Z kuşağı hakkındaki görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Bu kuşaklar bir anda ortaya çıkmadı ya mantar gibi.Yani bir sorun varsa toplumda var demektir.O kuşağı yetiştirenlerde var demektir..Bütün o özenti,şımarık yaşam tarzını görmeden istemek zor.Yani bu iş aileden gelir.Bundan önceki kuşakta ne yaşamış ne yaşatılmışsa çocuklar böyle. Tabi ki suçlu aramak bir şeyleri düzeltmez.Ben de belki o garip tuhaf gruptanım.Gelişen teknolojiye ve değişikliklere yanlış ayak uydurmaya çalıştığımız, gösterişi,şöhreti ön plana alıp ben yapamadım çocuğum yapsın aman okusun gerisi önemli değil gibi tutumlarımız,onlara hayata dair sorumluluk vermediğimiz,saygı kavramını anlatamadığımız bir durumdayız.E sonuç olarak banane ya ben yaşar giderim çevremle dalga geçer rahat rahat istediğimi yaparım ama zora gelemem diyen bir nesil oluştu.Ben de dahil...

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Z kusagi bugune kadar gelmis en degerli kusaktir...bence,
ben Z kusagi icinde yer almiyorum ama onlari iyi gozlemliyorum, siyasi ve dini propagandalar onlari baglamiyor,

Dunya algisi yasadigi koy, semt veya sehirle sinirli kalmis dinle harmanlanmis siyaset ya da daha bilinen adiyla siyasal islamla yillar boyu manipule edilerek sindirilmis, az ile yetinmesi ogretilmis sonsuz kanaatkar, haline sukreden genis kitlelerden degiller, dunya degisiyor, degisime ayak uyduramayanlar yok olmaya mahkumdur,

teknolojinin ve onun getirdigi imkanlardan sinirsizca faydalanan, ve yine teknoloji sayesinde kuresellesen dunyada bilgiye cok daha kolay ulasan, dunyada neler olip bittiginin farkinda, bilissel seviyesi yuksek, sahsi cikarlar icin iretilen ucuz politiklara prim vermeyen, kandirilmasi cok daha zor, farkindaligi yuksek, teknolojiyle ic ice yasayan

kohne, modasi gecmis , caga ayak uyduramayan kafalarin urettigi politikalari elinin tersiyle, iten , beklentilerine, taleplerine karsilik verecek , onlarin dilinden anlayan yenilikci bir anlayisa ihytiyaclari olan bir nesil,

bu beklentilere ayak uyduramayacagini anlayinca onu yok etmeye, yasaklamaya calisan bir zihniyete degil ( bkz: sosyal medya duzenlemesi)

Onlar ancak kendilerini temsil edecegine inandiklari bir olusumun pesinden giderler onun da bugunku iktidar olmayacagi, olmasinin imkansiz oldugu kesindir

• Beğen
Reactions: 023

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Son zamanlarda sürekli Z kuşağıyla ilgili olumlu ve olumsuz çok fazla yorum yapılıyor. Hatta Twitter'da sürekli gündem oluyor ve tartışmalar çıkıyor. Peki forum Z kuşağı hakkında ne düşünüyor?
İnternette ve sosyal medyada büyümüş bir nesil aklıma geliyor. Onların dünyası ve hayatı algılaması, tepkisi çok farklı. :) Yalnız bunlar *işgücüne çabuk giriyor. Yaptıkları uğraşılardan para kazanır ya da kazanmazlar, iş arar ya da aramazlar. Bu durum beraberinde bu kuşak hakkında pek çok olumlu ve olumsuz yorum da getiriyor, yani doğaldır.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
+++

daha fazla teknolojiye hakimler
daha bilinçli yetiştiriliyorlar (anne baba tarafından)
daha fazla imkana sahipler

---

Daha benciller,
daha duygusuzlar
daha saygısızlar

İstisnalar mutlaka vardır, "ama ben öyle değilim"lerle gelmeyin.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bana göre Z kuşağı hayatı Sosyal medyada yaşıyor ve hayatı sadece Sosyal medyadan ibaret sanıyor. Her gittiği yerden foto atmaya çalışmak her yediği yemeği içtiği kahveyi gösterme isteği evleniyorsa en şatafatlı düğünü ben yaptım en büyük tek taş bende tarzı hep bir gösteriş ve beğeni alma isteği var...

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Gereksiz genellemeye maruz kalmış nesil. Belli başlı tipler baz alınarak eleştirilip duruyorlar. Eleştirenlerin haklılık payları var ama genelleme yapılmasını doğru bulmuyorum.

Kızılejder!

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Misafir gittiğinde orda olan bilgisayarı kurcalamaya çalışıyorsun mu? ? ? ?
Evet tabii ki misafir çocuğu geleneğini tüm hız sürdürüyoruz :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Misafir gittiğinde orda olan bilgisayarı kurcalamaya çalışıyorsun mu? ? ? ?
Evet tabii ki misafir çocuğu geleneğini tüm hız sürdürüyoruz :)

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Bana göre Z kuşağı hayatı Sosyal medyada yaşıyor ve hayatı sadece Sosyal medyadan ibaret sanıyor. Her gittiği yerden foto atmaya çalışmak her yediği yemeği içtiği kahveyi gösterme isteği evleniyorsa en şatafatlı düğünü ben yaptım en büyük tek taş bende tarzı hep bir gösteriş ve beğeni alma isteği var...
bir kısmı için söylenebilir bunlar

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
İnternette ve sosyal medyada büyümüş bir nesil aklıma geliyor. Onların dünyası ve hayatı algılaması, tepkisi çok farklı. :) Yalnız bunlar *işgücüne çabuk giriyor. Yaptıkları uğraşılardan para kazanır ya da kazanmazlar, iş arar ya da aramazlar. Bu durum beraberinde bu kuşak hakkında pek çok olumlu ve olumsuz yorum da getiriyor, yani doğaldır.
+ yurt dışına çıkma eğilimindeler, nedense.

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Altin kusaktir, dinle manipule edilmesi neredeyse imkansizdir

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
İnternette artı eksiler bol bol yazıyor. Kişilere göre değişen artı eksileri vardır ama önceki nesillerden kesinlikle daha iyi olan tarafları bir şeye körü körüne bağlı olma duygusunun azlığı ve haksızlık karşısındaki önceki nesillere göre bir tık daha mantıklı duruşu.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Doğru bildin.Z kuşağının sosyal medyada fazlasıyla zaman geçirdiği ortada olan bir şey zaten.Sosyal medyada en çok dayatılan şey ise ülkemizin yönetiminin iyi olmadığı,ülkemizde her şeyin fazla pahalı olduğu,yurt dışında şunun fiyatı böyle bunun fiyatı böyle,eşitlik,adalet vesaire.Bunları gören "Z kuşağı" da diyor ki "şu yurt dışına kapağı atsam da orada okusam,çalışsam,yaşasam.Bazıları hiçbir şeye bakmaksızın vatan hainliği derecesinde ülkeyi kötüleyip yurt dışına kaçmak isterken bazıları cidden araştırıp orada nasıl yaşanacağını,olası zorluklarını öğrenip yorum yapıyor.

Ama yurt dışına kısa süreliğine olsa da çıkmak bence gayet doğal ve olması gereken bir şey...

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Valla nedeni aslında kolay. Kimse kendi ülkesinden gitmek, çevresini bırakmak istemez. Aslında yurt dışına çıkmak zorunda hissediliyor denilebilir. Ülkesinde gelecek görememek, baskıda ve streste hissetmek, ülkenin iyiye gidebileceğine olan inancını yitirmek, isteklerini yerine getirmedeki karşılaştığı zorluklar bir çok neden bu ülkeden gitme sebebi. Yoksa herkes doğduğu büyüdüğü ülke ile gurur duymak, ülkesine hizmet etmek ister. Maalesef ki ülkemiz için durum böyle..

KOxyGeNK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bizim
Hiç birebir denk geldiniz mi? Cidden merak ettiğim için soruyorum ?
bizim sitenin karşısında emekli kahvesi var. arkadaslarla takılırken ara sıra su içmeye gidiyorum. kahvedeki bi tane dayı işte gençler geldi ülke böyle oldu falan diyodu

bizim sitenin karşısında emekli kahvesi var. arkadaslarla takılırken ara sıra su içmeye gidiyorum. kahvedeki bi tane dayı işte gençler geldi ülke böyle oldu falan diyodu

pardon yanlışlıkla 3 kere şeyi koplayalıp tekrar yazdım

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
gençler gelmeden önce ülke süper güçtü sanki?

enis1628

Asistan
Reaksiyon puanı
114

gidin bakın z kuşağının marifetlerine

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Bu adam çok azap ızdırap çektiğine göre kendi çocuğunu çok sevecek bol bol para harcayacak imkanı yetecek kadar.

İstemez kendi hayatını çocuğu yaşasın.