Yazımı Nasıl Güzelleştiririm?

Bu konuyu okuyanlar

--ProofStriker

Profesör
Reaksiyon puanı
762
Sayın Furkan abi benden daha güzel yazıyorsun emin ol :)
Neden basit bir şeyden moralinizi bozuyorsunuz ki? Ben güzel yazarım sen yazamazsın ama sen güzel resim çizersin ben çizemem. Veya sen sistemlerden anlarsın ben de arabalardan anlarım sen anlamazsın gibi gibi... Herkesin farklı ilgi alanları var kimse her şeyi düzgün yapmak zorunda değil. Bugün o yüzden mi farklı meslekler var. Mantıklı düşünün itfaiyeci doktor hemşire tasarımcı mühendis gibi gibi.... Çünkü herkesin farklı becerileri ilgi alanları var. Ayrıca @by efsane yazınınızı sadece sizin okumanız da müthiş bir yetenek. Sadece size özel senin Çince bilip benim bilmemem gibi bir şey. Hayata bir de böyle taraftan bakın yahu :)

VAampig

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
1. Harfleri yazarken kalemin izlediği yol (yukarıdan aşağıya ve soldan sağa) doğru olmalıdır.
2. Harflerin satır arasında kalan kısımlarıyla yukarıda ve aşağıda kalan kısımları arasında bir ölçü bulunmalıdır.
3. Harflerin boyları ve enleri arasındaki ölçüye dikkat edilmelidir.
4. Yazı, dik yazılıyorsa harflerin yukarıya ve aşağıya doğru olan çizgileri satır çizgisiyle 90 derecelik açı oluşturacak biçimde satıra dik olarak; eğik yazılıyorsa satır çizgisiyle yaklaşık 70 derecelik açı oluşturacak biçimde birbirlerine paralel olarak yerleştirilmelidir:
Cesurun bakışı, korkağın kılıcından keskindir.
Başkalarını sık sık affet, kendini asla.
5. Kelimeler arasında e harfinin sığacağı kadar boşluk bırakılmalıdır.

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
0.5 uçlu kalemle yazmaya çalışıyorum. Bir arkadaşım var onun kalemi kurşun kalem olmasına rağmen daha güzel yazıyor ya hayret ediyorum resmen.
0.7 ile yaz üstad.

Benimde sorunum insanlardan yavaş yazıyor oluşum.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Bizim ailecek çirkin
Abim:
IMG_20201208_182326_084.jpg

Benim:
20201208_182540.jpg

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
0.7 ile yaz üstad.

Benimde sorunum insanlardan yavaş yazıyor oluşum.
İnce yazı tonuyla yazmayı seviyorum fakat güzel yazamıyorum.
Hızlı yazabilmek için önce yavaşça güzel yazmaya çalışıp daha sonra adım adım hızlanmanı tavsiye ederim.

Son mesajlar