Yardım Bu Siyah Ekran Sorununu Nasıl Çözerim?

Bu konuyu okuyanlar

Yusufbeyn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni bir SSD aldım ve şu sorunla karşılaştım : format atıyorum ardından adımı şifremi giriyorum bu kısım birkaç dakika sürebilir diye yazı geliyor sonra neredeyse bitti yazısı geliyor ve ekran siyah oluyor. Bu sorunu şu şekilde çözdüm format atarken ethernet kablosunu çıkarırsam ve ekran geldikten sonra Windows güncellemelerini duraklatırsam sorun çözülüyor. Sonra ethernet kablosunu takip kullanabiliyorum ama chipset - ekran kartı driver i yüklerken ekranın gittiği bir kısım var ya işte orda ekran gittiğinde tekrar gelmiyor ve sinyal yok diyor. Sinyal yok demesine rağmen sistem arkada çalışıyor sesler geliyor. Uyarı ve bildirim sesi gibi sesler geliyor Windows dan. Bilgisayarı kapatıp açtığımda tekrar ekran gelmiyor (Asus yazısından sonra gelmiyor) ben de 3-4 kere kapat aç yaptıktan sonra şu uyarı geliyor : otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı ... Günlüğü srt trail txt. Daha sonra gelişmiş seçeneklerden ağ ile güvenli mod açıp yüklediğim driver i silince normal Windows da da görüntü geliyor. Parçalar arızalı mı değil mi bilemiyorum muhtemelen yazılımsal ama bıktım artık. Ayrıca eski SSD de aynı hatayı vermişti en son şansa ekran gitmeden driverlari kurmuştum o şekilde 6-7 ay kullandım ve geçenlerde durup dururken PC dondu CRİTİCAL PROCESS DİED isimli yazıda mavi ekran verdi ve PC SSD yi görmemeye başladı. Sizce sorun nedir? Şuan yeni SSD aldım ama eskisi ile aynı hatalar devam ediyor acaba PSU, SSD yi bozuyor fln olabilir mi?