götürür seni diye düşünüyorum bataryası güncelleme desteği ile ama sen bilirsin

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Yeni S810 ne kadar ısınıyorsa , S808 de aynı şekilde ısınıyor. S810 tercih etmek daha mantıklı.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Çok bilmiş gibi her şeye yorum yazıyorsunuz ayrıca akla mantığa sigmayan yorumlar yapıyorsunuz. Bilmiyorsanız yapmayın yorum. Her telefon ısınıyor. Her telefon güçlü artık. 800,801,805,808 hepsi ısınıyor. Biri telefon ısınıyor dedi diye 810 ısınıyor alınmaz demek cahilliktir. Isı testlerine baksaydınız keşke yorum yapmadan önce. Xperia modellerinde daha önceden 4k videoyu az bir süre çekince kapatıyordu kendisini çok ısındı diye. 4k test yapıldı Z5 ile bayrağı uzun süre 4k çektiler telefon kamera uygulamasını kapatmadı ısınıp. Tamam mı "kardeş"
1. si adam gibi konuş insan ol az konuşurken tamam mı kimin cahil olup olmagını söylemek sana mı kaldı cahil sensin
2.si her telefon ısınıyor eyvallah doğru,fakat s810 lu cihazlar o ısınan cihazlardan daha çok ısınıyor teknoseyir,donanınhaber z3+ ve z5 hakkındaki incelemeleri eger ki izlersen anlarsın.ısınan bir cihaz therman throttling e girer ve gücü kısar buda performans kaybı demektir ben önceki alıntımda dediğim gibi z5 z3+ kadar ısınmıyor fakat yinede s800 veya diğer işlemcilere göre yine ısınıyor ısınan cihaz performans kaybı oldugundan alınmaz açık ve net....
3.sü ise 4k testini gördüm evet kapanmadı buda daha önce dediğim gibi hem z3+ kadar ısınmamasından kaynaklı hemde yazılım optimizasyonundan kaynaklı iyi o zaman 4k da kapanmayan tüm cihazları al nasılsa kapanmıyor ya...Anladın mı?.....

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
1. si adam gibi konuş insan ol az konuşurken tamam mı kimin cahil olup olmagını söylemek sana mı kaldı cahil sensin
2.si her telefon ısınıyor eyvallah doğru,fakat s810 lu cihazlar o ısınan cihazlardan daha çok ısınıyor teknoseyir,donanınhaber z3+ ve z5 hakkındaki incelemeleri eger ki izlersen anlarsın.ısınan bir cihaz therman throttling e girer ve gücü kısar buda performans kaybı demektir ben önceki alıntımda dediğim gibi z5 z3+ kadar ısınmıyor fakat yinede s800 veya diğer işlemcilere göre yine ısınıyor ısınan cihaz performans kaybı oldugundan alınmaz açık ve net....
3.sü ise 4k testini gördüm evet kapanmadı buda daha önce dediğim gibi hem z3+ kadar ısınmamasından kaynaklı hemde yazılım optimizasyonundan kaynaklı iyi o zaman 4k da kapanmayan tüm cihazları al nasılsa kapanmıyor ya...Anladın mı?.....

Sony yazılım ile ısınma sorununu çözdü. Ayrıca Xperia Z5'te yeni nesil SD810 kullanılıyor. O yüzden de ısınmıyor. ANLADIN MI?

CaglarOzy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
birbirimize yardımcı olacağımız bi platformda bu postalara falan gerek yok beyler :D

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Yav anlamıyorum ne performans kaybı ne ısınması ? Telefon sıcak olucak sadece elinizi yakmıcak en fazla olacağı bu. Performans kaybetsin. Gene kasmıcak gene arayüz yağ gibi akıcak. Samsung ya da lgmi bu arayüzde kassın. Kimse saldrı olarak almasın bu lsfımı. Samsungu zaten biliyor. Lg ise g2den sonraki arayüzlerinde bildiğiniz lag var. G3tede g4tede.

TheFame

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Onlardaki bütün cihazlar şuan prototip aşamasındaki cihazlar örneğin BTEKT de öyle yapar genelde satışa sunulmayan cihazı bu kdr bilip bilmeden eleştirmenin mantığı yok

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Sony yazılım ile ısınma sorununu çözdü. Ayrıca Xperia Z5'te yeni nesil SD810 kullanılıyor. O yüzden de ısınmıyor. ANLADIN MI?
orası kesin değil gerçek incelemede görürüz ısınıp ısınmadığını kesin konuşma....

Onlardaki bütün cihazlar şuan prototip aşamasındaki cihazlar örneğin BTEKT de öyle yapar genelde satışa sunulmayan cihazı bu kdr bilip bilmeden eleştirmenin mantığı yok
tamam gerçek incelemedede görecez ısınıp ısınmadığını...

crazymurat34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z5'i beklemenizi öneririm.

Z5'i beklemenizi öneririm.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Sanki elinizi yakacak. En fazla sıcak hissedicekseniz telefonun arkasını. Fazlası yok. Ne kadar büyütüyorsunhz bu olayı. Sanki telefonlar patlıyor ısınınca.