Yardım Windows Update ve güvenlik çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

eLmango1

Öğrenci
Katılım
25 Mayıs 2020
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
21
Merhaba,
Her şey Hitman 2 Türkçe yamasının indirmemle başladı. Meğerse yama değil virüs dosyasıymış. Bilgisayarı Malwarebytes ve CCleaner ile tarama yaptırdım. Malwarebytes virüsleri buldu ve karantinaya aldı. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Sıkıntı virüs dosyası benim Windows güvenliği ve Update kısmını bozmuş. Türkçe kaynak, yabancı kaynak bakmadığım video kalmadı. Belki çözümü burada bulabilirim diye sizlerle paylaşıyorum. Bilgisayara format atmak istemiyorum.

Bilgisayar açıldığında ilk resimdeki olay oluyor. Biraz bekledikten sonra ikinci resimdeki ekran geliyor. Bir süre sonra tehdit hizmeti durduruldu yeniden başlat diyor. Ama yeniden başlatınca aynı şeyler oluyor.
 

Ekli dosyalar

 • alınıyor.PNG
  alınıyor.PNG
  153.9 KB · Görüntüleme: 41
 • güvenlik.PNG
  güvenlik.PNG
  234.9 KB · Görüntüleme: 45
 • kayıt.PNG
  kayıt.PNG
  53.9 KB · Görüntüleme: 44
 • update.PNG
  update.PNG
  14 KB · Görüntüleme: 41
 • yeniden.PNG
  yeniden.PNG
  32.6 KB · Görüntüleme: 37

Akkara

Dekan
Emektar
Katılım
3 Şubat 2018
Mesajlar
7,933
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
9,277
Puanları
113
RogueKillerCMD'yi şu linkten indirin.
AdwCleaner'ı şuradan indirin.
Bilgisayarı güvenli modda başlatın.
RogueKillerCMD'yi çalıştırın ve tarama işlemini gerçekleştirin. İşlemler bitmeden bilgisayarı kesinlikle yeniden başlatmayın.
Malwarebytes'ı başlatın. (Scan for rootkits etkin) Malwarebytes ile tam tarama gerçekleştirin. Gelen ekranda Quarantine alın.
AdwCleaner'ı çalıştırın. Application settings menüsünde delete tracking keys, delete prefech files, reset firewall, reset hosts file seçimlerini işaretleyiniz ve dashboard arayüzünden scan now ile taramayı gerçekleştirin. Gelen ekranda Clean & Repair tıklayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Kolay gelsin.
 
Üst