🔥 Öne Çıkan Konular

Xbox Geliştiricileri Artık Amd Fidelityfx Araçlarına Tam Erişime Sahip

Bu konuyu okuyanlar

p04w04p5

dilf lover😴🥱
Yönetici
Moderatör
Katılım
17 Şubat 2018
Mesajlar
2,863
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
6,892
Puanları
113
1618996121195.png


Microsoft'un XBOX konsolları büyük oyunların çoğunu bilgisayarla paylaşabiliyor ve ileriye dönük olarak oyun geliştirmek eskisine göre daha kolay olacak. Bugün Microsoft'un Game Stack Live etkinliği esnasında AMD FidelityFX'in artık XBOX Series X ve S'de tam olarak desteklendiği açıklandı.

İşte AMD'nin FidelityFX'in konsol alanına girmesi ile ilgili söyledikleri...

"Bugün, AMD FidelityFX'in artık XBOX için de mevcut olduğunu duyurmaktan çok mutluyuz. Bu haber, geliştiricilerin Windows ve XBOX için belirli optimizasyonlarla belirli AMD FidelityFX efektlerine erişebilmesiyle platformlar arası oyunlar yazmayı eskisinden daha da kolaylaştırıyor. Oyun geliştiricileri artık doğrudan XBOX Series X ve S Game Development Kit üzerinden AMD FidelityFX ile platforma özel iyileştirmelerden yararlanabilirler. Bu geliştirme efekt özellikleri daha fazla geliştiricinin ellerine sunmak için çalışan AMD için de çok heyecan verici ve yüksek düzeyde optimize edilmiş özelliklerin platformlar arası oyun geliştirmenin ön saflarında yer alması için çabalamaya devam edeceğiz. AMD FidelityFX'e başlamak isteyen XBOX Oyun Geliştiricileri, Kontrast Uyarlamalı Keskinleştirme, Değişken Gölgelendirme ve Raytraced Gölge Gürültü Giderici teknolojilerinin mevcut olduğu en yeni Oyun Geliştirme Kiti (GDK) ile bunu yapabilirler."

FidelityFX'in henüz PlayStation'a gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi yok ancak Sony'nin konsolları da AMD yongaları üzerinde çalışıyor. Bu yüzden yakın bir süre içerisinde gelmesi muhtemel gibi duruyor. Zira Cyberpunk 2077, Microsoft Flight Simulator, Godfall ve Horizon Zero Dawn dahil olmak üzere bir dizi oyun zaten PC'de AMD FidelityFX kullanıyor. Resident Evil Village ve Far Cry 6 gibi oyunlar da ileride bu teknolojiyi kullanacaklar.


Sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir? Yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.
 

Bella Ciao

Profesör
Katılım
25 Aralık 2020
Mesajlar
3,154
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
3,245
Puanları
113
baştan destek verilmeli
ama amd fideltyfx den daha iyi çekirdekler sunması lazım dlss 3.0 geliyor
 

Son mesajlar

Üst