Yardım Windows Update ve güvenlik çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

eLmango1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Her şey Hitman 2 Türkçe yamasının indirmemle başladı. Meğerse yama değil virüs dosyasıymış. Bilgisayarı Malwarebytes ve CCleaner ile tarama yaptırdım. Malwarebytes virüsleri buldu ve karantinaya aldı. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Sıkıntı virüs dosyası benim Windows güvenliği ve Update kısmını bozmuş. Türkçe kaynak, yabancı kaynak bakmadığım video kalmadı. Belki çözümü burada bulabilirim diye sizlerle paylaşıyorum. Bilgisayara format atmak istemiyorum.

Bilgisayar açıldığında ilk resimdeki olay oluyor. Biraz bekledikten sonra ikinci resimdeki ekran geliyor. Bir süre sonra tehdit hizmeti durduruldu yeniden başlat diyor. Ama yeniden başlatınca aynı şeyler oluyor.

Ekli dosyalar

• alınıyor.PNG
    alınıyor.PNG
    153.9 KB · Görüntüleme: 76
  • güvenlik.PNG
    güvenlik.PNG
    234.9 KB · Görüntüleme: 88
  • kayıt.PNG
    kayıt.PNG
    53.9 KB · Görüntüleme: 87
  • update.PNG
    update.PNG
    14 KB · Görüntüleme: 90
  • yeniden.PNG
    yeniden.PNG
    32.6 KB · Görüntüleme: 68

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
RogueKillerCMD'yi şu linkten indirin.
AdwCleaner'ı şuradan indirin.
Bilgisayarı güvenli modda başlatın.
RogueKillerCMD'yi çalıştırın ve tarama işlemini gerçekleştirin. İşlemler bitmeden bilgisayarı kesinlikle yeniden başlatmayın.
Malwarebytes'ı başlatın. (Scan for rootkits etkin) Malwarebytes ile tam tarama gerçekleştirin. Gelen ekranda Quarantine alın.
AdwCleaner'ı çalıştırın. Application settings menüsünde delete tracking keys, delete prefech files, reset firewall, reset hosts file seçimlerini işaretleyiniz ve dashboard arayüzünden scan now ile taramayı gerçekleştirin. Gelen ekranda Clean & Repair tıklayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Kolay gelsin.