Yerli İşletim Sistemi PisiLinux İncelemesi

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Pisi ile birlikte insanların Linux işletim sistemlerinden uzak kaçma nedeni olan karışık ekosistem ve kullanım zorlukları yok edilerek tamamen kullanıcı dostu bir kullanım elde edilmeye çalışıyor.

Bunun hâlâ yapılmamış olmasını anlayamıyorum. Herhalde Linux'un fazla yayılması istenmiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir işletim sisteminin değer görmesi isteniyor ise windows dosyalarını uzantılarını,programlarını ve oyunlarını desteklemesi gerekir bence ekstra olarak yeni özelikleri barındırmalı sade bir yapıya sahip olmalıdır

alidagg3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hoş görünüyor. Sonuçta yerli malı,yurdun malı

nigjtwolfff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
günümüzde akıllı telefonların kullanımı Bilgisayarların önüne gecmiş durumda.pisilinux işletim sistemli akıllı telefonlar piyasaya sürülüp yaygınlaştırılmamız mı?

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
debian tabanlı sistemler gibi .deb uzantılı programları indirip direk yükleme olsa güzel olurdu ama yinede indirip bir denemek lazım :)

HELYPAX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir işletim sistemine benziyor ayrıca yerli malı olması sempatimi dahada çoğalttı.

Reaksiyon puanı
66
İnşallah sonu pardus gibi hazin olmaz. Yarın bir sanalda deneyelim bakalım.

Ve şu isimlendirme olayı hiç hoşuma gitmedi. Pisi nedir yahu ? Türkçede o kadar güzel ve anlamlı kelimeler varken pisi ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bunun hâlâ yapılmamış olmasını anlayamıyorum. Herhalde Linux'un fazla yayılması istenmiyor.

hem dediğiniz, hem de bana kalırsa GNU / Linux' da GUI nin fazla hakim olunması istenmiyor. Sonuçta GNU / Linux' nda kendine özgü bir konsepti var.

M.Dilmac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah sonu pardus gibi hazin olmaz. Yarın bir sanalda deneyelim bakalım.

Ve şu isimlendirme olayı hiç hoşuma gitmedi. Pisi nedir yahu ? Türkçede o kadar güzel ve anlamlı kelimeler varken pisi ?

Aslında Pisi açılımı Packages Installed Successfully as Intended'dır yani kendisi direk bir isim değildir yabancı açılımının türkçe kısaltması :)

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Kedisinin depresyon haplariyla intiharinin karsisinda bunalima giren giren cocuk drami ve sonuclari gibi bisey olmus..

smodi79

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Geliştirilirse gayet güzel bir sey olur yerli olmasida cabasi desteklenmesi gerek.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
En son linux mint 15 kullanmıştım, skype bile stabil değildi. Destek olmak için indirdim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
" web sitesi kaç saattir erişilemez durumda.
indirmek isteyen varsa
Download Pisi Linux from SourceForge.net "

Bu son sürüm değil sanırım?
Haziran 29'da yayınlanmış.
Oysa son sürümün dün yani 10 Temmuz'da yayınlanmış olması lazım?

Prokid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten bir linux tabanlı sistem kullanılmalı bence yerli malı olması da bunu indirmem için yeterli bir sebep :)

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sitesinden indirdiğim torrenti 64 bitlik bilgisayarlar için. 32 bitlik sistemlere yüklenemiyor.

32 bitliği olmadığı için kendileri ile henüz muhatap olamadık.

Son mesajlar