Yerli Markalarımızın işletim sistemi varmı

Bu konuyu okuyanlar

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Yauv Bütün Markaların kendi işletim sistemi var bir tek bizim kendi işletim sistemimiz yok Samsung Huawei OnePlus Xiaomi Oppo LG Google Pixel Hepsinin kendi işletim sistemi var Bizim yerli Markalarımızın Vestel General Mobile Casper Reeder Hiking Kaan hiçbirinin kendisine ait bir işletim sistemi yok Yani bir markanın kendi işletim sistemi olur değil mi neden kendilerine ait bir işletim sistemi yapmıyorlar ve yapmak mı istemiyorlar Anlamadım Eğer Yerli Markalarımızın Kendine Ait bir işletim sistemi varsa bana söyler misiniz

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Custom Android ROM yapmak işletim sistemi oluşturmak değil saydığın markalar Android işletim sistemini kullanıyor. İşletim sistemi geliştirmek istenildiği vakit mümkün, zor olan uygulama desteği almak, diğer tüm global geliştiricilerin sizi tanıması. Yani Casper bir işletim sistemi yapsın ama atıyorum Twitter neden Casper ın işletim sistemi için versiyon geliştirsin? Huawei gibi çok büyük pazara ve kullanıcıya sahip olan şirketler ancak bunu yapabiliyor o da Androidden tamamen koparak değil.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Custom Android ROM yapmak işletim sistemi oluşturmak değil saydığın markalar Android işletim sistemini kullanıyor. İşletim sistemi geliştirmek istenildiği vakit mümkün, zor olan uygulama desteği almak, diğer tüm global geliştiricilerin sizi tanıması. Yani Casper bir işletim sistemi yapsın ama atıyorum Twitter neden Casper ın işletim sistemi için versiyon geliştirsin? Huawei gibi çok büyük pazara ve kullanıcıya sahip olan şirketler ancak bunu yapabiliyor o da Androidden tamamen koparak değil.
Ben Android işletim sistemindem ayrılsın demiyorum neden Samsung ve Huawei gibi uygulamalar kendi işletim sistemini yapmıyor diyorum ayrıca Eğer Casper Kendi işletim sistemini yaprasa ve ABD Rusya ve İngiltere gibi ülkelerde satış yaparsa belki Twitter Instagram gibi uygulamalar eklenebilir yaşam direk mağazaya uygulamayı eklenmesi isterler olur biter

Son düzenleme:

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bem Android işletim sistemindem ayrılsın demiyorum neden Samsung ve Huawei gibi uygulamalar kendi işletim sistemini yapmıyor diyorum ayrıca Eğer Casper Kendi işletim sistemini yaprasa ve ABD Rusya ve İngiltere gibi ülkelerde satış yaparsa belki Twitter Instagram gibi uygulamalar eklenebilir yaşam direk mağazaya uygulamayı eklenmesi isterler olur biter

Senin bahsettiğin şey işletim sistemi değil Android’i özelleştirmek.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Senin bahsettiğin şey işletim sistemi değil Android’i özelleştirmek.
Ne Android özelleştirmesi şu an konunun Android ile bir alakası bile yok demek istediğim Neden yerli Markalarımız kendi işletim sistemini geliştirmiyor Bir işletim sisteminde mutlaka bir Store uygulaması bulunur ayrıca bir işletim sistemi kendi uygulamarına sahip olur Android tabanlı değilde Linux tabanlı olabilir anlamadıysan gidebilirsin

User 0000

Öğrenci
Reaksiyon puanı
58
Ne Android özelleştirmesi şu an konunun Android ile bir alakası bile yok demek istediğim Neden yerli Markalarımız kendi işletim sistemini geliştirmiyor Bir işletim sisteminde mutlaka bir Store uygulaması bulunur ayrıca bir işletim sistemi kendi uygulamarına sahip olur Android tabanlı değilde Linux tabanlı olabilir anlamadıysan gidebilirsin
Dediğiniz firmalar zaten Android kullanıyor. Ayrıca Huawei gibi markalar bile kendi işletim sistemini yapmıyor, Casper gibi kuçuk firmalar neden yapsın. Uygulama desteği olmadıktan sonra işletim sisteminiz olsa ne olur.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Dediğiniz firmalar zaten Android kullanıyor. Ayrıca Huawei gibi markalar bile kendi işletim sistemini yapmıyor, Casper gibi kuçuk firmalar neden yapsın. Uygulama desteği olmadıktan sonra işletim sisteminiz olsa ne olur.
Peki Yerli Markalarımızın Vestel Venüs General Mobile Casper Reeder Hiking ve Kaan Neden Windows Phone'a Geçmedi ve Sadece Android Kullanıyorlar

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Yauv Bütün Markaların kendi işletim sistemi var bir tek bizim kendi işletim sistemimiz yok Samsung Huawei OnePlus Xiaomi Oppo LG Google Pixel Hepsinin kendi işletim sistemi var Bizim yerli Markalarımızın Vestel General Mobile Casper Reeder Hiking Kaan hiçbirinin kendisine ait bir işletim sistemi yok Yani bir markanın kendi işletim sistemi olur değil mi neden kendilerine ait bir işletim sistemi yapmıyorlar ve yapmak mı istemiyorlar Anlamadım Eğer Yerli Markalarımızın Kendine Ait bir işletim sistemi varsa bana söyler misiniz
Bizim yerli şirketimiz yok, olanlar'da çindeki ZTE telefonlarına marka basıp kakalıyor. Yani telefon üretmiyoruz zaten maksimum parçalarını birleştirip marka basıyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çünkü işletim sistemi geliştirmek sizin bildiğiniz gibi uygulama geliştirmek gibi değil, ayrıca buna sürekli uygulama geliştirmen gerekicek ve varolan uygulamaları sıfırdan portlaman gerekecek çok para ve iş akıtman gerekecek ayrıca insanlar yeni işletim sistemini sevmezler bu hep böyledir, LG,Huawei,Xiaomi,Lenovo,Samsung,OnePlus,Oppo,Google hepsi salak mı android kullanıyor sanıyorsun. Nokia windows phone'a geçtiği için battı. IOS'i anlatmaya gerek yok o adamların yaptığını yapmak için bizim ülkemizin resevleri yarısını bile karşılayamaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki Yerli Markalarımızın Vestel Venüs General Mobile Casper Reeder Hiking ve Kaan Neden Windows Phone'a Geçmedi ve Sadece Android Kullanıyorlar
Windows Phone çöptür.

Son düzenleme: