Yeni dövmem ( Diablo 3 )

Bu konuyu okuyanlar

westarow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dövmeyi yeni yaptırdım, konuyu da nereye açmam gerektiğini bilemedim kusura bakmayın :)

306121_382597558448600_100000950770779_1007276_1330739410_n.jpg

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yazık çok yazık etmişsin kendine.
İleride bundan sıkıldığında sildirmek için bir sürü cefa çekeceksin.
Kendi vücuduna bu eziyeti reva görmek ne ile açıklanabilir ki?

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
hangi dine meshupsun bilmem ama islam da dövme yasak ve haramdır boy abdesti kabul olmaz :)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Zevk meselesi :) Diablo serisinden de kimse sıkılmaz kolay kolay :)
Sıkılırmı sıkılmaz mı bilememde,gençlik heyecanı ile yaptırıyorlar bunları.
Sonra pişman olunca tekrar eziyet.
Arkadaşın dediği gibi Müslüman ise zaten günah bir iş.
Ne diyelim ALLAH Akıl Fikir versin herkese.

ByKaMiKaZe

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
hangi dine meshupsun bilmem ama islam da dövme yasak ve haramdır boy abdesti kabul olmaz :)

Öyle bir şey yok. caiz olmayabilir (yaratılana dışarıdan mudahale olmasından kasıt) ama yasak ve haram değil. Abdeste alınabilir,Namaz kılınabilir Kuran'da okuyabilir. Kur'an-ı kerim de dövme ile ilgili hiçbir ayet yoktur. Kur'an-i kerimde olmayanı varmış gibi göstermek asıl günahdır.

namaz kılarken kıyafetimize ne kadar dikkat ediyorsak, Allah'ın verdiği vücüda da o kadar dikkat etmeliyiz. Temiz yapılıyor ve kullanılan boyada dinimizce haram olmayan maddeler kullanılmışsa Kur'an-ı kerim'de de böyle bir ayet yoksa bize iyi kötü demek düşer.
Kişisel fikrime gelecek olursak ben büyük dövme yaptırmam küçük bir Atatürk'ün imzasını bileğime yaptırmak istiyorum :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Oyun olarak mı dövme olarak mı?

İkisi de :)

Sıkılırmı sıkılmaz mı bilememde,gençlik heyecanı ile yaptırıyorlar bunları.
Sonra pişman olunca tekrar eziyet.
Arkadaşın dediği gibi Müslüman ise zaten günah bir iş.
Ne diyelim ALLAH Akıl Fikir versin herkese.

Kalıcı dövmelerin bir günahı yoktur. Bahsettiğiniz geçici dövmeler. Geçici dövmeler cildi kapattığı için abdest kabul olmaz ama kalıcı dövmeler derinin altına işlenir. Kaldı ki [MENTION=55906]ByKaMiKaZe[/MENTION] de gayet güzel açıklamış...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
İkisi de :)

Kalıcı dövmelerin bir günahı yoktur. Bahsettiğiniz geçici dövmeler. Geçici dövmeler cildi kapattığı için abdest kabul olmaz ama kalıcı dövmeler derinin altına işlenir. Kaldı ki @ByKaMiKaZe de gayet güzel açıklamış...
Burayı İncelermisiniz @cgrszone

http://www.sorularlaislamiyet.com/article/17161/kalici-ve-gecici-dovme-yapmanin-hukmu-nedir.html

Yada burayı,

http://dini-bilgiler.ezan.gen.tr/soru-ve-cevaplar/dovme-yaptirmak-ve-kulak-deildirmek-dinen-caiz-mi

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
İleride pişman olduğunda ameliyatlarla bile kesin olarak silinemeyen, tamamen özenti işi, vücudu tabelaya çeviren bir olay.

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2

İyice araştır derim haram ve boy abdesti kabul olup olmadığını ve böylesine ciddi konularda lütfen kesin bir bilgimiz olmadığında yorum yapmayalım.

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Peruk takana ve taktırana, vücuduna dövme yapana ve yaptırana Allah lânet etsin!’ buyurdu.”
Buhari, Müslim, Neseî

Bunu oku arkadaşım.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
Çok hoşmuş güle güle kullan :)

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Peruk takana ve taktırana, vücuduna dövme yapana ve yaptırana Allah lânet etsin!’ buyurdu.”
Buhari, Müslim, Neseî

Bunu oku arkadaşım.
Arkadaşım alan razı satan razı olayı başka yöne çekmeyelim.Arkadaş heves edip yapmış . gençlikte olur böyle şeyler.bizde gençtik .
Güzel Kardeşim sen beğendiysen gerisi boş.
Konuyuda tadında kapatmak lazım.
konu kilit lütfen

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=71809]YAREM[/MENTION]

Gençlik Nereye Gidiyor Onu Anlamadım. Zırf Bi Anlık Zevk İçin Kendilerine Zarar Verdirtiyorlar. Bunlar Günah. Çok Günah. Geçici Dövme Yaptırsa Neyse. Geçer. Ama Kalıcı Olunca Çok Zor. Abdest Alması Zor. Yaptığı Tüm İbadetler Boşuna Olmuş Olacak. ( Dövmeden Sonra ) Niye Bile Bile Cehennemde Yansın Ki Arkadaş. Yüce Rabbim Lanetlemiş. Artık Bu Saatten Sonra Ne Yapsa Boş Bence (!)

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@YAREM

Gençlik Nereye Gidiyor Onu Anlamadım. Zırf Bi Anlık Zevk İçin Kendilerine Zarar Verdirtiyorlar. Bunlar Günah. Çok Günah. Geçici Dövme Yaptırsa Neyse. Geçer. Ama Kalıcı Olunca Çok Zor. Abdest Alması Zor. Yaptığı Tüm İbadetler Boşuna Olmuş Olacak. ( Dövmeden Sonra ) Niye Bile Bile Cehennemde Yansın Ki Arkadaş. Yüce Rabbim Lanetlemiş. Artık Bu Saatten Sonra Ne Yapsa Boş Bence (!)

Allah'ın kimi lanetlediğine siz mi karar veriyorsunuz okuyunca dehşete düştüm hiç hoş değil yazdıklarınız ! insanların sevabını günahını veya lanetlenip lanetlenmediğini söylemek ne sizin ne benim ne de bir başkasının haddine kendinize gelin !

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Ben Hadis-i Şeriften Yola Çıkarak Söylüyorum. Yoksa Kimin Ne Yaptığından Banane. Herkes Kendinden SOrumlu.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

nerde yazıyor tam olarak kaynak verebilirmisin?

yanlış anlama gerçekten meraktan sordum. yıllardır bu tür duyumları çok duydum ama ahanda burda yazıyo diyebilen görmedim. herkes yok bu böyle demiş bu böyle demişle kalıyor.

@YAREM

Allah senin Allahın değil tek hepimizin Allahı. onun adına birini lanetleme yada ibadetlerini boşa sayma hakkını sana kim verdi? Cehenneme gideciğini sana kim söyledi? Bu kulumun yaptığı günahtır dedimi sana? Abdest alması zor derken neyi kastettin anlamadım?

Ben Hadis-i Şeriften Yola Çıkarak Söylüyorum. Yoksa Kimin Ne Yaptığından Banane. Herkes Kendinden SOrumlu.

kaynak lütfen?

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Şimdi burada gelipte yaptırmış sanane olayına girmeyelim. Burada paylaşan arkadaş övgüye de razı olacak yergiye de.
İşine gelmiyorsa paylaşmasın.

mmtself

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bi caiz değildir ama yaptırabiliriz muhabbetidir aldı gidiyor. ilk kuzenden duydum bu sözü. diyaneti aramış da onay almış. caiz değil ama abdest olur demiş. peki dinin ne senin dedim. islam dedi. Allah Rasulü yasaklamışsa gidip diyanete sorup kendine neden kılıf arıyorsun arkadaş..!
senin dinin sana benim dinim bana. istediğinizi yapın herkes hesabını kendi verecek. ama başkasını da etkileyip arkanızdan sürüklemeyin. buraya 13 yaşındaki kardeşlerimizde giriyor ve forumda bu caizmiş diyip gidip dövme yaptırsa vebaline ortak olursunuz. lütfen arkadaşlar kafanıza göre dini yorumlamayın. açın kendiniz bakın
Allah Rasulu 'nun dövme yapanları lanetlediği konusunda Buhari ve Muslim 'e ait sahih hadisler mevcut. Kaldıki kainatın yaratılmasına sebep bir peygamber lanet etmiş gidipte abdest olurdu yok olmazdı derinin altı üstü demeye de gerek yok.

Reaksiyon puanı
0
nerde yazıyor tam olarak kaynak verebilirmisin?

kaynak lütfen?

Peruk takana ve taktırana, vücuduna dövme yapana ve yaptırana Allah lânet etsin!’ buyurdu.”
Buhari,Müslim,Nesei

Bu hadis sahih bir hadistir şüphe götürmez.Al sana kaynak gir google a Buhari,Müslim,Nesei yaz. Milletten kaynak istiyorsunuz. Ayrıca Kuranı kerimde yazmıyo diyen arkadaşlara cevaben;
Resulullahın size verdiklerini alın, yasakladıklarından sakının![Haşr 7]
Bu yeterli bi cevaptır sanırım.

kuterkee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dinimizde sahih hadisler vardır bunlar güvenilirdir lakin doğruluğu garanti değildir.
Kuran - sünnet - icma - kıyas'tır.Önce Kuran gelir.Ben öyle bir ayete rastlamadım.Koskoca diyanet rastlamadı.Profesörler doçentler rastlamadı.Burada 3-5 kişi fetva verme yetkisini buldu.Neye istinaden.Bende de dövme var ve Elhamdülillah müslümanım.Dövmem var diye abdest alamayacak,namaz kılamayacak dini vecibelerimi yerine getiremeyeceksem o zaman direk cehenneme giderim var mı bir yargıyı böyle kolayca vermek.Ki arkadaş zaten dövme yaptıracağım dinen caiz mi diye sormamış güzel yada değil diye cevap verilecek bir soruyu çarpıtıp bu noktaya kadar getirdiniz helal olsun sizlere.
Dövmen çok güzel olmuş gölgeleri zamanla açılacaktır iyileştiği zaman açık havada bir resim daha koyarsın.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Dövme yapıldıktan sonra vücut eski haline dönebiliyorsa günah değildir.
O yüzden sadece boya ile yapılan geçici dövmeler günah değildir.
Ancak derinin bir kısmının koparılıp veya yakılıp sonra boyayarak kalıcı dövme yaptırmak günahtır, haramdır.
scar_tattoo_1.jpg

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
@Ben Kenobi geçici dövmeler günah değildir diyorsun ama, abdest ve guslü engelliyor (zaten vaktinde kılınmayan namaz için günah yazılır). Sadece bu engeller bunun günah olmasına yeter.

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Diablo İspanyolca'da Şeytan demekmiş :/

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
abdestte yanlış hatırlamıyorsam ismi de aklımda değil ama ayakkabıya benzer birşey vardı.
bu giyilirse ayak yıkanmadan sadece giyilen o cisim yıkanabiliyordu.
bu da abdestte önemli olanın su değmesi değil temizlik olduğunu gösteriyordu.
dövme yaptırmadım ama geçici dövme pis birşey olsa orada deri çürür.