Windows 7 ye geçmek

Bu konuyu okuyanlar

emreleft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
İnternette Windows 7 ve Windows 10 karşılaştırmaları izledim 1 2 fps fark ediyor ama o adamlar da 8gb ram falan var benim 4gb ram var 2gb Windows yiyor performans arttırmak amaçlı Windows 7 ye geçeceğim güvenlik konusuna gelirsek ben bilinçli bir kullanıcıyım oynadığım 1 2 oyun var web de gezerken reklam engelleyici kullansam virüs falan yer miyim bunların dışında önerdiğiniz ücretsiz antivirüs programları var mı

tolgagamer123

Doçent
Reaksiyon puanı
477
İnternette Windows 7 ve Windows 10 karşılaştırmaları izledim 1 2 fps fark ediyor ama o adamlar da 8gb ram falan var benim 4gb ram var 2gb Windows yiyor performans arttırmak amaçlı Windows 7 ye geçeceğim güvenlik konusuna gelirsek ben bilinçli bir kullanıcıyım oynadığım 1 2 oyun var web de gezerken reklam engelleyici kullansam virüs falan yer miyim bunların dışında önerdiğiniz ücretsiz antivirüs programları va
Malverebytes güzel bir antivirüs programıdır.

Reaksiyon puanı
8,023
Windows 10 + Windows Defender işinizi görür. 4GB Ram ile Kaspersky yüklerseniz sistemi sağlıklı bir şekilde kullanamazsınız. Windows zaten Ram tüketiyor , Chrome deseniz ram düşmanı , Kaspersky gibi ağır bir program daha da sıkıntıya sokar.

Eğer sürüm düşürecekseniz 8.1 geçebilirsiniz. En stabil Windows sürümü.

tolgagamer123

Doçent
Reaksiyon puanı
477
Windows 10 kullanmak istiyorsanız Windows 10 LTSC Sürümüne geçin ben kullanıyorum.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Windows 7 + Kaspersky kullanıyorum 4gb ram kullanılabilir 3 olmasına rağmen gayet sağlıklı ve hızlı bir şekilde kullanabiliyorum.

MyNameİsJOHNNY

Doçent
Reaksiyon puanı
362

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bence Defender Fazlasıyla İş Görür
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 10 Superlite GhostSpectre Versiyon
Tamam da Windows 7 ye geçecekmiş.
Benim kendi deneyimim bu.

Windows 7+ Kaspersky hem de 3gb ramde sıkıntı olmuyor.
Tarayıcı da illa herkes chrome kullanacak diye bir şey yok.
Opera kullanıyorum.

skaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence indirdiğin şeylere dikkat edersen virüs gibi bir sorunun olmaz ayrıca bende Windows 7 kullanıyorum SSD ile birlikte ve açılışı aşırı hızlı hoşgeldiniz yazısı falan gelmiyor direk masaüstünü görüyorsun.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,023
Windows 7 + Kaspersky kullanıyorum 4gb ram kullanılabilir 3 olmasına rağmen gayet sağlıklı ve hızlı bir şekilde kullanabiliyorum.
8GB Ramli sistemim var şu an arkadaşımın bana verdi format için , formattan önce baktım Windows 7 işletim sistemli , Chrome açık 4.8GB ram kullanıyor. Virüs programı kaspersky. Yani boş yere sallamanın lüzmü yok.

4GB ramli sistemde sistem ona göre optimize ediyor kendini bu yüzden 3GB gibi bir ram ile kısıtlıyor kendini. Sistem daha fazla rame ihtiyaç duyduğu halde kısıtlandığı için performans kısıtlanıyor. Dediğim gibi 8GB ramli sistemde rahatlıyor ve 4.8GB Ram kullanıyor.

Bu da demek oluyor ki 4GB Ram Kaspersky + Windows 7 + Chrome gibi programlar için yetersiz. Windows 8.1 / 10 ve Windows Defender kullanmanızı öneririm.

Son düzenleme:

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
8GB Ramli sistemim var şu an arkadaşımın bana verdi format için , formattan önce baktım Windows 7 işletim sistemli , Chrome açık 4.8GB ram kullanıyor. Virüs programı kaspersky. Yani boş yere sallamanın lüzmü yok.

4GB ramli sistemde sistem ona göre optimize ediyor kendini bu yüzden 3GB gibi bir ram ile kısıtlıyor kendini. Sistem daha fazla rame ihtiyaç duyduğu halde kısıtlandığı için performans kısıtlanıyor. Dediğim gibi 8GB ramli sistemde rahatlıyor ve 4.8GB Ram kullanıyor.

Bu da demek oluyor ki 4GB Ram Kaspersky + Windows 7 + Chrome gibi programlar için yetersiz. Windows 8.1 / 10 ve Windows Defender kullanmanızı öneririm.
Chrome değil opera dedim. Ve her şey açıkken 1 gb ram bile kullanmıyor.
Her konuda neden bana karışıyorsun? Yeter ben bıktım sen bıkmadın.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
İnternette Windows 7 ve Windows 10 karşılaştırmaları izledim 1 2 fps fark ediyor ama o adamlar da 8gb ram falan var benim 4gb ram var 2gb Windows yiyor performans arttırmak amaçlı Windows 7 ye geçeceğim güvenlik konusuna gelirsek ben bilinçli bir kullanıcıyım oynadığım 1 2 oyun var web de gezerken reklam engelleyici kullansam virüs falan yer miyim bunların dışında önerdiğiniz ücretsiz antivirüs programları var mı
Opera GX tavsiyemdir. Ram CPU ve Ağ kullanımını limitleyebiliyorsunuz. Ayrıca bulit-in reklam engelleyici var. Ayrıca Kaspersky Cloud Free + ince ayarlar sistemi çok yormaz. Bulut tabanlı bir AV.

Reaksiyon puanı
8,023
Chrome değil opera dedim. Ve her şey açıkken 1 gb ram bile kullanmıyor.
Her konuda neden bana karışıyorsun? Yeter ben bıktım sen bıkmadın.
Çünkü sırf yorum yazmak için yorum yazıyorsun onları düzeltiyorum. Tek sana değil yanlış bilgi içeren her konuda düzeltme yapıyorum.

Ek olarak Windows kullananların büyük bir kısmı Chrome/Edge kullanıyor. Doğal olarak oradan baz alıyoruz.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Çünkü sırf yorum yazmak için yorum yazıyorsun onları düzeltiyorum. Tek sana değil yanlış bilgi içeren her konuda düzeltme yapıyorum.

Ek olarak Windows kullananların büyük bir kısmı Chrome/Edge kullanıyor. Doğal olarak oradan baz alıyoruz.
Yorum yazmak için yazan ben değilim beni sal artık lütfen.
Opera diye yazmışım orda.
Kendi deneyimlerimi yazdım yalan mı söyleyeceğim sana yalan borcum yok.

Reaksiyon puanı
16,118
8 gb altı 4gb olsa da 10 kurun sonra ram alın asla 7/8* kurmayın hackerların maymunu olursunuz anti virüs,internet güvenliği de kullanmıyorsanız geçmiş olsun...
*8/8.1 ...

Reaksiyon puanı
20
kapasiki önermem çok fazla ram kullanıyor ve yükledikten sonra silinmiyor, esed nod 32 antivirüs kurabilirsin illa antivirüs kuracaksan ama performanstan taviz vermen gerekiyor bence bu tavize değmez reklam engelleyici yeterli bilinçliysen
windows on onbir oniki onüç...vb şakşakçılarına itibar etmeyin sayı yükseldikçe daha güzel şeyler olmuyor kromozom misali tam tersi sayı yükseldikçe sürücüler olmuyor hatta sayı yükselmesine gerek yok en basitinden mimari olarak 32 den x64e yükselt yine* sürücüleri bulamazsın

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
8 gb altı 4gb olsa da 10 kurun sonra ram alın asla 7/8* kurmayın hackerların maymunu olursunuz anti virüs,internet güvenliği de kullanmıyorsanız geçmiş olsun...
*8/8.1 ...
8.1'e elini sürme konfik amca, hala destek alıyor. Sağlam işletim sistemi eski cihazlar için.

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Korsan, desteği yoktur.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
220
confickr belası sana ssleniyorum. 1 yıl windows 7 kullanmış biri olarak w7 ye her şeyin yüklendigini söyleyeblirim hiç bir antivirüs kullanmadımve hiç bir şey olmadı sürekli cracklı şeyler indirmeme rağmen
Yorum yazmak için yazan ben değilim beni sal artık lütfen.
Opera diye yazmışım orda.
Kendi deneyimlerimi yazdım yalan mı söyleyeceğim sana yalan borcum yok.
umut çelik sana gelelim bence de msaj kasmak için yazıyosun bir konuda biri sana yanlış oldugunu sölediginde cvap yazıp "oh bdava msj kasma taktigi" deip durdugunu hatırlıyorum.