Windows açılıyor fare hareket ediyor fakat hiçbir işlem gerekleştiremiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

NjordNystrom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba , Asus N550JK model dizüstü bigisayarım var. Bir gün arkaplanda torrent çalışıyordu. Word de rapor yazarken bilgisayar anlamsız şekilde donmaya başladı. 1 gün sonra laptop u açtım açılırken;

• ASUS yazısı altında yükleme sembolü dona dona dönmeye başladı.
  • Bir müddet bekledim windows açmadı pcyi kapadım.
  • Tekrar pc açtığımda windows onarılıyor dedi.
  • Onarım bitti fakat masaüstü açılmadı hemen ardından Mavi ekran.
  • Mavi ekran geldi ( pc onar , windowsu aç, pc kapat gibi seçenekler olan mavi ekran)
  • Oradan dosyaları yedekle windowsu yenile seçeneğini işaretledim
  • Bekledim windows onarım bitti
  • Açıldı masaüstüm geri geldi mause imleci hareket ediyor fakat hiçbir işlem yapamıyorum. Başlat açılmıyor. Klasörler açılmıyor.Tamamen donuk.

Pc de hiçbir sorun yoktu yeni nesil oyunları rahatlıkla kaldırabilen laptoptu. Garantisi bitip bitmediğinden emin olamadığım için içini açıp bakamadım HDD işlemci sorunu mu var pek kestiremedim. Yazılımsal sorun ise halletmesi daha kolay. Yalnız Format atmak istemiyorum içinde önemli dosyalarım var. En azından dosyalarımı yedeklemek için önerileriniz ne olur ?

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
bataryayı söküp takmayı denedin mi?

NjordNystrom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Batarya kasanın içinde çıkarılabilir değil malesef.

Rıza Mert AKÇA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Live 7 veya live xp ile cd den boot yap yedeklerini al formatla büyük ihtimalle yazılımsal gibi duruyor.

Batuhan Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Mouse imleci geldiği zaman,ctrl+alt+delete yap ve görev yöneticisini açmaya çalış ilk başlarda açılmayabilir, yaklaşık 1 dakika sonra kesin açılır,açıldığı zaman sol üstte dosya veya çalıştır yazması lazım oraya tıkla ve Explorer.exe yaz muhtemelen masaüstü yavaş yavaş yüklenmeye başlıyacaktır. Her pcyi açtığında bunu yapmak zorundasın,uğraşamam diyosan format atarsın.