Windows 7'ye Dev Protesto

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Yapabilen varsa yapsın onu kullanalım..Tabii Crackli versiyonu :p
puahaha.. koptum ya..:D
ben de desteklemiyorum. zira windows xp 21 Ekim 2001 tarihinde piyasaya sürülmüş bir işletim sistemi. windows xp'ye verilen teknik destek 2014'te bitecek. dilekolay, tam 13 yıl. bir bilgisayarın ortalama ömrü 5 yıl. insanlar ne bekliyorlar acaba, microsoft'un 50 sene aynı işletim sistemine destek vermesini mi? teknoloji ilerliyor, yazılım, donanım piyasası değişiyor. tabiki işletim sistemi de değişecek. yeni versiyonlar çıkacak. ayrıca kimse kimseyi yeni verisyon almaya da zorlamıyor. sen isterden win7 yerine xp kullanamaya devam et. hatta windows 2000 kullan, 98 kullan...

musvir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neye göre en iyi?

Hız mı? Görsellik mi? Güvenlik mi? Kararlılık mı? Ezbere konuşmayalım lütfen.

Bence bir sistemde aranacak özellikler bunlardır. Bunların hiçbirinde Windows, Linux kadar iyi değil.

İnsanların para vermesine gelince; alışmışlar...
Ne demiş atalarımız "Alışmış, kudurmuştan beterdir."

Tasarım işinden ekmek yiyen biri olarak windows7 nin tasarımının çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Pencerelerin uçup kaçması daha iyi olduğu manasına maalesef gelmiyor.

Linux üzerinde (birkaç program haricinde) stabil çalışabilen masaüstü programı bulmak çok zor. Onu bırak hiç bir linux dağıtımının windows kadar stabil çalıştığı iddia edilemez. Ya video oynatıcısı sorunlu, Ya görsel efektleri sıkıntılı, ya ses sistemini yarım yamalak tanır, ya tv kartını...

Dersen ki hepsinin çözümü var. Hiç de öyle değil. Az buçuk bilgisayardan anlıyorum. Ayrıca aptal bir insan da değilim. Ben yapamadıysam normal bir pc kullanıcısı hiç yapamaz (ki çoğu insan da yapamıyor). Demek ki neymiş, linux stabil değilmiş.

Orjinali yerine çakmasını öneren linuxçular da beni hasta ediyor. Photoshopun yerine gimp kullan diyolar. Allah aşkına ne alakası var bu ikisinin? Daha cmyk modu bile yok. Bilmem ne eklentisini kurarsan olur diyorlar. Yok öyle bir şey, anca paletler cmyk oluyor. Ben matbaaya nasıl göndereyim çalışmayı? Bunun gibi binlerce çakma program var.

En basitinden daha bir kurulum dosya standardında bile mutabakat sağlayamayan (sağlamayan demeliydim) bir linux dunyası var. Herkes ayrı telden çalıyor. Ama iş microsoft düşmanlığına gelince hepsi birleşiveriyor.
Bu kafayla bin yıl daha linux bu pazar payını ilerletemeyecek. O sadece maceraperest ve araştırmak için vakti bol olan çocuklara hitab etmeye devam edeceğe benziyor maalesef.

Tamam ben de microsofttan pek hazzetmiyorum. Bunlara para akıtmak beni de çok rahatsız ediyor. Fakat rica ediyorum kimse linux un microsoftla boy ölçüşebileceğini iddia etmesin lütfen.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Kampanya yetersiz.. Ayrıca kimseyi engellemiyorlar. Dileyen linux'a geçebilir.

Xany

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merak ediyorumda "desteklemiyorum" diye yorum yapan arkadaşlardan kaçı windowsu lisanslı bir şekilde yani PARA vererek kullanıyor :)

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Adamlar eşşek gibi uğraşıp Win7 gibi 10 numara iş çıkarmışlar.

Yiğidi öldür hakkını ver.

Ülkemizde Windows a hangi ev kullanıcısı para veriyo ki :)
Başta Linux ve sonra da Mac gibi gözünü korkutan rakipler olmasa, Mikisoft'un evde korsan win kullanımına izin vereceğini mi düşünüyorsun yoksa ?

Ayrıca Mikisoft'un emeğine saygı duyalım, eşşek gibi uğraşıp Win7 gibi 10 numara iş çıkarmışlar diyorsun, hakkını ver diyorsun, ardından da bizim gibi ev kullanıcıları için sorun yok, hangi ev kullanıcısı para vererek kullanıyor ki, hepsi korsan kullanıyor zaten diyorsun. Böyle diyerekte emeğe en büyük saygısızlığı ve haksızlığı sen yapıyorsun.

nfs_carboncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
para verme ile alakası yokkkk insanları sömürmekten başka bir şey değil vista gibi çükündürük işletim sistemini notebook'larla kakaladılar insanlara satmak için herşeyi yapar bu microsoft

system decayyy

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Vista aslında o kadar dandik değildi. Aslına bakarsanız XP'den sonra getirdiği özellikler devrim niteliğinde. Sadece XP sonrası kullanıcılar gerçekten alışmakta zorlandı ve bu yüzden geçiş başarısız oldu. Tabii mevcut sistem ihtiyacı da diğer etken. Fakat Vista ile artık normalleşmiş bu alışkanlıklar ve gelişen sistem yeterliliği ile Windows7'ye geçiş daha rahat oluyor çünkü çoğu özellik devrimsel değil sadece öncekine göre çok daha iyi geliştirilmiş özellikler. Xp'ye desteğin kesilmesi denmiş de sorarım size kaç kişi sistemini düzenli olarak güncelliyor? Sanki destek deyince hata ekranı alınca evinize teknisyen geliyor da çok da önemliymiş gibi lanse ediliyor. 10 yıl bir işletim sistemi için oldukça iyi bir süre halihazırda. Özellikle donanımların bu sürede nasıl da geliştiği göze alınırsa. Tabii ki adamlar win7 için para alacak işleri o. Bunu kimse yadırgayamaz. MS'ta sonuçta binlerce kişi ekmek yiyor. Ve birçok da sosyal projeye de destek veriliyor. Ayrıca bir sürü de araştırma ve geliştirme halihazırda devam ediyor. Bunlar da ciddi gider kalemleridir. Fakat Windows7sins grubunun yaptığı bu protesto duygusal travmadan öte birşey değildir.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Başta Linux ve sonra da Mac gibi gözünü korkutan rakipler olmasa, Mikisoft'un evde korsan win kullanımına izin vereceğini mi düşünüyorsun yoksa ?

Ayrıca Mikisoft'un emeğine saygı duyalım, eşşek gibi uğraşıp Win7 gibi 10 numara iş çıkarmışlar diyorsun, hakkını ver diyorsun, ardından da bizim gibi ev kullanıcıları için sorun yok, hangi ev kullanıcısı para vererek kullanıyor ki, hepsi korsan kullanıyor zaten diyorsun. Böyle diyerekte emeğe en büyük saygısızlığı ve haksızlığı sen yapıyorsun.

Valla güzel kardeşim.Eğer ki sen öyle diyorsan doğrudur. O halde Senden ve Microsoft çalışanlarından yaptığım tüm SAYGISIZLIK ve de HAKSIZLIK için özür diliyorum.

Ama bana göre Korsan kullanmam ve birçok ev kullanıcısının da Windows u korsan kullandığını söylemem, Microsoft a SAYGISIZLIK değil, HAKSIZLIKtır.

Saygısızlık, her zaman her yerde Windows kullanıp, ondan sonra da orada burada "Vay efendim Windows 5 para etmez...Windows kadar rezil bir işletim sistemi yok...Yaww bu Microsoft ne kadar işe yaramaz program çıkarıyor" demekle olur.

Biz en azından her platformda Microsoft neyi doğru yapıyorsa söyleyebiliyoruz - her ne kadar kapitalist, paragöz olsalarda ,ki sonuçta adam tabii ki de boğazının derdine düşecek. Zaman böyle...-

Aramızda KAVRAMlara farklı bir bakış var anlaşılan...Ama senin görüşlerine de saygı duymak lazım...

Linux ve Mac gibi CIDDI rakipler sayesinde, Microsoft bizim korsan olarak Windows ve Ofis kullanmamıza izin veriyorsa ALLAH ikisinden de razı olsun ve bizi kendilerine muhtaç etmesin :) O halde Yaşasın LINUX ve MAC..

Galiba Windows Genuine yi de bu iki yüzünden yüzden pek sıkı tutmuyorlar...

Neyse..Konuya gelecek olursak, Ben bu kampanyayı sonuna kadar DESTEKLEMEDIGIMI tekrar beyan edeyim :)

Reaksiyon puanı
188
Microsoft'un başarısını birileri kaldıramıyor olmalı ki bu tip şeylere başvuruyorlar...

stttntnzn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
millet mikrozorttan sıkılalı çooook oldu ama oyunlar sağolsun hala kullanılıyor. kullanıldığı için de program alternatifi çok. yoksa sistemin 5 para ettiğinden değil. bknz daha dünki android mobil sistem bi anda nasıl altetti yılların windows mobile'ını ???

sorarım size , google gidip de ubuntuyu satın alsa, geliştirse veyahut android'in masaüstü versiyonunu çıkarsa insanda bi kullanma hevesi çıkmaz mı? çünkü google sistem yaptığı zaman büyük firmaların da desteği gelecek. şunun driveri yok bu programın bu versiyonu çalışmıo fln olmucak. nasıl ki programların/oyunların mac versiyonu çıkıyosa illaki linux versiyonu da çıkar. mac dediğin arkasında koskoca apple var.

şuanda firmalar neden linuxü desteklesin ki? ortada belli bi şirket yok?? anonim bi sistem. buna bağlı olarak henüz tam gelişmemiş. [server olayı hariç].

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Eveeet.. Yorum zamanı:hammer: :D

Kim ne derse desin Microsoft köklü, kurumsal, güzel işler çıkaran bir dev, nerdeyse bir devlet gibi ve yine kim ne derse desin yazılım teknolojilerini geliştirmede büyük bir paya sahip durum böyle olunca bu firmaya yapılan saldırılar kaçınılmaz. Microsof tun da yaşayabilmesi ve özellikle kalifiye eleman ihtiyacını karşılamakta olsun AR-GE olsun bu dev masraf kara deliklerini lanse edecek bir fiyat politikası uygulamak zorunda olması. Microsoft yönünden durum böyle.

Kullanıcılar açısından özellikle Türk kullanıcı profili Microsoftun fiyat politikaları ile uyumsuzluk gösteriyor. Bizler programı bedavaya getirsekte hani bunu hediyesi deriz. Durum böyle olunca ortaya bir çelişki çıkıyor bu duruma göre Türkiye de linux kullanımı WinXX işletim sistemlerini geçmiş olması gerekiyor. Neden öyle dedeğil derseniz. Nedeni malum WinXX işletim sistemlerinin korsan kullanımının maalesef fazla olması. ikinci olarakta oyunara atlayı sağlaması 3 sıraya Masa üstü yayıncılığı koyabiliriz ama bu işin kaymağını hala MAC tabanlı sistemler yemekte.

herdoğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firmalar; Eğer eski ürünlerine teknik destek vermiyorlarsa; o zaman yeni ürünlerini çok cüzi bir ücret karşılığında değiştirmek mecburiyetinde olmalıdırlar. saygılarımla.

cumalisav02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Allah belasını versin bu microsoftun. İnsanların soyuyor resmen.Kardeşim ben bilgisayar alırken windowsa niye zorla para ödeyeyim. Linux kullanırım

mtnakin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linux'u hiç denememiş -hatta çalışan cd indirip görmemiş- insanların, linux ekosisteminin ne derece büyük olduğunu farkedememiş insanların yorumları çıldırtıcı
insanlar bilgi sahibi olmadan neden fikir sahibi olurlar ki?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Valla şu PC me bi yükleyemedim gitti.Deli etti beni.Vistaya format atıyor Xp ye atıyor.win 7 ye atmıyor.O yüzden protestoya tam destek :D

Spönk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoft için hala dev, güzel, çalışmışlar hacı iyi olmuş migi mugu diyen adamı anlamıyorum. Ve FSF nin bu protestosunu da anladıklarını sanmıyorum.

Yahu adamlar gelecekte Microsoft, Apple, Adobe, Symantec, Trend-Micro gibi şirketler kullanıcının anasını ağlatmasın, TEKEL oluşumlar şimdiden reddedilsin diye bu protestolarla uğraşıyorlar. Kapitalist düzende elbetteki devamlı surette beslenenen nesneler zamanı geldiğinde TEKEL konuma erişip herşeyi yönetirim iddiasıyla kullanıcıyı, müşterisini keklemeye başlayacak. Amerika' da bu sürekli ve devamlı yaşanan bir gerçek. Mc Donalds, Arbys, KFC, Burger King bakın bunlar hep kendi fraksiyonun tekel markaları ve ürünlerini kalite seviyesi yerlerde ama insanlar yine onlara gidiyor hemde obez olup ölme pahasına. Neden? Bunların ürünlerindeki hormon dengesizliği, katkı maddelerinin aşırılığı, kanserojen ve hormon bozucu aromatiklerin yoğunluğu. Bunların hepsi herkesçe bilinmekte (halkın büyük bir kesimi hariç) kimse dur diyebiliyor mu?

Linux mevzusuna gelince, insanların korsan kullanıma bu kadar alıştığı ve artık içselleştirdiği bir ülkede Linux' u anlatmaya çalışmak çok güç. Hatta manasız. Ama ben yılmadan anlatırım, ki zaman olur birilerinde bir ampuller yanar. Denmek isteneni kavrarlar.

Linux bedavadır.
Linux özgürdür.
Linux yapabileceksen kendisini değiştirmene izin verir.
Linux senin malındır, onu para kazanmak için serbestçe kullanabilirsin. (diğerlerinin emeğine saygı gösterip kaynağını kapatmadan)
Linux bugün dünya sunucu piyasasını elinde bulundurmaktadır, güvenilirdir. (%78)
Linux kullanıcı dostu çok gelişmiş masaüstü sistemlerine sahiptir.

Ve Linux yalnızca gönüllü desteğiyle gelişmektedir.

Ayrıca FSF yalnızca Linux demek değildir. Linuxunda dahil olduğu koskoca bir topluluğu barındırır.
Siz destek vermiyorum derken şunu diyorsunuz aslında farkında değilsiniz.

Ben özgür, bedava yazılım istemiyorum çünkü zaten korsan kullanıyorum.
Ben kendime uydurabileceğim bir işletim sistemi istemiyorum, microsoft bana uygun olabilecekleri kendisi seçer.
Ben microsoft' u seviyorum çünkü bilgisayarımı yalnızca bir oyun ve chat makinası olarak kullanıyorum. Ürettiğim üretebileceğim hiçbir şey yok.

saygılar.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Sonuna kadar destekliyorum.

Ama trajikomik olan şey, bunu desteklerken bile Vista kullanıyorum. :D

İşletim sistemi değiştirmek o kadar zor geliyor ki... Bunun da sebebi lanet olası Windows işte. Hayatımda 95 sürümünden beri olan ama bana bir şey katmayan çöp parçası.

Her zaman korsana karşıyım. Ama Windows ürünlerini her türlü korsan kullanabilirim.

Ayrıca XP'ye desteğini kesmeye kalktığı günden beri de kendilerinden iyice nefret ediyorum.

Ve Bill Gates'e buradan sesleniyorum:

-Yürü git len!

(Mürsel olsa böyle derdi. :D)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Boş protestolar bunlar wındows 7 forever.:)

pearlharbor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
desteklemiyorum valla... keske herkes win7 kullansa.. mesela laboratuvarlarda xp yerine win7 kurulu makinalar... sistemin kaldırabildiği olcu de adobe cs4 office 2010 hayalim şimdilik. bu ne yaa.. bilgisayar bolumu okuorum pc de xp modifiye + office 2003 + cs 3 yuklu...

Reaksiyon puanı
2,146
sevgili spönk, işletim sistemini kendine uydurmak nedir? insanlar o kadar profesyonel mi. Bugün ubuntu da facebook videoları için saatlerce uğraştım forumdan yardım aldım. İnsanlar kullanımı basit istiyor ve microsoft fazlasıyla veriyor bunu.
xp yi daha çok kendime uydurabiliyorum ayrıca

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
çok ayıp ama bu FSF nin yaptığıda canım :D stallman hoca efendi sana sesleniyorum böyle hareketlerle insanları korkutuyorsun