WordPress Mahkeme Kararı İle Engellendi !

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
elektr10 dedi ki:
asya yusof dedi ki:
Arkadaslar tam 4 yildiremek verdigim ve yaptigim wordpres blokuma turkiyeden kimse giremiyor okuyucularimin yuzde 90 i turkiyeden giriyordu benim sitem sadece kimseye zarari olmayan bir yemek sitesiydi okadar cok uzuldum kendi ailemde dahil hic bir arkadasim siteme girip yemek tariflerime bakamiyorlar turkiye cumhuriyeti mahkemesini cok kiniyorum bu bizimgibi kiseye zarari olmayan kendi kendine kose yazarlarina yapilan cok buyuk bir haksizliktir..
Blogun yedeği duruyorsa blogger veya başka bir domain altında yeni bir blog açabilirsin.Yedeği yoksa da almak için beklemeye ne hacet :)

Blogger da İstediğimiz isimde açamıyoruz... hepsi kayıt edilmiş.

Bu arada Öğrendiğim kadarıyla Adnan oktar için açılan bir blog yüzünden erişim engellenmiş, Kesinliği yok ama !

asya yusof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Blokum duruyor ben kendi blokuma girebiliyorum usa ve avrupanin her yerinden girilenebiliyor tek derdim benim domain ismim alinmis eyer kendi adimi zamaninda alabilseydim simdi benimmutfagim.com olarak girilebilirdi.. cunku wordpresin baglantili ama parali adreslerine girebiliyorlar..

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Wordpress’in engellenmesini protesto cagrisi!

Binlerce üyesi bulunan, internet hayatının artık bir parcası blog (günlük) sistemini sağlayan ve en çok kullanılan sitelerden biri olan Wordpress Fatih 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2007/195 Nolu Kararı ile Türkiye erişimi engellendi.
Bu yuzden Turkiye’den Wordpress bloglarina normal olarak erisilememektedir.

Worpress yaraticilarin’dan Matt’in son yazisina gore Adnan Oktar’in avukatlari Wordpress’e Oktar’a hakaret eden sayfalarin kapatilmasini isteyen, tehditkar mektup gondermisler. Butun Wordpress bu yuzden kapatilmis.

Bu avukatlarin address, email ve telefonlari :Address:

Darulaceze caddesi, Bilal Is Merkezi, A Blok, D:5. Okmeydani SisliIstanbulTelephone: 90 212 220 31 20Fax: 90 212 220 74 21E-mail: rotahukuk@rotahukuk.com
ceyhungokdogan@istanbulbarosu.org.tr

Arkadaslar, bu Turkiye ve Turkler icin buyuk rezalet ve utanc verici bir durumdur. Bu kararin geri dondurulmesi hepimize dusuyor. Herkes elinden geldigince bloglarinda, internet sayfalarinda bu avukatlarin adres, email ve telefonlarini yayinlasin, protesto email’i atsin. Butun gazetelere, bildiginiz milletvekillerine, hatta basbakan’a kadar email, telefon acilsin. Butun Turkiye ve dunya mediasi bu olayi ogrensin ve ayaga kalksin.Bu devirde insanlarin ozgurlugunu boyle kisitlayan bir ulkenin vatandasi olmamak icin mucadele etmek ve protesto etmek gerekir ve bu Turklerin bu konudaki hassasiyetini butun dunyaya gostermek icin buyuk bir firsattir!

Hep beraber baskiya ve protestolara baslayalim ve Wordpress’i destekleyelim!Turk vatandaslarinin dusuncelerini iletme ozgurlugunu kisatlayan inanilmaz ve utanilmasi gereken bu karari protesto ediyoruz!

Bu arada Wordpress’te girmek istediginiz sayfayi buraya yazarak veya asagidaki yorumlardaki bilgileri kullanarak girebilirsiniz: http://www.flyproxy.info/

http://musicals.wordpress.com/2007/08/19/turkiye-wordpress-bloglarina-erisimi-engelliyor/

direkt wordpress açıklaması
http://wordpress.com/blog/2007/08/19/why-were-blocked-in-turkey/

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İnsanı zorla Söylettiriyorlar. Erişim yasağı kalksın 1000 tane de ben açacağım Malum Kişi hakkında ! :mad:

Son mesajlar