Yasaklı Site Özgürlüğüne Kavuştu

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Kraliçe arının geliştiği petek çok daha farklı. Bir petekten ziyade ona arıcılıkta "meme" diyorlar. Bir fotoğraf da sağlamaya çalışacağım... Eğer bulabilirsem birkaç petekten oluşan ufacık bir petek topluluğunu buraya koyacağım... Bu bilgiden 0 eminim...

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Bakın bahsettiğim bu türden bir şey. Gerçi burada yaklaşık on küsur petek var. Aslında iddiama yeterli olsa da ben çok daha küçüğünü bulup bizzat resmini çekip buraya koymaya çalışacağım...

f0w12.jpg

Sence bu petek doğal, arılar tarafından yapıldığı ortamda mı? Bence değil, kesip almışlar ve artistik bi resim çekmişler.

huanglee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ayrıca birde arıların danslarında geometriyi kullanmasını söylemiştim ama -hüsnüzan yapıyorum- görmedin galiba...;
087a.jpg

ayrıca 6 genlik meselesi hakkında söylediklerini destekleyecek nitelikte bir kaynak varmı çünkü arının ilk peteği yuvarlak olsa bile diğerleri altıgen oluyor yani hiçbir baskı olmamasına rağmen sadece ortadaki yuvarlak diğerleride altıgen oluyor bu da senin söylediğini çürütüyor.bu baskıyla altıgenleşme meselesinde söyledikler tamamen yanlış kanımca
(diğer söylediklerine yarın cevap vereceğim uzun uzun yazacak havamda değilim)

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

mesela şu fotodada açık ve net görülmektedir ki arı peteği hususen altıgen yapmaktadır eğer söylediğin gibi olsaydı sadece diğer kısımlar köşeli olur boşta kalan kısımlar ise oval olurdu ama değil.yok yok bu konuda kesinlikle biz haklıyız.
istockphoto_10096933-honey-bees-on-honeycomb.jpg

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Ayrıca birde arıların danslarında geometriyi kullanmasını söylemiştim ama -hüsnüzan yapıyorum- görmedin galiba...;

ayrıca 6 genlik meselesi hakkında söylediklerini destekleyecek nitelikte bir kaynak varmı çünkü arının ilk peteği yuvarlak olsa bile diğerleri altıgen oluyor yani hiçbir baskı olmamasına rağmen sadece ortadaki yuvarlak diğerleride altıgen oluyor bu da senin söylediğini çürütüyor.bu baskıyla altıgenleşme meselesinde söyledikler tamamen yanlış kanımca
(diğer söylediklerine yarın cevap vereceğim uzun uzun yazacak havamda değilim)

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

mesela şu fotodada açık ve net görülmektedir ki arı peteği hususen altıgen yapmaktadır eğer söylediğin gibi olsaydı sadece diğer kısımlar köşeli olur boşta kalan kısımlar ise oval olurdu ama değil.yok yok bu konuda kesinlikle biz haklıyız.
istockphoto_10096933-honey-bees-on-honeycomb.jpg

Yazımda da dediğim gibi sorularına verdiğim cevaplar, bütün Biyoloji'yi kapsamamaktadır. Merak ettiğin konuları diğer açıklamalarımdan fikir alarak araştırabilirsin. Sana bütün Biyoloji'yi anlatma hevesinde değilim (ki sen daha yazılarıma cevap vermezken).

Gösterdiğin acaba düzenleme içeriyor mu? Bunu sorguladın mı? Kaynak ile birlikte paylaşırsan, daha iyi olacaktır. Ben sana şunu göstereyim:

bees-cells-image-7-300x225.jpg

Kaynak ve resmin telif hakkı bilgileri

huanglee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok vallahi internette resimlere bakarken telif haklarıyla uğraşmıyorum.
Ama çok açık ve net mantık hatası var yorumunda.eğer ortadaki petek oval ise diğerleri neden oval olmuyor?eğer petekler baskı sonucu altıgenleşiyorsa ilk oval peteğin etrafındaki peteklere hiç bir baskı olmamasına rağmen neden altıgen oluyor?Hem peteklerin birbirine baskı yaptığınıda nereden çıkardın(üstüste binmiyorlar ya azizim!!)?ayrıca zurnanın zırt dediği yerde yine yorumlarını göremiyoruz hani şu arıların dansı konusunda...
(verdiğin linkin ne geçerliliği var anlayamadım seninkide web sitesi bizimkide web sitesi kaynaklı)
Not:yarın etraflıca bir mesaj yazacağım merak etme eğer tek bahanen buysa senin bana vereceğin cevap içinde yarını beklerim sorun değil.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
yok vallahi internette resimlere bakarken telif haklarıyla uğraşmıyorum.
Ama çok açık ve net mantık hatası var yorumunda.eğer ortadaki petek oval ise diğerleri neden oval olmuyor?eğer petekler baskı sonucu altıgenleşiyorsa ilk oval peteğin etrafındaki peteklere hiç bir baskı olmamasına rağmen neden altıgen oluyor?Hem peteklerin birbirine baskı yaptığınıda nereden çıkardın?ayrıca zurnanın zırt dediği yerde yine yorumlarını göremiyoruz hani şu arıların dansı konusunda...
(verdiğin linkin ne geçerliliği var anlayamadım seninkide web sitesi bizimkide web sitesi kaynaklı)

Benim yorumumda mantık hatası yok ama sende açık bir bilgi eksikliği var. En azından basit Fizik kurallarını bilmediğini görüyorum. Ayrıca, arılarla ilgili bilmeden de yorum yapman cabası...

Arılar peteklerini balmumundan yaparlar ve ilk yaptıklarında, ilk peteğin hemen bitişiğine ikincisini kurarlar ve bunlar arttıkça yer çekimi gibi kuvvetler sebebiyle birbirilerini baskılarlar. Bu sonuçta da altıgene benzer şekiller oluşur. Ancak her şekil düzgün bir altıgen değildir, paylaştığım resimden bunu görebilirsin.

"Zurnanın zırt dediği" ama senin bir türlü araştırıp öğrenmeye yanaşmadığın arı dansını açıklamayı düşünmüyorum. Çünkü, tekrar ediyorum, ben burada senin her sorunu cevaplayıp, bunlara açıklama getirme konumunda değilim; ancak bir fikir oluşması için açıklamalar yazıyorum ve bunları yeterince yaptım. Sonra merak ettiklerini araştırıp, öğrenebilirsin.

Aynı şekilde benim verdiğim kaynakla, senin vermediğin kaynağın arasındaki farkı da sorgulayarak öğrenebilirsin.

Şunu belirtmek istiyorum. Eğer tartışmayı sadece soru sorarak sürdürmeye çalışır ve hiçbir araştırma yapmadan, bilgi sahibi olmadan; sataşmaya devam edersen, bundan sonra cevap alamayacağını bilmelisin.

ion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
majeste'nin yorumlarını okuya okuya gülesim geliyor. internet de oto boka inanmış, yazık diyebiliriz. ayrıca eminim ki kendisi şuan lisededir.(iddiaya bile girerim)
ayrıca bu evrim şeysine az çok inanıyordum taki bu konuya okuyana kadar. geçmişim de harbi malmışım.

huanglee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-)bal peteğinin en köşe kısmının resmini koyup sonrada ama bunlar düzgün altıgen değiller demeyi kimseye yakıştıramam google görsellere gir ve honeycomb yaz bak bakalım düzgün altıgenler mi değiller mi?ki senin verdiğin linkteki ilk resimdede altıgenlerin gayet ölçülü olduğu gözüküyor.(evinde cetvelle çizdiğin gibi olmasını beklemiyorsun heralde)
2-)hersoruma cevap vermek zorunda olmadığın gibi her soruma cevap verme kaabiliyetindede olmayabilirsin(görülüyor ki değilsin).ama en azından cevap veremiyorum bilgim yetmiyor demeyi öğren
3-)yine arı konusuna gelirsek söylediğini destekler nitelikte herhangi bir belge göremiyorum önceden oval oldukları sonradan altıgenleştikleri yönünde.ayrıca bu geometrik olarak imkansız arkadaşım.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kraliçe arının geliştiği petek çok daha farklı. Bir petekten ziyade ona arıcılıkta "meme" diyorlar. Bir fotoğraf da sağlamaya çalışacağım... Eğer bulabilirsem birkaç petekten oluşan ufacık bir petek topluluğunu buraya koyacağım... Bu bilgiden 0 eminim...

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 21:48 ----------

Bakın bahsettiğim bu türden bir şey. Gerçi burada yaklaşık on küsur petek var. Aslında iddiama yeterli olsa da ben çok daha küçüğünü bulup bizzat resmini çekip buraya koymaya çalışacağım...

f0w12.jpg
...
sey.... yanlliiz kralice ari dediginiz sey. bal arisi degil ki kraliice olsun :p
resimdeki arilar yabani ari vb isimleerle tanimlanan birr ari turu.
bunlarda kral krralice yok .

peksimet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkes istediğine inanır, kimisi maymundan geldiğine, kimisi topraktan. bırakın herkes aklının gösterdiği yoldan ilerlesin .kimse birbirine birşey kanıtlamak zorunda değil.sayfalarca tartışmanın bu tür hassas konularda gereksiz olduğunu düşünüyorum ben şahsen. bu konularda internette milyonlarca site var merak eden girer bakar kendi yolunu çizer.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu kendi kendine oluşma neden devam etmemiş? Çoğalma neden ana rahimlerine taşınmaya karar vermiş? İnsanın evrildiği ne kadar adi bir aldatmacadır. Siz açık havada hiç gökyüzüne baktınız mı? Eğer yaradılışı anlayamadan ölürseniz hayatınız boşa gitmiş demektir. Yazıktır hem de çok... Acıyorum bunlara.
iyi de bicoknalddatmaca var inl alakali. tamam evrimi de carpitanlar yok degil de .
mesela kuran degissmez denitor. ki bu materyalist felsefedir. kainatta ezeli ve ebedi olaan bissey yok. ? ozaman evrende bir baskasina benzetilen (fotokopi cekilen bbir kuran gibi ?)
birseyiin meta yada materyalistik bir sekilde ancak aciklanabilenbdegistirilemez ve degisstirilememis oldugunu iddia etmek bazi dincilerin darvine materyalist diye karsi cikanlarin bir diger konuda etrafindan dolanarak ayni seyi birbaska seymis gibi yine karsit olarak savunmalar tuhaf :D
yani kuran degistirilemez diyelim hadi. de her kuranddan okunup aklindaan yazilan kitap daa degisemez demek sacma.
kaldi ki kuranin orjinali sadece peygamberinbaklindaydi.
yazili olan kopyalar hafizlarin duyduklari ve hatirladiklaridir.
bunu da dikkate almak lazim. cunku allah bu hafizlarin da peygamber kadar asil seref;i ve durust olduklarina dair garanti vermemektedir yanlis veya eksik bildigimiz bisey yoksa .

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sence bu petek doğal, arılar tarafından yapıldığı ortamda mı? Bence değil, kesip almışlar ve artistik bi resim çekmişler.

Alakası yok tamamen doğal bir resim ben de aynısına benzer bir görüntü koyacağım. Doğal alanından :) Bu arılar önlerine gelen her yere bu tip petekler yapıyorlar doğal ortamları ile ilgili fikrin olmadığından böyle düşünüyorsun da ben doğal ortamındaki resmini koyunca ne diyeceksin onu çok merak ediyorum. Gerçi sen yine bir kulp bulmaya çalışırsın :)

---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:44 ----------

...
sey.... yanlliiz kralice ari dediginiz sey. bal arisi degil ki kraliice olsun :p
resimdeki arilar yabani ari vb isimleerle tanimlanan birr ari turu.
bunlarda kral krralice yok .

Bunlarda kraliçe arı olduğuna dair bir cümlem oldu mu ki? Bal arısı da demedim. Arı dedim sadece :) Hatta yabani arılar da dedim... Mesajları iyi okuyalım cevap vermeden önce...

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:45 ----------

Benim yorumumda mantık hatası yok ama sende açık bir bilgi eksikliği var. En azından basit Fizik kurallarını bilmediğini görüyorum. Ayrıca, arılarla ilgili bilmeden de yorum yapman cabası...

Arılar peteklerini balmumundan yaparlar ve ilk yaptıklarında, ilk peteğin hemen bitişiğine ikincisini kurarlar ve bunlar arttıkça yer çekimi gibi kuvvetler sebebiyle birbirilerini baskılarlar. Bu sonuçta da altıgene benzer şekiller oluşur. Ancak her şekil düzgün bir altıgen değildir, paylaştığım resimden bunu görebilirsin.

"Zurnanın zırt dediği" ama senin bir türlü araştırıp öğrenmeye yanaşmadığın arı dansını açıklamayı düşünmüyorum. Çünkü, tekrar ediyorum, ben burada senin her sorunu cevaplayıp, bunlara açıklama getirme konumunda değilim; ancak bir fikir oluşması için açıklamalar yazıyorum ve bunları yeterince yaptım. Sonra merak ettiklerini araştırıp, öğrenebilirsin.

Aynı şekilde benim verdiğim kaynakla, senin vermediğin kaynağın arasındaki farkı da sorgulayarak öğrenebilirsin.

Şunu belirtmek istiyorum. Eğer tartışmayı sadece soru sorarak sürdürmeye çalışır ve hiçbir araştırma yapmadan, bilgi sahibi olmadan; sataşmaya devam edersen, bundan sonra cevap alamayacağını bilmelisin.

Senin burada verdiğin bilgilere gülmekten başka hiç bir şey yapılmamalı aslında. Esasen sen konu hakkında çok eksik bilgi ve gözleme sahipsin. Birbirlerini baskılarlar diyorsun ya senin bu yapıdan bir haber olduğun çok net orada koyduğum resim gayet doğru ve orijinal. Normal herhangi bir siteden aldım o resmi :) O resmi oraya koyanlar senin iddialarını çürütmek için photopta hazırlamamışlardır değil mi?

O peteklerden bulup resmini buraya koyacağım. Hatta açık adresini verirsen kargoyla yollarım bile :) Yeter ki sen "haklıymışsın" de :)

Al bak bunu da farklı bir yerden buldum :)

24eoro1.jpg

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
@burns206 Öncelikle senin gördüğün gibi değil, biz burada aynı şeyi öyle dolambaçlı şekilde falan savunmuyoruz. Sen çok yaşa,bravo (!) ; 1400 senedir bunu kimse akıl edemedi, onca alim onca müslüman düşünemedi, sen bizim yerimize olayı çözdün. Neden inanmamak için bu kadar takla atıyorsunuz?

---La ilahe illallah--

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi de bicoknalddatmaca var inl alakali. tamam evrimi de carpitanlar yok degil de .
mesela kuran degissmez denitor. ki bu materyalist felsefedir. kainatta ezeli ve ebedi olaan bissey yok. ? ozaman evrende bir baskasina benzetilen (fotokopi cekilen bbir kuran gibi ?)
birseyiin meta yada materyalistik bir sekilde ancak aciklanabilenbdegistirilemez ve degisstirilememis oldugunu iddia etmek bazi dincilerin darvine materyalist diye karsi cikanlarin bir diger konuda etrafindan dolanarak ayni seyi birbaska seymis gibi yine karsit olarak savunmalar tuhaf :D
yani kuran degistirilemez diyelim hadi. de her kuranddan okunup aklindaan yazilan kitap daa degisemez demek sacma.
kaldi ki kuranin orjinali sadece peygamberinbaklindaydi.
yazili olan kopyalar hafizlarin duyduklari ve hatirladiklaridir.
bunu da dikkate almak lazim. cunku allah bu hafizlarin da peygamber kadar asil seref;i ve durust olduklarina dair garanti vermemektedir yanlis veya eksik bildigimiz bisey yoksa .

Türkçe mi bu?

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
majeste'nin yorumlarını okuya okuya gülesim geliyor. internet de oto boka inanmış, yazık diyebiliriz. ayrıca eminim ki kendisi şuan lisededir.(iddiaya bile girerim)
ayrıca bu evrim şeysine az çok inanıyordum taki bu konuya okuyana kadar. geçmişim de harbi malmışım.

Evrim teorisi bitti, arıları anladık; benim liseli olup olmadığımı mı tartışacağız artık? Peki, yorumlarıma gülüyor olman acaba, "ağlanacak haline gülmek" olarak yorumlanamaz mı? Hadi ben lise öğrencisiyim diyelim ve sadece interneti kullanarak evrime "inandım" (her nasıl oluyorsa). Sen çıkıp, hiçbir şey bilmeden ne demeye laf atıyorsun?

Adama sormazlar mı, "sen kimi, nasıl, neye göre sorguluyorsun; önce bir kendine bak!"

Eğer tartışmaya dahil olmak istiyorsan, benim kim olduğuma değil, evrim teorisine yoğunlaşmalısın. Üstelik yorum yapmadan önce de evrim teorisini öğrenmelisin. Muhtemelen bilmediğin bir konuda yorum yapabileceğini öğrenmedin. Bunu benim liseli olduğumu iddia ederek gösterebiliyorsun. Bunu da öğrenirsen, daha sağlıklı bir şekilde tartışma olur. Yoksa, susmanı öneririm.

Alakası yok tamamen doğal bir resim ben de aynısına benzer bir görüntü koyacağım. Doğal alanından :) Bu arılar önlerine gelen her yere bu tip petekler yapıyorlar doğal ortamları ile ilgili fikrin olmadığından böyle düşünüyorsun da ben doğal ortamındaki resmini koyunca ne diyeceksin onu çok merak ediyorum. Gerçi sen yine bir kulp bulmaya çalışırsın :)

Senin burada verdiğin bilgilere gülmekten başka hiç bir şey yapılmamalı aslında. Esasen sen konu hakkında çok eksik bilgi ve gözleme sahipsin. Birbirlerini baskılarlar diyorsun ya senin bu yapıdan bir haber olduğun çok net orada koyduğum resim gayet doğru ve orijinal. Normal herhangi bir siteden aldım o resmi :) O resmi oraya koyanlar senin iddialarını çürütmek için photopta hazırlamamışlardır değil mi?

O peteklerden bulup resmini buraya koyacağım. Hatta açık adresini verirsen kargoyla yollarım bile :) Yeter ki sen "haklıymışsın" de :)

Al bak bunu da farklı bir yerden buldum :)

Benim burada verdiğim bilgilere gülmeyip, araştırarak; doğruluk payını görebilirsin. Gülerek tek yaptığın şeyi sana yanlış öğretilen şeyleri sorgulamadan yaşamına devam etmek ve bütün bu bilimsel bulgulardan habersiz olmak.

Ben sana resmin orijinal olup olmadığını, kaynağı ortada olmadığı için soruyorum. Yoksa amacım senin buraya getirdiğin her şeyi çürütmek değil. Ancak öyle bir ön yargı biriktirmişsin ki, en çok emin olduğun bir şeyi bile inkar edeceğimi düşünüyorsun. Bunu, ön yargıyla birlikte sahip olduklarını detaylı araştırmamış olmana da veriyorum.

Ben sana yeni yapılmış bir petek göstereceğim. Eğer buna rağmen de oturup, bu arılar nasıl evrimleşmiş, nasıl böyle petekler yapıyor diye araştırma yapıp, öğrenmezsen bu sadece senin eksikliğindir.

1462755117_4a420573de.jpg

Resim kaynağı

Bu arada bahsettiğin petekleri araştırıyorum, ayrıntıları burada da paylaşırım.

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evrim teorisi bitti, arıları anladık; benim liseli olup olmadığımı mı tartışacağız artık? Peki, yorumlarıma gülüyor olman acaba, "ağlanacak haline gülmek" olarak yorumlanamaz mı? Hadi ben lise öğrencisiyim diyelim ve sadece interneti kullanarak evrime "inandım" (her nasıl oluyorsa). Sen çıkıp, hiçbir şey bilmeden ne demeye laf atıyorsun?

Adama sormazlar mı, "sen kimi, nasıl, neye göre sorguluyorsun; önce bir kendine bak!"

Eğer tartışmaya dahil olmak istiyorsan, benim kim olduğuma değil, evrim teorisine yoğunlaşmalısın. Üstelik yorum yapmadan önce de evrim teorisini öğrenmelisin. Muhtemelen bilmediğin bir konuda yorum yapabileceğini öğrenmedin. Bunu benim liseli olduğumu iddia ederek gösterebiliyorsun. Bunu da öğrenirsen, daha sağlıklı bir şekilde tartışma olur. Yoksa, susmanı öneririm.

Benim burada verdiğim bilgilere gülmeyip, araştırarak; doğruluk payını görebilirsin. Gülerek tek yaptığın şeyi sana yanlış öğretilen şeyleri sorgulamadan yaşamına devam etmek ve bütün bu bilimsel bulgulardan habersiz olmak.

Ben sana resmin orijinal olup olmadığını, kaynağı ortada olmadığı için soruyorum. Yoksa amacım senin buraya getirdiğin her şeyi çürütmek değil. Ancak öyle bir ön yargı biriktirmişsin ki, en çok emin olduğun bir şeyi bile inkar edeceğimi düşünüyorsun. Bunu, ön yargıyla birlikte sahip olduklarını detaylı araştırmamış olmana da veriyorum.

Ben sana yeni yapılmış bir petek göstereceğim. Eğer buna rağmen de oturup, bu arılar nasıl evrimleşmiş, nasıl böyle petekler yapıyor diye araştırma yapıp, öğrenmezsen bu sadece senin eksikliğindir.

1462755117_4a420573de.jpg

Resim kaynağı

Bu arada bahsettiğin petekleri araştırıyorum, ayrıntıları burada da paylaşırım.

Ben evrim konusunda değilim... Diğer arkadaşın iddiasını desteklemek için de yazmadım tüm bunları. Sadece senin orada bir bilgi yanlışı sunduğunu gördüm ve bunu düzeltmek için açtım bu konuyu... Resimlere gelince. Benim resimlerim daha orijinal duruyor. Bize sunduğun resimde biraz bulanıklık var çok yakınlaştırılmış... Belkide bunların yuvarlakları da vardır bilmiyorum ama benim savunduğum peteklerdeki şekillerin asla birbirlerine baskı yaparak oluşmayacağı yönündedir. Tüm iddiam bu.

---------- Post added at 02:07 ---------- Previous post was at 02:04 ----------

Kaynak da vereyim :)

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=338102&syf=1806

[URL="http://muratcakir.blogspot.com/2007/06/ile-hatras.html"]http://muratcakir.blogspot.com/2007/06/ile-hatras.html

[/URL]

huanglee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
majeste flickr'dan resim koyunca oluyor amenna ama biz resim koyunca olmuyor telif hakkı göster deniyor(bir yaşıma daha girdim).
Arkadaş senin o resimde verdiğinin bal peteği olduğunu nereden bilelim(sen bize böyle demiyormuydun ikide bir)(büyük ihtimalle tamamlanmamış).
Şimdi sana senin söylediğini bir an için doğru kabul edip bir soru soruyorum madem petekler baskılama sonucu neredeyse bilgisayarla çoğaltılmış gibi altıgenler oluşturuyor o zaman her bit peteğin etrafına 6 adet petek yapılmasıdamı tesadüf?Hem bu nasıl bir baskılamaymışda bu kadar net petekler ortaya çıkarıyor?
Bak seni kendi silahınla vuracağım şimdi.argümanlarını desteklemek için resimler koyduğun siteden altıntıdır bu resim
Bees-cells-image-1-300x225.jpg

---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:17 ----------

1258491179Bckuuv.jpg

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnsanlar bilmedikleri şeyler "boş boş" diye betimleyerek, bilgiden kaçma belirtisi gösterir. Eğer o bilginin yanlış olduğunu düşünüyorsan, "boş boş" demek yerine yanlışlığını gösterirsin.

Eğer bilgilerle savaşamayıp, işi kavgaya getirmişsen, işte o en aciz olduğun durum demektir. Bu da açıkçası beni üzer, ancak evrim savunucularının seni böyle görmesi, onlar adına sevindirici olabilir. Bu onların bilgilerinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha kanıtlar.

Eğer evrim teorisine kaynak olarak bir şey sunmak istiyorsan; bu kaynak, çürütse de, kanıtlasa da bunu klavye arkasından değil de araştırmalarla, bilimsel sorgulamalarla yaparsan, bir değer olur. Aksi takdirde sadece gülünç duruma düşersin.

Biz genelde insanların bilmedikleri atıp tuttukları konular için boş boş deriz. Yav benim en aciz halim hepinize yeter. Bütün evrim savunucaları önce bir araya gelip mantıklı cümleler kurmaya çalışın. Mantıklı yazılar yazın sallamayın.Sallamaya o kadar çok alışmıssınızki artık sizde takıntı haline gelmiş yalana dönmüş. Yalan söyleyen bir zihniyet herşeyi mübah sayar. Yalan yalan doğurur misali. Hani biliyoruz diyorsunuz ya hiç birşey bildiğiniz yok. Sadece bilmek istediğinize inanıyorsunuz. Araştrmalarla bana cevap ver vs. demişsin. Senin zihniyetinin araştırılacak bir doğruluk payı yok. Gereksiz zaman kaybından başka hiçbirşey değil. Doğruda 1 tanedir yanlışda 1 tanedir. Bir olay hem doğru hem yanlış olamaz. Ben herzaman derim Firavun size yeter ibret almak için ama oda kesmiyor sizi. Allah hidayet etsin ne diyelim

huanglee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arıların peteği altıgen mi yoksa oval mi yaptığı tartışmasını sonlandırmak için resimler koyacağım ve arıların peteği altıgen yaptığını görmeyen kalmayacak;
Polistes_annularis.jpg
2366701721_b9e4844de9.jpg
paper_wasp_nest_800.jpg
paperwasp-scaled1000.jpg

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Arıların peteği altıgen mi yoksa oval mi yaptığı tartışmasını sonlandırmak için resimler koyacağım ve arıların peteği altıgen yaptığını görmeyen kalmayacak;
Polistes_annularis.jpg
2366701721_b9e4844de9.jpg
paper_wasp_nest_800.jpg
paperwasp-scaled1000.jpg
6gen olunca ewrim teorisi curumus mu oluyo simdi ?
7 gen olmasi gerekmezmi :p sonra ilahi /ruhani felan bi acidan bakarsak 6 9 un tersten yazilisi ve 3 tanesi biraraya gelince seytanin rakami cikiyo ortaya :p
da ewrimi hangi teoriyle curuttunuz onu anlamadim yinede .

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
6gen olunca ewrim teorisi curumus mu oluyo simdi ?
7 gen olmasi gerekmezmi :p sonra ilahi /ruhani felan bi acidan bakarsak 6 9 un tersten yazilisi ve 3 tanesi biraraya gelince seytanin rakami cikiyo ortaya :p
da ewrimi hangi teoriyle curuttunuz onu anlamadim yinede .

Evrimi sadece bu konu ile çürütmedik. Sizin desteksiz sallamanıza müsaade etmedik sadece :)

internetci34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tarih boyunca gelmiş geçmiş bütün peygamberler çeşitli mucizeler göstermişler de gözüyle gören insanlar inanmamış, helak olmuşlar. İnanmak istemeyen adama bişey anlatamazsın. O yüzden dedelerinin maymun olduğunu zanneden arkadaşları kendi haline bırakın bence...:D

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar,

Yoğun olarak gönderdiğiniz tek tip, kuru, içi boş peteklerin bulunduğunu parçaları araştırmaktayım. Siz bi açıklama getirmeyip, sadece resimler paylaştığınız için bunu kendim yapıyorum. Yeterli veri topladığımda burada paylaşacağım.

Benim açıklamama gelince; arıların peteklerini yuvarlak bir biçimde oluşturduğu ancak bunların sertleşirken, birbirilerine yaptıkları basınçtan dolayı altıgen şeklini aldıkları bilimsel olarak desteklenmiş bir bilgidir.

Bilim, gönderdiğiniz resimlerle alakalı açıklamalar da mutlaka yapmıştır, onları bulmaya çalışıyorum.

Ayrıca, arıların altıgen petek yapmasıyla evrim teorisinin çürüdüğünü iddia eden kişiler, bilimsel olarak bir çürütmenin nasıl yapılması gerektiğini öğrenmeliler. Çünkü, bilim; forumlarda resim paylaşılarak yapılmıyor. Bu yüzden, bilimsel bir teoriyi çürütmek istiyorsanız, dahasını yapmalısınız.

Şimdi bilgili arkadaşlara şu soruyu soruyorum. Gönderilen resimlerdeki hemen hemen her petek kuru ve içeri doğru yuvarlak yapıya sahip. Acaba bunun bi açıklaması var mıdır? Eğer bunlar kurumadan (sertleşmeden) önce çekilseydi yine altıgen mi olacaktı? Bunun altıgen olduğunu nasıl görebiliyorsunuz?

Not: Soruyu düşünürken, yeni oluşturulmuş, yuvarlak hücrelere sahip petekleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tarih boyunca gelmiş geçmiş bütün peygamberler çeşitli mucizeler göstermişler de gözüyle gören insanlar inanmamış, helak olmuşlar. İnanmak istemeyen adama bişey anlatamazsın. O yüzden dedelerinin maymun olduğunu zanneden arkadaşları kendi haline bırakın bence...:D

dedeldrinin camur adamlar veya heykeller olduguna inananlara da laf etmemek lazim :p
gargorgliyil zannediyolar kendilerini :D

Enisor

Doçent
Reaksiyon puanı
0
okumak,bilgi sahibi olmak yetmiyor işte bazen,yakında zordinaryüs de olur inş zaten kafa gitmiş zorlamasın daha

internetci34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dedeldrinin camur adamlar veya heykeller olduguna inananlara da laf etmemek lazim :p
gargorgliyil zannediyolar kendilerini :D

İşte sizin anlayamadığınız nokta tam da burası. Burada iman girer devreye akıl herşeyin cevabını veremez bazı durumlarda.

"Cenâb-ı ALLAH, Hz. Adem'i yaratırken, maddesi olan çamuru, çeşitli mertebelerde değişikliğe uğratarak, canın verilmesi ve ruhun nefhedilmesine müsait bir hale getirdi. Nihayet şekil ve sûretinin tesviyesini/düzenlemesini tamamlayınca ona can vermiş ve ruhundan üflemiştir.

"Rabbin o zaman meleklere demişti ki: 'Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Artık onu düzenleyerek (hilkatini) tamamlayıp ona da rûhumdan üfürdüğüm zaman kendisi için derhal (bana) secdeye kapanın.' Bunun üzerine İblis'ten başka bütün melekler secde etmişlerdi. O (İblis) büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu. ALLAH: 'Ey İblis, iki elimle (bizzat kudretimle) yarattığıma secde etmekten seni alıkoyan nedir? Kibirlenmek mi istedin? Yoksa yücelerden mi oldun?' buyurdu. İblis dedi: 'Ben ondan hayırlıyım. Beni ateşten, onu ise çamurdan yarattın." (Sâd: 38/71-76)"

Bu durumda, yaratılış gerçeğine inanan bizlerin en azından bir açıklaması var.
Dedesi maymun olan arkadaşların dediği "herşey kendi kendine oluşmuştur" gibi bir saçmalığa inanmaktan sonsuz kere iyidir bence.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İşte sizin anlayamadığınız nokta tam da burası. Burada iman girer devreye akıl herşeyin cevabını veremez bazı durumlarda.

"Cenâb-ı ALLAH, Hz. Adem'i yaratırken, maddesi olan çamuru, çeşitli mertebelerde değişikliğe uğratarak, canın verilmesi ve ruhun nefhedilmesine müsait bir hale getirdi. Nihayet şekil ve sûretinin tesviyesini/düzenlemesini tamamlayınca ona can vermiş ve ruhundan üflemiştir.

"Rabbin o zaman meleklere demişti ki: 'Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Artık onu düzenleyerek (hilkatini) tamamlayıp ona da rûhumdan üfürdüğüm zaman kendisi için derhal (bana) secdeye kapanın.' Bunun üzerine İblis'ten başka bütün melekler secde etmişlerdi. O (İblis) büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu. ALLAH: 'Ey İblis, iki elimle (bizzat kudretimle) yarattığıma secde etmekten seni alıkoyan nedir? Kibirlenmek mi istedin? Yoksa yücelerden mi oldun?' buyurdu. İblis dedi: 'Ben ondan hayırlıyım. Beni ateşten, onu ise çamurdan yarattın." (Sâd: 38/71-76)"

Bu durumda, yaratılış gerçeğine inanan bizlerin en azından bir açıklaması var.
Dedesi maymun olan arkadaşların dediği "herşey kendi kendine oluşmuştur" gibi bir saçmalığa inanmaktan sonsuz kere iyidir bence.
tamam hocam da iman dediginiz sey bazi hacilarin ortayaa attigi laflar. bunlarin gercek imanla veya allahla baglantisi net degill. biri salliyo bi laf ortaya 40 deli pesinden atliyo kuyuya.
sonra imanla hersey aciklanabiliyo diyosun yani ?
bilimle aciklanamayacak sey yok. niye mi ? adi ustunde bilim /bilmek.
yani biseyi bilmeden bilimsel bilinerek olmayan bi aciklama zaten bilinmeyendir ki aciklama degil bilinmeyendir ve iddiadan oteye gecmemis biseydir.
biseyin aciklamasini imanda getirse artik bilinen olacagindan bilinmiss olur ki bilimsel aciklama olmustur ki ... neyse bukadar yeter klawyeyi fazla eskitmeyelim :)

internetci34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam hocam da iman dediginiz sey bazi hacilarin ortayaa attigi laflar. bunlarin gercek imanla veya allahla baglantisi net degill. biri salliyo bi laf ortaya 40 deli pesinden atliyo kuyuya.
sonra imanla hersey aciklanabiliyo diyosun yani ?
bilimle aciklanamayacak sey yok. niye mi ? adi ustunde bilim /bilmek.
yani biseyi bilmeden bilimsel bilinerek olmayan bi aciklama zaten bilinmeyendir ki aciklama degil bilinmeyendir ve iddiadan oteye gecmemis biseydir.
biseyin aciklamasini imanda getirse artik bilinen olacagindan bilinmiss olur ki bilimsel aciklama olmustur ki ... neyse bukadar yeter klawyeyi fazla eskitmeyelim :)

Biraz karışık olmuş. Okurken karıştırdım..:D