Youtubede telif yedim sorun olur mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Mehmirx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhaba yeni bir kanal açtım. Acayip bir hevesle ama videolarımı gelişmiş bir şekilde düzenlemek için bilgisayardan youtubeye girdim. 9 videom var ve 5 tanesi müzik nedeniyle telif yemiş. Yani videonun altında telif hakkıyla korunan içerik yazıyor ve paranın müzik sahibi tarafından alındığı yazıyor. İleride para kazanmam açılırken bir sorun yaşarmıyım videoları kaldırayım mı?
Teşekkürler...

Mehmirx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565

Youtubeden buldum silmem gerekiyormu sence?

Mesaj otomatik birleştirildi:

Link felan yoktu
O zaman telif yemen normal. Çünkü açıklamada müziğin ismini vermen gerekiyordu veya para kazanmayı kapatman gerekiyordu.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Telif hırsızlıktır.
Çok ayıp bir iş yapmışsın..bu ülkede baklava çalanları bile hapse atıyorlar..Google Anayasasına Göre Cezan İdam...Hüküm Roma da yerinine getirilecektir...

Açıklamada müziklerin ismi yok ve link falan yok muydu? Nereden aldın müzikleri?
Bu müzikleri Tassadar dan almış olmasın...nerden almış link yok...

Son düzenleme:

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Çok ayıp bir iş yapmışsın..bu ülkede baklava çalanları bile hapse atıyorlar..Google Anayasasına Göre Cezan İdam...Hüküm Roma da yerinine getirilecektir...

Bu müzikleri Tassadar dan almış olmasın...nerden almış link yok...
Öyle bir müzikçi mi var? Bu arada lütfen onu hiçbir yerde söyleme.

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Videolarınız hak talebi ihtarı almadığı sürece sorun yok. Eğer ihtar yoksa sadece telif olan videolarınızdan para kazanamazsınız.

YT Studio'da sol tarafta "Videolar" bölümüne girin. Video listesinde farenizi telif olan videonuzdaki "Kısıtlamalar" bölümüne götürün. Çıkacak balonda "Kısıtlamaları Göster" bölümüne basın.
Ekran Görüntüsü (17799).png