www.sdn.com.tr artık sizin!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Web sitemize girmeniz için bir başka adresimiz daha var. Okurlarımızın oluşturduğu SDN markası ve www.sdn.com.tr adresi de artık sizin.

2 yılı geride bırakan web sitemiz, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu konuda en büyük pay, adresimizi eşe dosta tavsiye eden okurlarımıza ait. Bu konuda yaşanan bazı sıkıntılar da yok değildi. Bilgisayar kullanıcılarının yakından tanıdığı ve yürek hoplatan "Shift" ve "Delete" kelimelerinin, bu konuya biraz uzak olan kişiler için hatırlanması ve yazması zor olabiliyor diye duyumlar aldık. Hatta yerinde bazı gözlemlerimiz de oldu.

Başımıza Gelenlerden Biri

CeBIT Euroasia 2007 için fuara basın mensubu olarak katılıyoruz ve girişteki görevli hanımefendiye bilgi vermemiz gerekiyor. "Hangi yayıncı kuruluş?" diye sordu ve biz de "ShiftDelete.Net" dedik. Hanımefendi tarayıcısını açtı, adres satırına geldi, önce "Shift" sonra "Delete" tuşuna bastı ve "Şimdi ne yapmam gerekiyor?" demişti. Allah'tan bu işi tarayıcının adres satırında yapıyor. Masaüstünde denese... Neyse!

Onun dışında telefonda adresimizi verirken "Samsun, Hakkari, İzmir,..." diye devam eden şifreleme yöntemine de başvurduğumuz zamanlar az olmadı.

Eminim ki siz de eşe dosta tavsiye ederken böyle sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Bundan sonra bu sıkıntıları yaşamamak için aynı kapıya çıksa da ikinci bir adresimiz daha var.
SDN Markası, Tescillendi!

Okurlarımızın oluşturduğu SDN (Shift, Delete ve Net kelimelerinin baş harfleri) markasını tescillemek için bir süre önce başvuruda bulunmuştuk. Biraz zahmetli ve tuzlu olsa da mutlu sona ulaştık ve hem SDN markası hem de www.sdn.com.tr alan adını tescilledik.

Alan Adını Okurlar Belirledi!

Bu aşamadan sonra alacağımız karar önemliydi.

www.shiftdelete.net mi?

www.sdn.com.tr mi?

Çareyi okurlarımıza danışmakta bulduk ve forumumuzda konuyu bir anket eşliğinde paylaştık. Katılımın yüksek olduğu ankette büyük çoğunluk, shiftdelete.net ile devam edilmesini uygun buldu. www.sdn.com.tr adresinin de açık olmasını ama shifdelete.net adresine yönlenmesi konusunda da fikir birliğine ulaştık.

Özetle; www.sdn.com.tr, sitemize girmenizin bir başka yolu.

Bu siteyi ve bu markayı oluşturan bütün okurlarımıza, ekibimiz adına teşekkür ederim.

Hakkı Alkan / ShiftDelete.Net

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
CeBIT Euroasia 2007 için fuara basın mensubu olarak katılıyoruz ve girişteki görevli hanımefendiye bilgi vermemiz gerekiyor. "Hangi yayıncı kuruluş?" diye sordu ve biz de "ShiftDelete.Net" dedik. Hanımefendi tarayıcısını açtı, adres satırına geldi, önce "Shift" sonra "Delete" tuşuna bastı ve "Şimdi ne yapmam gerekiyor?" demişti. Allah'tan bu işi tarayıcının adres satırında yapıyor. Masaüstünde denese... Neyse!

Çok büyük bir yanlışlık önlenmiş :) Yeni alan adı hayırlı olsun.

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
CeBIT gibi bir fuarda, bayanın öyle bir şey yapması... :I

Hayırlı olsun yeni adres.

Yeni yeni üyeler, kahkalar, heyecanlar, başarılar, güzel şeyler getirsin işte...

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Daha güzel oldu bu adres,en azından arkadaslara bu sıteyı önerirken zorlanmam.

www.sdn.com.tr

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
hayırlı olsun SDN tr uzantısı da bi güzel durmuş hadi demek odtü sizi kırmadı :D

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çok güzel oldu. kısa ve öz hemde fiyakalı :D

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Hayırlı olsun...

kullanıcı

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmak nasip olsun. İyi çalışmalar.

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mila12 dedi ki:

bilgiişlemci olarak hergün bu bayanlarla uğraşıyorum: )
örnek işleyiş
"bilgisayarımda problem var ne yapmam lazım"
önce açık olan tüm pencereleri kapatın
"üşüdünüz mü?"

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Cebit Fuarindaki bayan gayet başarılı şekilde sayfaya ulaşmaya çalışmış.Kendisini tebrik ediyorum. :D

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
rave dedi ki:
mila12 dedi ki:

bilgiişlemci olarak hergün bu bayanlarla uğraşıyorum: )
örnek işleyiş
"bilgisayarımda problem var ne yapmam lazım"
önce açık olan tüm pencereleri kapatın
"üşüdünüz mü?"

Buda harika ya ;D

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başarılarınızın Devamını Diliyorum.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
hayırlara vesile olsun

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hayırlı olsun ama shiftdelete bence çok daha iyiydi

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
Nerden nereye hayırlı olsun....

harmonix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sdn daha kullanışlı her bakımdan lakin kendi adıma shiftdelete yazıp girmeye devam edeceğim =)

sakin_insan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
shiftdelete.net yazmak daha uzundu sdn daha iyi olmuş. ayrıca Cebit deki olay da çok komik ya... bilişim fuarında bilişimden haberi olmayan görevli...

DarkLady

Dekan
Reaksiyon puanı
12
az ama öz olmuşş hayırlı olsunn

bjk_fatih

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayırlı olsun aynı şey benim başınama geldi yeniyim burda google yazıyorum olmuyo :( internethaber bazen sizin haberleri kaynak olarak gösteriyodu oraya bakim dedim orda bu sefer alıpda yayınlamamışlar yani kısaca www.sdn.com.tr iyi olmuş hem kısa hemde akla tutulur domainden ama artık haber siteleri kaynak olarak .shiftdelete değilde SDN Deseler Yeter Tabi SDN Duyulması Lazım Google de SDN Dedikmi Cıkması Lazım

h4yfans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 1.5 yıldır sizin takipçinizim üye olmuştum unutum yeni aldım bu üyeliği.
Bence çok iyi olmuş arkadaşlar söylerken onlarda zorluk yaşıyordu. Artık kolay olucak :)

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu domain alındıktan beri bununla giriş yapıyorum daha kolay oluyor sdn.com.tr yazması :D

Karsak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Haklısınız ben çoğu yerde shiftdelete.net dediğim zaman çok farklı yazımlar oluyor siftdelte shitfdelt gibi bir çk saçma şeyler yazıyorlar ya da paraya kıyın yapılan bütün yanlışları alın msela google araya 5 tane o da koysanız google çıkıyor

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Troy Abi Almanya'dan Döndünüz Mü? Bari Gitmedik Kızlara Selam Söyleyeydin