Yardım Yeni asus laptop aldım 3gün geçti touchpad çalışmıyor çokça kez oynayınca biraz hareket ediyor ne yapmaliyim?

mustafagungormus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni asus laptop aldım 3gün geçti touchpad çalışmıyor çokça kez oynayınca biraz hareket ediyor ne yapmaliyim?

Bourdieu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selam, tuştan dolayı kapalı olabilir.

Touchpad'i açıp kapatmanın en yaygın yollarından biri, laptopun klavyesinde bulunan Fn (Fonksiyon) tuşu ile F tuşlarından birini kullanmaktır. Çoğu laptop modelinde, bu kombinasyon touchpad'i etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanılır. Örneğin, Fn + F7 veya Fn + F9 gibi kombinasyonlar yaygın olabilir. Fn tuşuna basılı tutarak, ilgili F tuşuna basmanız yeterlidir. Genellikle touchpad simgesi veya bir el işareti bu tuşun üzerinde gösterilir. Bu basit işlem, touchpad'in kazara kapanmasını engelleyebilir veya tekrar çalışmasını sağlayabilir.

Bu konuyu web sitemde de yazılı olarak işledim. Laptop Touchpad Çalışmıyor Sorununa Etkili 5 Çözüm Yöntemi

bu videoda konuyu çözdüm. Sorunuz olursa videoya yorum atabilirsiniz.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,071
Eğer hiç çalışmıyorsa aç-kapa yap touchpadi arkadaşın dediği gibi. Ama dediğin gibi zorlayınca az gidiyorsa servise götür.