Yeni bağlattığım internet hızım nasıl hipernet?

lAlpertunga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba, herkeze iyi forumlar dilerim.
Bundan 5-10 gün öncesine kadar port yok diyen türk telekom yetkili arkadaşlar ekstradan kart takıp hemen port getirdiğini gördüm ve benimde turkcell superonline taahhüdüm bugün bitiyordu türk telekom hipernet 24 mb download 3 mb upload paketine geçtim sizce hız değerlerim nasılmodeme ait bilgiler ektedir?Modeme laptoptan wi-fi ile bağlanıyorum aldığım hız değeri de böyle güncel.
modem.png
hız testi.png

Özgür Ç..

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Ortalama 3 mbps kayıbınız var ama kafaya takılacak bir olay yok ortada ping değeri oyunlarda da iyi ve stabilse güzel yani Hayırlı uğurlu olsun.

lAlpertunga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladım hocam teşekkürler değerli yorumun için.

Ortalama 3 mbps kayıbınız var ama kafaya takılacak bir olay yok ortada ping değeri oyunlarda da iyi ve stabilse güzel yani Hayırlı uğurlu olsun.

Taktığımdan beri pubg de 35 40 arası gidip geliyor ping - lolde zaten 11-12 civarların da seyretti deneme için ilk oyunlarımı oynadım.4k video için de test yaptım sorunsuz hiç takılmadan ilerledi.Yıllar sonra 3mb internetten bu hıza çıkınca kendimi fibere geçmiş gibi hissettim vallahi, birde fibere geçsem herhal de havalara felan uçardım :) Bağcılar gibi bir yere yıllar sonra vdsl geldiğini görmekte ayrı bir nimet :) Teşekkür ederim hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım hocam teşekkürler değerli yorumun için.

Taktığımdan beri pubg de 35 40 arası gidip geliyor ping - lolde zaten 11-12 civarların da seyretti deneme için ilk oyunlarımı oynadım.4k video için de test yaptım sorunsuz hiç takılmadan ilerledi.Yıllar sonra 3mb internetten bu hıza çıkınca kendimi fibere geçmiş gibi hissettim vallahi, birde fibere geçsem herhal de havalara felan uçardım :) Bağcılar gibi bir yere yıllar sonra vdsl geldiğini görmekte ayrı bir nimet :) Teşekkür ederim hocam.Birde 3mb hız kaybım oluyorsa testler de neden 22 civarı çıkıyor 2mb olmuyor mu o zaman paket kaybı hocam.

lAlpertunga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Steam pubg dimi? 35 40ping çok iyi bir değer.
Evet hocam steam pubg 90-100 pingle oynamaktan kurtuldum artık :) Belçika da oturan arkadaşımın da aldığı ping değeri 20 civarı ona nazaran iyi olduğunu düşünüyorum 35-40 pingin

Evet hocam 24 mbps 3mb upload olan paketi 12 ay taahhütlü aldım modemi satın alarak 110 TL gibi bir rakam.İlk iki ay fatura da 50 tl indirim oluyor internet üzerinden yaptığım için başvuruyu

Yazıma eklemeyi unuttum 480p yayın ya da 720p yayın açabilirmiyim peki bu internet hızın da ?

Sansar667

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Evet hocam steam pubg 90-100 pingle oynamaktan kurtuldum artık :) Belçika da oturan arkadaşımın da aldığı ping değeri 20 civarı ona nazaran iyi olduğunu düşünüyorum 35-40 pingin

Evet hocam 24 mbps 3mb upload olan paketi 12 ay taahhütlü aldım modemi satın alarak 110 TL gibi bir rakam.İlk iki ay fatura da 50 tl indirim oluyor internet üzerinden yaptığım için başvuruyu

Yazıma eklemeyi unuttum 480p yayın ya da 720p yayın açabilirmiyim peki bu internet hızın da ?

Genelde yayın için 2.ci internet kullanıyorlar , bu internette genelde superbox gibi 4.5g çözümleri oluyor. Süperbox interneti iyi upload veriyor ama oyun içi ping sıkıntısı genellikle mevcut. Oyunlarını fiber ile oynayıp , yayın verisini superbox ile veriyorlar.

Siz bu internet ile yayın yapacaksanız hem yayın kalitesi 480p civarında kalır , 720p yaparsanız bitrate yükseltemeyeceğiniz için çöp gibi görüntü verirsiniz hemde online bir oyun oynarsanız aynı internet 2 işi yapacağı için ping ve dalgalanma problemleri çıkacaktır.

lAlpertunga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Genelde yayın için 2.ci internet kullanıyorlar , bu internette genelde superbox gibi 4.5g çözümleri oluyor. Süperbox interneti iyi upload veriyor ama oyun içi ping sıkıntısı genellikle mevcut. Oyunlarını fiber ile oynayıp , yayın verisini superbox ile veriyorlar.

Siz bu internet ile yayın yapacaksanız hem yayın kalitesi 480p civarında kalır , 720p yaparsanız bitrate yükseltemeyeceğiniz için çöp gibi görüntü verirsiniz hemde online bir oyun oynarsanız aynı internet 2 işi yapacağı için ping ve dalgalanma problemleri çıkacaktır.
Anladım hocam teşekkür ederim değerli yorumun için.Ben şuan internet hızımı 50 mbps 4 upload la değiştirebilirmiyim o zaman modemin ve alt yapının desteklediği hıza göre