WP8 Programlama

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Windows Phone 8 programlama için yani yeni SDK için Windows 8 zorunluluğu var.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Windows 8 veya 8.1 kurman gerekli diğer şekilde uygulama geliştiremezsin

programcı21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de senin gibi Windows 7 kullanıyordum. Sırf bu SDK için format atıp windows 8 kurdum. Başka türlü kuramazsın.

hokumus

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İstersen sanal işletim sistemi kurabilirsin. Ben o şekilde kullanıyorum.

Windows 8
Visual Studio 2012
Windows Phone 8 SDK

Bunları kurduğunda Windows Phone kodlayabilirsin.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
c++ programcısıyım php jquery javascript...... Diye devam eden ilgi alanı konularım var, wp8 programlama konusuna başlamak istiyodum, karşılaştığım bi sorundan dolayı uzaklaştım, managed c++ öğrenmeye başladım dün.
Native c++ ile neden geliştirme yapılamıyor ?
[MENTION=194661]eSa[/MENTION] üstadım konuyla ilgilileri toplayıp soruma iyi bi yanıt bulmama yardım eder misin

kamildoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
c++ programcısıyım php jquery javascript...... Diye devam eden ilgi alanı konularım var, wp8 programlama konusuna başlamak istiyodum, karşılaştığım bi sorundan dolayı uzaklaştım, managed c++ öğrenmeye başladım dün.
Native c++ ile neden geliştirme yapılamıyor ?
@eSa üstadım konuyla ilgilileri toplayıp soruma iyi bi yanıt bulmama yardım eder misin

Native c++ ile wp8 için program geliştirebilirsin ama directx programlama bilmen gerekir. C++ ile win32 api lerinide kullanabilirsin ama gerçekten çok tecrübe gerektiren bir olay diğer yandan native + managed c++ da kullanabilirsin. Bunun için windows runtime compenentlerini yazıp derlemen lazım. C# ile işler çok daha kolay oluyor fakat c++ kadar hızlı çalışmıyor uygulamalar ve daha az yetkiye sahip oluyorsun sistem üzerinde.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Gurur dolu bi geri bildirim, ilk gün 15 dakika katlandım, ikinci gün managed c++ öğrenmeyi bıraktım.

haya5f

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8.1 Kurup, Visual Studio Kurmayı denersen, sorun ortadan kalkmış olur.
Ayrıyetten Vs 2013 Kurman daha doğru olucak, zira VS 2012 Emülatörde ciddi sıkıntılar var, Phone 8.0 Uygulama geliştirirken Emülatör tarafında sıkıntılara çekersin. Bu Yüzden vs 2013 Kurman yararlı olucaktır.

Eklenti olarakda "[h=2]Windows Phone SDK 8.0 Update 3 Emulators kurman gerekir VS 2013 Üzerine.[/h]http://developer.windowsphone.com/en-us/downloadsdk

Aksi halde, Sıkıntılarla karşılaşıyorsun, uygulama yazarken.