Windows 8 Kullanıcıları (Genel Başlık)

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Başlat'ı tıkladıktan sonra "Tüm program ve klasörlerde ara" seçeneğine bir şeyler yazıp, aradığıma pat diye erişemediğim için; halihazırda lisanslı Windows 7 ye kesin dönüş yapmış bulunuyorum :D

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
bende daha tam alışamadım pcyi açıyorum mail şifremi istiyor bunu kapatamıyozmu acaba her açılışta şifre giriyorum ayrıca ati benim ekran kartına drıver çıkarmamış zaten çıkardığı drıverlarda 5000bin serisinden başlıyor win7de kullandığım ekran kartı drıverinı yüklesem bi sorun olurmu bi arkadaş yükleme pc çöker demişti

Ekran karti sorunu bende de vardi. Ati'nin Win7 icin olan ekran kartini denedim. Win8de de calisti. Benim bilgisayarda bir sorun olmadi. En azindan simdilik oyl

bende daha tam alışamadım pcyi açıyorum mail şifremi istiyor bunu kapatamıyozmu acaba her açılışta şifre giriyorum ayrıca ati benim ekran kartına drıver çıkarmamış zaten çıkardığı drıverlarda 5000bin serisinden başlıyor win7de kullandığım ekran kartı drıverinı yüklesem bi sorun olurmu bi arkadaş yükleme pc çöker demişti

Ekran karti sorunu bende de vardi. Ati'nin Win7 icin olan ekran kartini denedim. Win8de de calisti. Benim bilgisayarda bir sorun olmadi. En azindan simdilik oyl

Ekran karti sorununun aynisi bende de vardi. Ati'nin win7 icin olan ekran kartini win8e kurdum. Calisti. Benim bilgisayarda sorun olmadi. En azindan simdilik oyle gozukuyor. Acaba Vista icin olan miydi? Simdi net hatirlayamadim. Windows 7de de ayni sorun olmustuda. Neyse daha fazla kafa karistirmayim, sonucta eski surucu calisti.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
benimki kadar eski bi ekran kartı değildir ati x1550 sanırım bi tek ben kullanıyorum artık senin ekran kartı nedir ben ibdirdim yüklemeye çekiniyorum

Ekran karti sorununun aynisi bende de vardi. Ati'nin win7 icin olan ekran kartini win8e kurdum. Calisti. Benim bilgisayarda sorun olmadi. En azindan simdilik oyle gozukuyor. Acaba Vista icin olan miydi? Simdi net hatirlayamadim. Windows 7de de ayni sorun olmustuda. Neyse daha fazla kafa karistirmayim, sonucta eski surucu calisti.
sanırım bendeki ekran kartı değildir (x1550) galiba bu kartı bitek ben kullanıyorum hala drıveri var atide en son 10.2 ydi ondan sonrda ati desteğini kesti ama güçlü bi kart black opsu bile düşük seviyede kasmadan oynattı değicem 100 tl bütçem var ne tavsiye edersiniz 100 tlye 5bin serisi bi ekran kartı alınırmı adam gibi ?

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bende ekran kartı sürücüsünü yükledim ama metro uygulamalarındaki mesela tivibuyu veya herhangi videoları açmıyıverdi bende eski Microsoft un sürücüsüne dönüş yaptım sorun ortadan kalktı.. Arkadaş ATI öyle bi gıcıklık yaptıkii 5000 seriesaltı kartlara destek vermemeside ne demekmiş yavv..

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bende ekran kartı sürücüsünü yükledim ama metro uygulamalarındaki mesela tivibuyu veya herhangi videoları açmıyıverdi bende eski Microsoft un sürücüsüne dönüş yaptım sorun ortadan kalktı.. Arkadaş ATI öyle bi gıcıklık yaptıkii 5000 seriesaltı kartlara destek vermemeside ne demekmiş yavv..
halbuki 5000bin serisi altındaki kartlar çokta eski sayılmaz en azından benim kadar eski sayılmaz desteği 2000 serisinden başlasa tamam diycem cidden ayıp etti ati

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Bende diyorum bu Windows 7 neden otomatik olarak ekran kartini tanimiyor diye. Daha once problem olmuyordu. Ati'nin destegi kestigini bilmiyordum.

Bu arada, arkadaslarada bildirdim gerci ama onceki mesajim yanlisla bir kac kez tekrarlanmis. Daha dogrusu sonradan fark ettim. Kusura bakilmasin.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bende diyorum bu Windows 7 neden otomatik olarak ekran kartini tanimiyor diye. Daha once problem olmuyordu. Ati'nin destegi kestigini bilmiyordum.

Bu arada, arkadaslarada bildirdim gerci ama onceki mesajim yanlisla bir kac kez tekrarlanmis. Daha dogrusu sonradan fark ettim. Kusura bakilmasin.
Yok W7 için değil W8 için kesti..

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Ben daha ekran kartını kurmadım bir ara indirip kursam hiç fena olmaz. :D

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben daha ekran kartını kurmadım bir ara indirip kursam hiç fena olmaz. :D
eski vin7 sürücüsünü yükleyip bide bakıyomuşun ati 5000 serisi altı ekran kartlarına destek vereceğini duyurdu diye bi haber görürsem ne gülerim ama sil bidaha yükle tabi söylenene söylenene ve söve söve :)

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar ben yükledim hiç memmun kalmadım ikinci gün tekrar win7 ye döndüm gerçekten uyum ve performans sorunu çok fazla en basitinden explorer bile çalışmıyordu sürekli kasıyor ve metro arayüzü masa üstü yada laptop da çok ta kullanışlı diil para verip aldım ama tekrar sildim başlangıç dogru çook hızlanmış boot ekranını çabuk geçiyor ama açılış ekranında takılıyor yani çokta bi karımız yok

Başlat'ı tıkladıktan sonra "Tüm program ve klasörlerde ara" seçeneğine bir şeyler yazıp, aradığıma pat diye erişemediğim için; halihazırda lisanslı Windows 7 ye kesin dönüş yapmış bulunuyorum :D
çok dogru diyosun hiç bişeyi bulmuyor :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar ben yükledim hiç memmun kalmadım ikinci gün tekrar win7 ye döndüm gerçekten uyum ve performans sorunu çok fazla en basitinden explorer bile çalışmıyordu sürekli kasıyor ve metro arayüzü masa üstü yada laptop da çok ta kullanışlı diil para verip aldım ama tekrar sildim başlangıç dogru çook hızlanmış boot ekranını çabuk geçiyor ama açılış ekranında takılıyor yani çokta bi karımız yok

çok dogru diyosun hiç bişeyi bulmuyor :)

ya arkadaşlar sizde her istediğim hemen olsun diyosunuz şöyle düşünün doğan bi bebek 2 günde büyümüyo ya daha yepyeni sistem hepsi zamanla düzelicek windows yanlış yapmaz bunların hepsi zamanla geçiçek sonra torunlarımıza ben win8in bebekliğini bilirim bebekliğini diye anlatıcanız tabi o zamana windows50mi çıkar artık :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
eski vin7 sürücüsünü yükleyip bide bakıyomuşun ati 5000 serisi altı ekran kartlarına destek vereceğini duyurdu diye bi haber görürsem ne gülerim ama sil bidaha yükle tabi söylenene söylenene ve söve söve :)

Benim ati kullandığımı kim söyledi. Nvidiacıyız biz. ::mrgreen:

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya arkadaşlar sizde her istediğim hemen olsun diyosunuz şöyle düşünün doğan bi bebek 2 günde büyümüyo ya daha yepyeni sistem hepsi zamanla düzelicek windows yanlış yapmaz bunların hepsi zamanla geçiçek sonra torunlarımıza ben win8in bebekliğini bilirim bebekliğini diye anlatıcanız tabi o zamana windows50mi çıkar artık :)
dostum win7 yide yeni çıktıgında kullandık win7 den daha iyi olsunki kullanalım explorerı açmayan arama yapamayan win7 de olan bi şeyi bana vermeyen bi işletim sistemini neden kullanayım ondan iyi olsun ki kullanayım ki ben buna para verdim ama yok yani malzeme eksik elde olandan iyi olucak ki kullanıcan

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
dostum win7 yide yeni çıktıgında kullandık win7 den daha iyi olsunki kullanalım explorerı açmayan arama yapamayan win7 de olan bi şeyi bana vermeyen bi işletim sistemini neden kullanayım ondan iyi olsun ki kullanayım ki ben buna para verdim ama yok yani malzeme eksik elde olandan iyi olucak ki kullanıcan
emin ol bu sorunları bi tek sen yaşamıyosun bende yaşıyorum ama yepyeni bir teknoloji var karşımızda yabancı forumlarda bizim sorunları yaşayanlarda var windowsa bi dünya mail gidiyodur ben attım mesela bunlar güncellemeyle düzelicek şeyler ama biraz zaman baktın hala aynı değişen bi şey yok ozaman haklısın haklıyız ben biraz zaman diyorum

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
emin ol bu sorunları bi tek sen yaşamıyosun bende yaşıyorum ama yepyeni bir teknoloji var karşımızda yabancı forumlarda bizim sorunları yaşayanlarda var windowsa bi dünya mail gidiyodur ben attım mesela bunlar güncellemeyle düzelicek şeyler ama biraz zaman baktın hala aynı değişen bi şey yok ozaman haklısın haklıyız ben biraz zaman diyorum
bence çokta radikal bi deyişim yok sadece çıkarmış olmak için çıkardılar sadece tablet piyasasına girmek gire bilmek için ki tablette başarılı ola bilir ama masa üstünde yada dokunmatik olmayan bi ekranda çokta kullanışlı diil

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaslar yaklasik 3-4 gundur kullaniyorum ama nedense bir turlu verim alamadim cok gec aciliyor cok gec kapaniyor bazen explorer.exe yanit vermiyor pc 550p5c-s02tr
dandik bir pc degil
cok uzuldum acikcasi 29 lira bosa gitti
windows 7 yuklemeyi dusunuyorum tekrardan
windows 7 varken 30 tane chrome segmesi oyun muzik ve torrent acikken gidim kasmiyordu simdi hic bisi acik degilden durup durup takiliyor

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Kurmadım kurmadım en son kendi buldu nvidia ekran kartını. :)
T5rml.png

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
şu metro arayüzü yapalım.ve kullanmayı zorunlu kılalım.başlat menüsüde gereksiz onu kaldıralım.diyen Microsoft çalışanlarını ellerinden öpüyorum.bir işletim sistemi ancak bu kadar karmaşık hale getirilebilir.metro denen şey kullanıcının seçimine bırakılsın.şu başlat'ta microsoftun yayınlacagı yamayla geri gelsin.windows 7 den fazla satmazsa.:D microsoft bana dava açsın.şu haliyle yüzyıl başka işletim sistemi çıkmazsa bile Windows 7 kullanım oranlarını geçemez..

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Arkadaşlar bu arada 29 TL'ye aldık diyelim win 7 ye geri döndüğümüzde veya format attığımızda win 8 kurulumu kalıyor mu yan istediğimiz zaman geri yükleyebiliyor muyuz ?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
@masterbaba Şu başlat menüsü olayını kaç kere yazdın sayamadım valla. :) Benim için sorun değil gerçi ama evet microsoft arada bir seçenek bırakmalıydı,haklısın.
Ancak diğer yönlerden güzel bir window. Yahu ben hiç zahmete girmeden gitmiş ekran kartı driverımı indirmiş bana sadece kur demek kaldı ki onuda kurarken arkaplanda kendi kurdu herşeyini.
Windows 7 kurduğumda ilk yarım saatim driver kurmakla geçerdi. Bunda ise ben hiç bir şey kurmadım o kendisi tanıdı ve ekran kartı driverlarınıda kendi indirdi.

Arkadaşlar bu arada 29 TL'ye aldık diyelim win 7 ye geri döndüğümüzde veya format attığımızda win 8 kurulumu kalıyor mu yan istediğimiz zaman geri yükleyebiliyor muyuz ?

29 TL ye alınca bilgisayara iniyor. Onu iso olarak kayıt edip dvd ye yazabilirsin. Window 8 e format atıp, windows 7 yüklersen tekrar windows 8 dvd si ile windows 8 yükleyebilirsin daha sonra.

BrainPaid

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu an Ubuntu kullansam da 1 ay boyunca RP sürümünü kullandım.

Hiçbir zaman taraf tutmam demiyorum ama rakibin artılarını da görmek lazım (Linux fanı değilim virüsler ve güvenlik yüzünden Linux kullanıyorum)

Windows 8 RP çok başarılıydı ama düşük sistemlerde vasat çalışıyordu.
Kullandığım 1 ay içindeki memnuniyetim hep aynıydı ve olumlu yöndeydi. Sality beni 2. Kez vurmasa hala RP kullanıyor olacaktım bu da ayrı bir konu tabi. :D
Preview sürümü çok müthişti zaten, ciddi sürümü tahmin edemyorum açıkcası :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biri şu metro arayüzü kaldırsın, hangi yöntemi denedimse olmadı. 1 saate kadar Windows 7'ye döneceğim. Ne dokunmatik ekranım var ne de tek çekirdekli kullanıcı isteyen metroya ayıracak zamanım var. dakikada 10 farklı şeye bakıyoruz. uygulamayı kapatmak için sürükle bırakmış, bilgisayarı kapatma için 2 saat uğraş, sekmeler arasında geçiş için bir sürü zaman harca. püfff

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Windows 8 kullanıp ta Re-Volt çalıştırabilen var mı?

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Merhaba dostlar,

Bu başlık altında, Windows 8 hakkındaki sorunlarınıza çözüm arayabilir fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
galiba ilk soru benden;p1005 laserjet yazıcımı tanımıyor..kullanan tanıtan varsa yardımlarını bekliyorum...
birde ses sorunum var(bu galiba biraz genel)..skype ile konuşurken ses gidip geliyor...(alçalıp yükseliyor)
konu açtığınız için teşekkür...

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Hp, windows 8 sürücüsünü henüz çıkartmamış olabilir.Yazıcınız bu yüzden tanınmıyordur.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
desteği çıkaracağıda yok...değişik yollar denedim..nafile yazıcı görünüyor.yandaki tık ta tamam amma yazdırma ııh...vista-w7 driverlerini denedim..iş.sisteminiz bu driverleri desteklemiyor...hp sitesinde w8 seçenekleri var(32-64)seçince w7 ye yönlendiriyor...

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
windows 7 uyumluluğunda çalıştırdınız mı ?

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nasıl yapacağımı anlatırmısınız...w8 pro.lisanslı...(yeni dağıtılandan)
not:w8 daha önceki sürümünde kurup kullanıyordum...(w7 driveri ile)

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
nasıl yapacağımı anlatırmısınız...w8 pro.lisanslı...(yeni dağıtılandan)
not:w8 daha önceki sürümünde kurup kullanıyordum...(w7 driveri ile)

Driver dosyasına sağ tıklayın (varsa dosyanın içerisindeki setup dosyasına) uyumluluk bölümüne gelin, orada bir kutucuk vardır ve şöyle yazar: "Bu programın çalıştıralacağı uyumluluk modu" burada windows 7'yi seçin.