Soru Sizce Türk Rap Müziğinde En İyi Diss Atan MC Kimdir?

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,060
Ben Joker diyorum, Burry Sopranoya attığı Bay Bay dissi, Tüm Jokzilla serisi, Ayrıca Patron'a attığı Yarasa Koleksiyonu dissi iyiydi.

Son düzenleyen moderatör:

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,788
Joker, Joker, Joker. Tam bir battle mc. Şu sıralar Şam'ın dissleri de çok hoşuma gidiyor. Şu 'hic habere cunctus est neque nec habere cunctus est' isimli Ceza dissi çok hoşuma gidiyor mesela.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
567
Rap fazla dinlemem. Kim kime laf sokmaya çalışır bilmem. Ama mekanın sahibi hem zamanlaması hem sözleri efsanedir benim için. :D

WindStone

Dekan
Reaksiyon puanı
2,633
Joker Aşırı iyi diss atıyor. Özellikle Black Jack çok hoşuma gidiyor.

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,807
Aslında tek bir tane değil, çok iyi diss atanlar var ama son zamanlarda Norm Ender dinliyorum, hepsi değil de bazıları sarıyor 😄

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,788
Jokzilla P2 derim susarım. Bana göre Jokzilla serisinin en iyisidir.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,788
'En iyi diss atan mc' sorusuna verebileceğim birden fazla yanıt var fakat, 'en kötü diss atan mc' sorusuna tek bir yanıtım var; :D

Yahya Furkan

contravolta
Editör
Reaksiyon puanı
3,109
Geçen sene başlayınca ne oluyor? Yıllarca rap dinleyince rap konusunda bilgili mi oluyorsunuz? Evet defkhan kötü. Boşuna savunmayın.
Rapi sizden 10 kat daha fazla bildiğime eminim. İyi diye tanımladığınız MC'ler kim, hocam? Onları da duyalım.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,170
Valla diss miss anlamam ama Sago'nun bir pesimistin goz yaslari albumune yaklasabilen baskasi olmadi bile benim gozumde. Bana gore rap budur. Yine bu albume de Sago'nun kendisi Romantizma ve ozellike Kotu insanlari tanima senesi albumleriyle yaklasmistir. Ceza'nin da album olarak bu seviyede gormesem de Rapstar albumu fenadir. Yine Neyim var ki'nin bu kadar unlu olmasina ragmen yillarca 2001'in unlenememesine de anlam verememistim.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,788
Geçen sene başlayınca ne oluyor? Yıllarca rap dinleyince rap konusunda bilgili mi oluyorsunuz? Evet, Defkhan kötü. Boşuna savunmayın.
Defkhan'ı beğenmemek farklı, kötü olduğunu iddia etmek farklı. Beğenmiyorum diyebilirsiniz ama kötü demenizin imkanı yok. Adam resmen sanat yapıyor. ”Bana hitap etmiyor” falan deseniz anlarım. Ama muhtemelen ”masterpiece” diye bir kelime hiç olmasaydı, Defkhan için yine ”masterpiece” denilirdi.

OkyEmre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Defkhan'ı beğenmemek farklı, kötü olduğunu iddia etmek farklı. Beğenmiyorum diyebilirsiniz ama kötü demenizin imkanı yok. Adam resmen sanat yapıyor. ”Bana hitap etmiyor” falan deseniz anlarım. Ama muhtemelen ”masterpiece” diye bir kelime hiç olmasaydı, Defkhan için yine ”masterpiece” denilirdi.
Hem sevmiyorum. Hem kötü. Abartmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rapi, sizden 10 kat daha fazla bildiğime eminim. İyi diye tanımladığınız MC'ler kim, hocam? Onları da duyalım.
Anlatın o zaman.
Rapi, sizden 10 kat daha fazla bildiğime eminim. İyi diye tanımladığınız MC'ler kim, hocam? Onları da duyalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kötü demenizin imkanı yok demişsiniz bir de. Gayet de var. Ha dinleyen dinler orası ayrı. Beğenmemekle kötü bulmak aynı şey.

Son düzenleme: