Windows için profesyonel ekran büyütme yazılımı "Magic for windows"

Bu konuyu okuyanlar

sarper.arıkan

Asistan
Katılım
18 Mart 2016
Mesajlar
149
Reaksiyon puanı
21
Puanları
18
Yaş
39
Windows için profesyonel ekran büyütme yazılımı “Magic software for Windows”Bilişim dünyasında farklı bilgisayar kullanıcı gruplarının bulunması, farklı ihtiyaçların doğmasına ve bu ihtiyaçlarla paralel yazılımların geliştirilmesine sebep olmuştur.

Mevcut sistemlerle birlikte entegre gelen veya sonradan yüklenen ekran büyütme uygulamaları da tüm bu sürecin neticesinde, azgören bilgisayar kullanıcıları için , sektörde yerini almıştır.

Yazılı incelememizde yer bulacak ekran büyütme uygulaması, taşıdığı hangi özellikler bakımından azgören kullanıcıların bilgisayarı ve bileşenlerini daha etkin kullandırabilmekte olduğu dile getirilmiştir.“Magic for Windows”, “Freedom Scientific” firması’nın, görmeengelli destek yazılımları kapsamında geliştirdiği bir uygulamadır. Sunduğu özelliklerle, farklı görme düzeylerinde bilgisayara erişilebilinmesini sağlamakta ve azgören kullanıcıların verimliliğini artırmaktadır.

“Magic for Windows” geliştirildiği andan, günümüze standart ekran büyütme anlayışını değiştirerek şu özelliklerle gelmektedir.*60 Kata kadar ekranı büyütme yapabilmektedir.

*Ekranın belli bir bölümünü veya imleç etrafını büyütebilme gibi, farklı özelleştirilebilir büyütme seçeneklerini sunmaktadır.

*Büyütme aşamalarında piksel kaybı yaşanmadan, ilgili alanı büyütülmesi sağlanabilmektedir.

*Çoklu ekran desteğiyle birlikte, birincil ekranda büyütülmüş görüntü bulunurken, diğer bir ekranda ise normal boyutlarda ekran yansıtılabilmektedir. Bu özelliğiyle, azgören öğrenciler ve çalışanlar için, belli bir kitleye sunum yapabilmek mümkün hale gelmiştir.

*Ekranda büyütülen alanın sesli geribildirimle, kullanıcıya aktarılması sağlanmıştır.

*Farklı karşıtlık ve renk kriterlerine uygun büyütme işlevi sunulabilmektedir.“Magic for Windows” size aktardığımız özelliklerde azgören bireylerin birçok alanda bilgisayar ve bileşenlerini etkin kullanabilmelerini temin etmekte ve kolaylaştırmaktadır.“Magic for Windows” İngilizce indirme sayfası
 
Üst