Soru Windows bı anda donuyor ve düzelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

TANQUE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle s.a cihazımda bir kaç ay önce klawye ve mouse çalışmıyor diye bı başlık açmıştım ve o sorunu USB den Windows kurdurarak hallettim fakat format atıldığından beri PC yi açtığım zaman 5-10 dk çalışıyor sonrasinda kitlenip kalıyor hiç birşey yapamıyorum pcyi yeniden başlatmak gerekiyor. 3 hafta falan hiç acmadim bugün tekrar açtım 20 dk falan çalıştı sonrasında bildirim geldi zararlı yazılım bulundu diye Windows defender dan girdim tarama yaptım onarma işlemine geçerken tekrar kitlendi forumları okudum birkaç kişi de aynı problemle karşılaşmış ve trojan virüsü olduğunu söylüyorlar bende forumlarda önerdikleri programları indirip tarojan taraması yapmaya çalıştım fakat nezmn virüs programıni açsam PC kitleniyordu bende PC sıfırlama yaptım yaklaşık 3 saat sonra falan sıfırlama bitti ve bu süreçte hiç takılma vs olmadı. Sıfırlama işleminden sonra Windows kurulum ekranına giderken bı andan kitlendi ve öylece kaldı 1 saat falan bekledim kendine gelir diye fakat gelmedi bende yeniden başlattım ve şuan hala aynı sorun var PC açılıyor Samsung yazısı geliyor Windows amblemi geliyor masa ustene geçmesi gerekirken siyah ekranda kalıyor ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,677
Boot ederek kullanılan kaspersky rescue disk aracı ile virüs taramayı deneyebilirsiniz, virüs yoksa donanımsal bir sorundur muhtemelen.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kurulumda kullanılan Windows medyası orijinal mi?
Tam olarak hangi Windows sürümünü (winver) kullanıyorsun?

TANQUE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kurulumda kullanılan Windows medyası orijinal mi?
Tam olarak hangi Windows sürümünü (winver) kullanıyorsun?
Bilmiyorum ama bende ondan şüpheleniyorum USB den formatı bı tanıdığa attırdım formattan önce hiç böyle olmuyordu format amacımda mouse ve klawye görmüyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boot ederek kullanılan kaspersky rescue disk aracı ile virüs taramayı deneyebilirsiniz, virüs yoksa donanımsal bir sorundur muhtemelen.
Bu işlemi bios menüsünden mi yapicaz

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Orijinal Windows medyası ile temiz kurulum yapmanı öneririm.