Yeni dövmem ( Diablo 3 )

westarow

Üyecik
Arkadaşlar dövmeyi yeni yaptırdım, konuyu da nereye açmam gerektiğini bilemedim kusura bakmayın :)

mustang

Dekan
Yazık çok yazık etmişsin kendine.
İleride bundan sıkıldığında sildirmek için bir sürü cefa çekeceksin.
Kendi vücuduna bu eziyeti reva görmek ne ile açıklanabilir ki?

mustang

Dekan
Zevk meselesi :) Diablo serisinden de kimse sıkılmaz kolay kolay :)
Sıkılırmı sıkılmaz mı bilememde,gençlik heyecanı ile yaptırıyorlar bunları.
Sonra pişman olunca tekrar eziyet.
Arkadaşın dediği gibi Müslüman ise zaten günah bir iş.
Ne diyelim ALLAH Akıl Fikir versin herkese.

ByKaMiKaZe

Profesör
hangi dine meshupsun bilmem ama islam da dövme yasak ve haramdır boy abdesti kabul olmaz :)

Öyle bir şey yok. caiz olmayabilir (yaratılana dışarıdan mudahale olmasından kasıt) ama yasak ve haram değil. Abdeste alınabilir,Namaz kılınabilir Kuran'da okuyabilir. Kur'an-ı kerim de dövme ile ilgili hiçbir ayet yoktur. Kur'an-i kerimde olmayanı varmış gibi göstermek asıl günahdır.

namaz kılarken kıyafetimize ne kadar dikkat ediyorsak, Allah'ın verdiği vücüda da o kadar dikkat etmeliyiz. Temiz yapılıyor ve kullanılan boyada dinimizce haram olmayan maddeler kullanılmışsa Kur'an-ı kerim'de de böyle bir ayet yoksa bize iyi kötü demek düşer.
Kişisel fikrime gelecek olursak ben büyük dövme yaptırmam küçük bir Atatürk'ün imzasını bileğime yaptırmak istiyorum :)

Oyun olarak mı dövme olarak mı?

İkisi de :)

Sıkılırmı sıkılmaz mı bilememde,gençlik heyecanı ile yaptırıyorlar bunları.
Sonra pişman olunca tekrar eziyet.
Arkadaşın dediği gibi Müslüman ise zaten günah bir iş.
Ne diyelim ALLAH Akıl Fikir versin herkese.

Kalıcı dövmelerin bir günahı yoktur. Bahsettiğiniz geçici dövmeler. Geçici dövmeler cildi kapattığı için abdest kabul olmaz ama kalıcı dövmeler derinin altına işlenir. Kaldı ki [MENTION=55906]ByKaMiKaZe[/MENTION] de gayet güzel açıklamış...

mustang

Dekan
İkisi de :)

Kalıcı dövmelerin bir günahı yoktur. Bahsettiğiniz geçici dövmeler. Geçici dövmeler cildi kapattığı için abdest kabul olmaz ama kalıcı dövmeler derinin altına işlenir. Kaldı ki @ByKaMiKaZe de gayet güzel açıklamış...
Burayı İncelermisiniz @cgrszone

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/17161/kalici-ve-gecici-dovme-yapmanin-hukmu-nedir.html

Yada burayı,

http://dini-bilgiler.ezan.gen.tr/soru-ve-cevaplar/dovme-yaptirmak-ve-kulak-deildirmek-dinen-caiz-mi

musabbu

Profesör
İleride pişman olduğunda ameliyatlarla bile kesin olarak silinemeyen, tamamen özenti işi, vücudu tabelaya çeviren bir olay.

Cedriic

Profesör
Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Peruk takana ve taktırana, vücuduna dövme yapana ve yaptırana Allah lânet etsin!’ buyurdu.”
Buhari, Müslim, Neseî

Bunu oku arkadaşım.

YAREM

Asistan
Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Peruk takana ve taktırana, vücuduna dövme yapana ve yaptırana Allah lânet etsin!’ buyurdu.”
Buhari, Müslim, Neseî

Bunu oku arkadaşım.
Arkadaşım alan razı satan razı olayı başka yöne çekmeyelim.Arkadaş heves edip yapmış . gençlikte olur böyle şeyler.bizde gençtik .
Güzel Kardeşim sen beğendiysen gerisi boş.
Konuyuda tadında kapatmak lazım.
konu kilit lütfen

Cedriic

Profesör
[MENTION=71809]YAREM[/MENTION]

Gençlik Nereye Gidiyor Onu Anlamadım. Zırf Bi Anlık Zevk İçin Kendilerine Zarar Verdirtiyorlar. Bunlar Günah. Çok Günah. Geçici Dövme Yaptırsa Neyse. Geçer. Ama Kalıcı Olunca Çok Zor. Abdest Alması Zor. Yaptığı Tüm İbadetler Boşuna Olmuş Olacak. ( Dövmeden Sonra ) Niye Bile Bile Cehennemde Yansın Ki Arkadaş. Yüce Rabbim Lanetlemiş. Artık Bu Saatten Sonra Ne Yapsa Boş Bence (!)

ykaduman

Asistan
@YAREM

Gençlik Nereye Gidiyor Onu Anlamadım. Zırf Bi Anlık Zevk İçin Kendilerine Zarar Verdirtiyorlar. Bunlar Günah. Çok Günah. Geçici Dövme Yaptırsa Neyse. Geçer. Ama Kalıcı Olunca Çok Zor. Abdest Alması Zor. Yaptığı Tüm İbadetler Boşuna Olmuş Olacak. ( Dövmeden Sonra ) Niye Bile Bile Cehennemde Yansın Ki Arkadaş. Yüce Rabbim Lanetlemiş. Artık Bu Saatten Sonra Ne Yapsa Boş Bence (!)

Allah'ın kimi lanetlediğine siz mi karar veriyorsunuz okuyunca dehşete düştüm hiç hoş değil yazdıklarınız ! insanların sevabını günahını veya lanetlenip lanetlenmediğini söylemek ne sizin ne benim ne de bir başkasının haddine kendinize gelin !

Cedriic

Profesör
Ben Hadis-i Şeriften Yola Çıkarak Söylüyorum. Yoksa Kimin Ne Yaptığından Banane. Herkes Kendinden SOrumlu.

baaydin

Profesör
hangi dine meshupsun bilmem ama islam da dövme yasak ve haramdır boy abdesti kabul olmaz :)

nerde yazıyor tam olarak kaynak verebilirmisin?

yanlış anlama gerçekten meraktan sordum. yıllardır bu tür duyumları çok duydum ama ahanda burda yazıyo diyebilen görmedim. herkes yok bu böyle demiş bu böyle demişle kalıyor.

@YAREM

Allah senin Allahın değil tek hepimizin Allahı. onun adına birini lanetleme yada ibadetlerini boşa sayma hakkını sana kim verdi? Cehenneme gideciğini sana kim söyledi? Bu kulumun yaptığı günahtır dedimi sana? Abdest alması zor derken neyi kastettin anlamadım?

Ben Hadis-i Şeriften Yola Çıkarak Söylüyorum. Yoksa Kimin Ne Yaptığından Banane. Herkes Kendinden SOrumlu.

kaynak lütfen?