WordPress Mahkeme Kararı İle Engellendi !

PcMaSTeR

Profesör
Binlerce Kişinin Blogunu oluşturduğu Wordpress.com Bu gün itibari ile Türkiyeden Girilmesine yasak getirildi.

* İşe bakın Daha 2 Gün Önce Blog tutmaya kararverdim, Wordpress'e Güvendik, Şimdi Engellendi bu ne Şansızlık

m1903

Profesör
www.anonymouse.org dan girin veya Anti-Ban programını kullanın.

Hiç değilse siteyi kapatırkende daha düzgün bir şekilde kapatmaya başlıyorlar :} :} Eskiden sayfa başlığı Untitled Document iken şimdi Site Kapama olmuş.Bende nelere bakıyorum yaw :} :}

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
blogculara geçmiş olsun, acaba diğer internet sağlayıcılarında da ban var mı sadece ttnet mi?

PcMaSTeR

Profesör
Arkadaşlar önemli olan kendi bloğumuza ulaşması değil, diğer genel kullanıcıların ulaşması değilmi? Sonuçta mahkeme olayı çözene kadar girip bloğa devam etmenin anlamı yok...

ben linki kopyalayıp yapıştırmayı uygun gördüm. sen kopyalayıp yapıştırabilirsin yazımı izin veriyorum ;)

bu arada web 2.0 sitelerinin engellenmesi internete vurulan bir darbedir. sonuçta kullanıcıların etkileşimi, sitelerin tanınmasını web 2.0 formatındaki siteler sağlamaktadır. bu saçma sapan sansüre karşı tepkimizi göstermeliyiz. varsa bu engelin kaldırılması için bir iletişim hattı paylaşır mısınız?

gokhans19

Profesör
m1903 dedi ki:
Aa anlatan acaba sen olabilir misin :mad: Buraya kopyalayıp yapıştırsan bişey olurdu sanki!
Ama o zaman sitesine girmezsinki oda nasıl reklam yapacak. :mad:
Bide bu sitede iki ayarla ne yapılacağı anlatılmış diyo kim anlatmış acaba? Bende artık buraya mesaj yazmam hatta bu cevabıda blog siteme yazarım buraya linkini koyarım buyrun burda biri size cevap vermiş derim ne güzel hitim artar :mad:

gokhans19 dedi ki:
m1903 dedi ki:
Aa anlatan acaba sen olabilir misin :mad: Buraya kopyalayıp yapıştırsan bişey olurdu sanki!
Bide bu sitede iki ayarla ne yapılacağı anlatılmış diyo kim anlatmış acaba? Bende artık buraya mesaj yazmam hatta bu cevabıda blog siteme yazarım buraya]

1) site ile kullanıcılıktan öte bir alakam yok.
2) yorumu oraya yaptım ve oraya yaptığım kendi yaptığım yorumu başka bir yere kopyalamak istemem. tıklamak sizlere kalmış. isteyen tıklar istemeyen tıklamaz. oraya tıklamak istemiyorsanız google'da aratın bulun ;)

gokhans19

Profesör
fenerlee1907 dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
m1903 dedi ki:
Bide bu sitede iki ayarla ne yapılacağı anlatılmış diyo kim anlatmış acaba? Bende artık buraya mesaj yazmam hatta bu cevabıda blog siteme yazarım buraya]

1) site ile kullanıcılıktan öte bir alakam yok.
2) yorumu oraya yaptım ve oraya yaptığım kendi yaptığım yorumu başka bir yere kopyalamak istemem. tıklamak sizlere kalmış. isteyen tıklar istemeyen tıklamaz. oraya tıklamak istemiyorsanız google'da aratın bulun ;)
Peki ordaki yorumu buraya koymak yerine veya buraya yorum yazmak yerine niye link veriyosun.Sence her gelen üye amaa yenidenmi yazıcam aşağıdaki sitede yazmıştım girin oraya bakın derse bu forumun hali ne olur..

gokhans19 kardeşim sende haklısın. fakat oraya sadece ben yorum yapmıyorum. giren başka insanlarda var. benim çözümüm belki bazı pclerde geçersiz olacak oraya başka bir çözüm yazan insanınki işe yarayacak. onun için oranın linkini verdim. misal o verdiğim linkteki kendi yorumumda buulunan dns ayarı mevzusunu bir arkadaşım beceremedi. pcnet'teki konunun linkini verdim oradaki br başka çözümü uygulayarak siteye girebildi. böylede bakmak lazım ;) neyse adminler uygunsuz gördüyse sizin şikâyetçi olduğunuz mesajı silebilirler. konu uzayabilir akşam akşam kimse gerilmesin.

Değerli Dostlar,

En büyük sorun erişim engellenince "sitenin kapatıldığı"nın sanılması. Devekuşu misali...

Türkiye Cumhuriyeti hâlen internetle ilgili hukuk konusunda 20. yüzyılda kalmıştır. En büyük mesele bu.

Güzel günler.