Yolda iki çocuğa para verdim

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,036
bugün eve doğru giderken birden arkadan gelen kedi gibi bir sese irkildim. Döndüm baktım 2 tane 6-7 yaşlarında çocuk "Abi, abi" diyorlardı..

İçlerinden birine söyle güzelim noldu dedim.

-Şey abi, benim arkadaşımda 700bin var, sende 300bin varsa verir misin paramız eksik
-Ne alcaksınız o parayla?
-İnternet kafeye gidip ödev araştırmamız lazım abi ama para eksik.
-Tamam vereyim size para

dedim ve 500bin lira verdim... Parayı aldıklarında nasıl da koşa koşa gittiler :D

HAYDİ ÇOCUKLAR İYİ OYUN OYNAMALAR SİZE :biggrin:

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
ben de 700 bin lirayı naapcaklar diyorum. 70 kuruşmuş :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Çocukların kötü yola düşmesine destek çıktın yani? :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,036
çocuk aklı, anlamadım sandılar :D

Oyun oynamak sanattır Ali :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
700 bin deyince cocuklar kafa buluyor heralde dedim :D 70 kuruşmuş :D

ultraslan19

Asistan
Reaksiyon puanı
4
6-7 yaşlarında ödev'mi olur çocuklar, yakıştıramadım ufaklıklara, daha zekice bişey beklerdim :hammer::hammer: :laugh::laugh:

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
6-7 yaşlarında ödev'mi olur çocuklar, yakıştıramadım ufaklıklara, daha zekice bişey beklerdim :hammer::hammer: :laugh::laugh:

2. sınıfa giden öğrenciler, öğlenleyin okula girişte andımızı okumaktan kaçıp sınıflara giriveriyorlar. Öğlencilerin girişi bizimde çıkış saatimiz olduğu için bazen sınıfları dolaşıyorum çocuklar beni görünce sıranın altına saklanıyorlar.

Demek istediğim, bence "İnternet kafeye gidip araştırma yapacağız." diye düşünen bir çocuk anlattığım hikayedeki çocuklardan daha zeki.

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ödev demek he metin 2 dir onların ödevi :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,036
hahahah :D

Iaquinta

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben olsam bende verirdim o parayı iyi yapmışsın bence :)

Onlarda eğlenmek ister değilmi :D

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
O sadece taktik yaa... Bizim buralarda da bi eleman vardı 80 kuruşunuz var mı falan derdi millet çıkarıp 1 verirdi..:D Acil lazım diye dolaşırdı ama nedense bu acil ve lazım olma olayı hiç değişmezdi elemanda:D Farklı bir dilencilik yöntemi:D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,036
Yok yok bunlar bariz oyun parası istiyorlardı, üç kağıtçı olsalardı vermezdim zaten ;)

burakgz61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Parayı verdikten sonra hangi oyunu oynayacaklarını da sorsaydın. Merak ettim şimdi :D

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Pesimist'in olayına benzer bir durumlada ben karşılaşdım.
Bir tane bayan benden para istedi çok aç olduğunu,evsiz olduğunu ve kocasının öldüğünü söyledi.

Bende bir miktar yardımda bulundum.Ve belediye'ye başvurmasını söyledim.
Ertesi günde tesadüf o dur ki başka bir yerde karşıma çıktı ve o anda arkadaşımda bana doğru geliyordu.

Arkadaşıma bu kadının ne kadar aciz ve yoksul olduğunu söyledim.
Arkadaşım: -Evet...Kocası çok hastaymış..İlk inanmadım ama bende 5 lira verdim. Diyince
Kadın'ın aslında dolandırıcı olduğunu anladım.
Bizimkisi saflık değilde iyilik yapmak istedigimizden parayı versekte siz kesinlikle ve kesinlikle bu tür oyunlara kanmayın.
Yardıma muhtaç olduğuna kanaat getirdikten sonra yardımda bulunmanızı tavsiye ederim.

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bende bir kadının yol parasını tamamlamıştım.
Ertesi gün kadın baktım hala aynı yerde duruyor
sanırım vazgeçti uçakla gidecek :D:D

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benimde bugün başıma geldi :) Herşey benim kışlık ayakkabı almaya cıkmamla basladı.Eskisehirde oturanlar kanatlı alısveris merkezini bilir.Onun altında yarı acık burgerking vardır.Oradan gecerken 3 tane velet ( 2 tanesi 10-9 yaşlarında diğeri dahada büyük) Orada yemek yiyenlerin masasından kolayı aldı içti koydu patatesten alıp yedi:D doğal olarak birşey diyemediler şoktan orada oturanlar neyse ben daha fazla bakmadım.Ayakkabı işini hallettikten sonra arkdaşımla gezelim dedik.Baya bir gezdikten sonra espark a gidelim dedik.İçeride gezdikten sonra yorulduğumuzdan dışarıda olan banklara oturduk.Yanımızda 1 çift vardı.Birden yine o 3 velet adamın yanına gitti , ama parca parca ilki geldi adamdan 50krs istedi adam verdi.Cocuk sen zenginsin daha da ver dedi adam nerde bizde dedi :) (Adam dediğime bakmayın en fazla 25 yasında) sonra en büyükleri gelip küfür etti :D ama öyle böyle değil tabi biz yaylandık oradan :D Ne olacağı belli olmaz diyerek.Sonra ne oldu bilmiyorum bi ara arkama baktığımda Abinin Kız arkadaşı cekistiriyodu dövmesin diye xD .Neyse biz arakdaşla köprüden gecerken çöp kutusunun yanında bir cocuk oturuyo önünde siyah poset üstündede mendil ne birşey söylüyo nede acındırıyo.Üzerinde sadece hırka var .Inanın içim acıdı çöp kutusunun yanında birde.Bir sürü mikrop millet domuz gribi diyor .Cocuk betona oturup çöp kutusuna yaslanıyor.Esksehir ne kadar soğuktur bilirsiniz.Gercekten acıdım cocuğa cüzdanıma elime attım ne kadar tuttuysam verdim cocuğa. :(

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
o çocuğun sokakta yatmasına ve yaşamasına sebep olanlar birinci derece sorumludur nerede yaşıyor o havada değil elbette bu ülkede bu ülkede kim sahip çıkması gerekiyor o çocuğa neyse hiç bir zaman hiçbirşeyin düzeleceği yok o çocuklar gibi binlerce çocuk bu kışta sokaklarda yatıyor ve o çocuklara sahip çıkılmıyor

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
arkadaşlar belediyeler bu gibi yardıma muhtaçlara yardım ediyor, gördüklerinizi belediyelere yollamanız da fayda var

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Okurken önce içim parçalandı. Gözlerim bile dolabilirdi, o derece yani.

Ama devamını okuyunca rahatladım. :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,036
Basit bir konu arkadaşlar, dramatize etmeyelim :D

Ketumm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ya onlarada versen bi dert vermesen başka bi dert versen lan nasıl kandırdık gördünmü kerizi diyolar vermesende yğınla küfür ediyolar :D:D

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
vayy be genclik nereye gidiyor :(

kaptan31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi gün benimde başıma geldi ama gelen 25 30 yaşlarında biriydi herhengi bi hastalığıda yoktu geldi anlattıda anlattı doğudan gelmiş işsiz kalmış falan filan 5 dk falan konuştu işte bi ekmek parası versen falan dedi biraz ilerdede bi büfe vardı gel dedim ben sana ekmek alayım, aldım ekmeği verdim öyle kaldı bişeyde diyemedi :D

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
pesimist abi helal olsun sana recep ivedik dio ya aynı benim gibi bi insansın helal olssun:clap::clap:

özgün87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla benim de başıma dün bişey geldi internet kafeden gelen çocuklar hiç anlayamadığım nedenden evin camına taş attılar hemde daha önce aynı şekilde kırık olmuş olan cama. Ben de hazırlıklıydım zaten koştum birini yakaladım:D hemen polis çağırdık ödemeleri şartıyla şikayetçi olmadık ve bugün ödediler camı yani her çocuk masum diil burda çoğunun çocuğu yok ama kardeşlerimize en azından sahip çıkalım

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
çocuklara, parayı vereceğim ama doğruyu söylerseniz deyip çocukları doğru söylemeye teşvik etmeliydin. şimdi yalan söylemenin işe yaradığını gördükleri için bunu tekrarlayacaklardır..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Geçen gene böyle bi çocuk geldi yanıma, amca 500 versene dedi:D
Ne amcası len amca sensin dedim, çocuk bana tip tip bakarak olay mahallinden uzaklaştı :D Hem bana amca de hemde para bekle, tabi ya :)