Windows 8.1 den Windows 7 ye geçmek bilgisayarımı hızlandırır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Merhabalar :)

Eskiden Windows 7 kullanıyordum ve beni idare ediyordu.Sonradan Windows 8.1 e geçtim ve bilgisayar hafif yavaşladı gibi , mesela arasıra donuyor ekran ve masaüstünü tekrardan yeniliyo bi 1 dk sürüyo ve çok can sıkıcı bir hal aldı.

Bir kaç yerde Windows 8.1 berbat bir versiyon dediler bende Windows 10 a geçmeyi düşündüm ancak onda da bilgisayar takılmaya başlar dediler.

Şimdi soruyorum Windows 7 ye geri dönsem bu takılmalar gider mi yada ne bileyim bilgisayarda bir şey ararken takılmadan arayabilir miyim ?

Sistemim :
Intel core 2 duo 3.00Ghz E8400
Asus 4890 1GB 256 Bit GDDR5
1+1+1=3GB 800 mhz ddr2 ram
G33m-s2
420W psu
2Adet HDD (okuma yazma hızlarını bilmiyorum)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Merhabalar :)

Eskiden Windows 7 kullanıyordum ve beni idare ediyordu.Sonradan Windows 8.1 e geçtim ve bilgisayar hafif yavaşladı gibi , mesela arasıra donuyor ekran ve masaüstünü tekrardan yeniliyo bi 1 dk sürüyo ve çok can sıkıcı bir hal aldı.

Bir kaç yerde Windows 8.1 berbat bir versiyon dediler bende Windows 10 a geçmeyi düşündüm ancak onda da bilgisayar takılmaya başlar dediler.

Şimdi soruyorum Windows 7 ye geri dönsem bu takılmalar gider mi yada ne bileyim bilgisayarda bir şey ararken takılmadan arayabilir miyim ?

Sistemim :
Intel core 2 duo 3.00Ghz E8400
Asus 4890 1GB 256 Bit GDDR5
1+1+1=3GB 800 mhz ddr2 ram
G33m-s2
420W psu
2Adet HDD (okuma yazma hızlarını bilmiyorum)
O sistemi birazcık daha olsun hızlandıracaktır. :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Kısaca, cevap vermem gerekirse:
Windows 7 64-bit sürümü muhtemelen daha iyi bir bilgisayar deneyimi yaşatır.

Sistemin yavaşlamasının doğrudan işletim sistemi ile ilgili olduğunu sanmıyorum; çünkü ben de Windows 8.1 kullanıyorum ve hiç format atmadan yaklaşık 2 sene kesintisiz olarak kullanmışlığım var bu sistemi. Çok program indirip kaldırmak, oyun kurup kaldırmak vs işlemler zamanla sistemi hantallaştırabiliyor.

mesela arasıra donuyor ekran ve masaüstünü tekrardan yeniliyo bi 1 dk sürüyo ve çok can sıkıcı bir hal aldı.

Windows + R
çalıştırı açın.
services.msc
Tamam
Hizmetler'den
Windows Hata Raporlama Hizmetini çift tıklayın.

J87T4R.png

Çalışıyorsa Durdur tıklayın.
Başlangıç türünü Elle seçin
Uygula
Tamam

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Kısaca, cevap vermem gerekirse:
Windows 7 64-bit sürümü muhtemelen daha iyi bir bilgisayar deneyimi yaşatır.

Sistemin yavaşlamasının doğrudan işletim sistemi ile ilgili olduğunu sanmıyorum; çünkü ben de Windows 8.1 kullanıyorum ve hiç format atmadan yaklaşık 2 sene kesintisiz olarak kullanmışlığım var bu sistemi. Çok program indirip kaldırmak, oyun kurup kaldırmak vs işlemler zamanla sistemi hantallaştırabiliyor.

Windows + R
çalıştırı açın.
services.msc
Tamam
Hizmetler'den
Windows Hata Raporlama Hizmetini çift tıklayın.

J87T4R.png

Çalışıyorsa Durdur tıklayın.
Başlangıç türünü Elle seçin
Uygula
Tamam

Bu takılmaları engeellicek sanırım yaptım bidaha olmaz inşallah çok teşekkür ederim :)