Asus laptop sallayınca vida hareket ediyor gibi

Bu konuyu okuyanlar

pilavhard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba Asus TUF Gaming FX505DT-BQ180 laptop aldım laptopu sallayınca sağ üst kısımda sanki vida boştaymış gibi hareket ediyor. Sadece sağ ve sola 5cm falan hareket ediyor sanki boruların içindeymiş gibi. Yeni aldım garantiye göndermek istemiyorum sıkıntı olur mu?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hocam ASUS'un yeni nesil laptopları nasıldır bilmiyorum. Asus laptopların genel hastalığıdır kasa da sorun olması. Fakat bu sizin söylediğiniz gibi hemen olmaz, zamanla vidalar çıkar, esneme kırılma olurdu eski laptoplarında. Ben 3 yıl kadar kullandım kırık kasa ile.

Reaksiyon puanı
16,118
servise göster vida boştaysa kısa devre yapabilir.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,765
Merhaba Asus TUF Gaming FX505DT-BQ180 laptop aldım laptopu sallayınca sağ üst kısımda sanki vida boştaymış gibi hareket ediyor. Sadece sağ ve sola 5cm falan hareket ediyor sanki boruların içindeymiş gibi. Yeni aldım garantiye göndermek istemiyorum sıkıntı olur mu?
Vida değil o küçük siyah bir parça. Ne zaman Asus laptop söksem ilk söküşte içinden küçük siyah bir parça düşer. Nereden düştüğünü de bulamıyoruz yani önemli bir parça değil yokmuş gibi davran :D ?

Reaksiyon puanı
16,118
çakal asus açılmış mı? kontrol ve sıvı teması,neme maruz kaldımı? kontrolü?

pilavhard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Vida değil o küçük siyah bir parça. Ne zaman Asus laptop söksem ilk söküşte içinden küçük siyah bir parça düşer. Nereden düştüğünü de bulamıyoruz yani önemli bir parça değil yokmuş gibi davran :D ?
Sağ üstte güç tuşunun orda sadece sağa ve sola geziyor yani laptopu dolaşmıyor bir sıkıntı olmaz değilmi

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,765
Sağ üstte güç tuşunun orda sadece sağa ve sola geziyor yani laptopu dolaşmıyor bir sıkıntı olmaz değilmi
Ne yalan söyleyeyim düşen siyah parçalar hep sağ üstten düşüyordu :)
Sağ üstte güç tuşunun orada sadece fan ve ssd var. SSD'den olduğunu da zannetmiyorum. Muhtemelen gevşek vidadan ziyade işe yaramayan küçük siyah bir parça olduğunu düşünmekteyim

pilavhard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
çakal asus açılmış mı? kontrol ve sıvı teması,neme maruz kaldımı? kontrolü?
Yeni laptop hiç bişey olmadı sorunsuz sadece sağa sola sallayınca birşeylr yuvarlanıyor gibi aşağı yukarı gitmediği için boruların içinde olduğunu düşünüyorum

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,765
Yeni laptop hiç bişey olmadı sorunsuz sadece sağa sola sallayınca birşeylr yuvarlanıyor gibi aşağı yukarı gitmediği için boruların içinde olduğunu düşünüyorum
Fan boruları içinde mi :oops: fandan düşen küçük siyah ve işe yaramaz bir parça olma ihtimalini düşündüm şu an ? Küçük siyah ve işe yaramaz bir parça olduğuna eminim ama bunu kanıtlayamam ?

pilavhard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Fan boruları içinde mi :oops: fandan düşen küçük siyah ve işe yaramaz bir parça olma ihtimalini düşündüm şu an ? Küçük siyah ve işe yaramaz bir parça olduğuna eminim ama bunu kanıtlayamam ?
Soğutma da bir sıkıntı olur mu boşvereyim mi ne önerirsin

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,765
Fanın bakır boruları içinde olma teorisi çok ilginç geldi. Zannetmiyorum ama. Eğer fana ulaşırsa fanın dönmesini engelleyecek kadar büyük bir parça değildi o düşen parça. Muhtemelen laptopun vidalarını söktükten sonra kapağı açarken kapağı çıt çıt şeklinde bağlı tutan klipslerden yardımcı klipsin biri kırılmıştır. Herhangi bir zararı olmaz orada dolanır durur ve arka kapak açıldığı anda düşer yere

pilavhard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bakır boruların içinde olması fikri benim uydurmam zaten :) düz bir yolda sağ sol çekiyor heralde bir yerde sıkışmış

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,765
Yani demek istediğim için rahat olsun gönlünü ferah tut hasar verebilecek veya önemli bir parça değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani demek istediğim için rahat olsun gönlünü ferah tut hasar verebilecek veya önemli bir parça değil
İlk defa laptop sökerken düşen parça biraz geçici adrenalin patlaması yaşatıyor önemli bir parça olmadığını anlayana kadar sürüyor bu sadece o kadar :D
İkinci asus laptop söküşünde yine aynısını yaşıyorsun sonra forumda bunu okuyunca demek ki başkaları da varmış deyip rahatlıyorsun :D

Reaksiyon puanı
10,560
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk defa laptop sökerken düşen parça biraz geçici adrenalin patlaması yaşatıyor önemli bir parça olmadığını anlayana kadar sürüyor bu sadece o kadar :D
İkinci asus laptop söküşünde yine aynısını yaşıyorsun sonra forumda bunu okuyunca demek ki başkaları da varmış deyip rahatlıyorsun :D
Asus kullanicilarina heyecan dolu anlar yasatmayi seviyor demek ??

Belki de yedek parca koyuyordur. Gomleklerin ic kismina dikilen yedek dugme misali kaybolmasin diye ??

pilavhard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende alışacağım bu duruma sanırım