Windows 7'den Korsanlara Ağır Darbe

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Microsoft bir süredir göz yumduğu korsan Windows 7 kullanıcılarına ağır bir darbe indirmeye hazırlanıyor. İşte korsan yamasıyla ilgili detaylar...

Microsoft en son yayınladığı Windows 7 yamasıyla, korsan kopyaların sonunu getirmeyi hedefliyor. KB971033 adlı bu yama, bilgisayarda bulunan ürün anahtarının orijinalliğini kontrol ediyor.
Eğer, ürün korsan kopyaysa Windows'un çalışması durmuyor ancak işletim sistemi kullanışsız bir hale geliyor.
windows1265746289.jpg
Korsan kullanıcılar duvar kâğıtlarına elvada diyecek
Artık, duvar kâğıdı kullanamayan korsan Win 7 sahipleri, her işlem yapmaya çalıştıklarında ekranlarında orijinal yazılım almalarını isteyen bir uyarı yazısıyla karışılacaklar.
Microsoft, korsanla savaşının öteki adımlarında bilgisayarda bulunan tüm programlara ait ürün anahtarlarını da kontrol etmek istiyor.
:: Orijinal Windows kullanımının artması için sizce Microsoft ne tarz yöntemler uygulamalı?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

Audyseus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
:: Orijinal Windows kullanımının artması için sizce Microsoft ne tarz yöntemler uygulamalı?

Çok basit, Windows Basic sürüm çıkarmalı ve bu sürüm ya ücretsiz olmalı ya da çok ucuz. Ve bazı özellikler ile geliştirmeler de sonradan satın alınabilmeli. İnternet üzerinden bu tarz satış işlemleri rahatlıkla yapılabiliyor artık. Windows'u kendimize ve ihtiyacımıza göre gerçekten kişiselleştirebiliriz. Kullanmadığımız özelliklere de para vermemiş oluruz böyellikle..

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
İşe ilkten vistada mağdur ettiğini kullanıcılarına ücretsiz windows 7 vererek başlasınlar fiyatıda ülkelerin standartlarına uygun olarak aşağı çeksinler...

Ayrıca kaşınmasınlar alternatifleri var linux severler windowsun böyle bir hata yapmasını 4 gözle bekliyorlar...

fagum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncellemeleri kapattım bile.Microsoft avcunu yalasın :D
güncellenmeyiversin sanki devlet sırrı taşıyorum :))

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Ucuzlayıp makul fiyata çekerse artar :)

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Fiyatları aşağı çekerse herkes orijinal kullanır bence.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
He he...!!!! Anlaşılan Bill ve Balmer amca birilerine bayağı kızmş.:angry:
Kim tavuklarına kışş.. dedi aceba merak ediyorum.
Neyse gelelim sadede; aslına bu alınan karar yeni bir dönemin miladı olsa gerek Microsoft için oldukça radikal bir karar olabilir. Hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağının ve/veya işlerin daha zor olacağının bir işareti. Ama böyle dayatmalarla bence kendi bindiği dalı keser. Bende tam 7 yükleyecediiim..!!! :tt2: Neyse Hacker amcalar biraz daha mesayi yapacak anlaşılan :devil2:

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
KB971033 bunu yüklemem olur biter.hahhhh...:)))

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Cevap Gayet Basit Makul Seviyelere İndirseler Fiyatları Korsanı Büyük Ölçüde Engeller Ve Daha Geniş Kitlelere Hitap Ederler!

Mesela Home Premium 100 TL ye Satışa Sunulsa Peynir Ekmek Gibi Gider

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
arkadaş bu windowsta kullandığım her program linuxta çalışır mı (autocad, solidworks, 3ds max, photoshop gibi) ? linux e geçtim geçicem çünkü, az kaldı..

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Ben de sizin gibi yükledim.3-4 gün hiçbirşey olmadı.Hatta forumda dalga geçtim.Ancak bugün patladı.Ergeç patlıyor.:devil2:
Günde 10 kere elle güncelleme kontrolü yapıyorum.
Bios mod'u engelleyebilirlerse helal derim.:)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Evet haklısınız.Duyduğum kadarıyla bios modu engelleyemiyormuş.:flowers:

3-4 ayrı metod ile aktivasyon işlemi var. Eski loader'lar büyük bir oranda yakalanmışlar. Kendi bilgisayarımda denemedim ama yeni loader'larda da sorun yaşanmıyormuş. Bios mod en sağlıklısı elbette.

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
İşe ilkten vistada mağdur ettiğini kullanıcılarına ücretsiz windows 7 vererek başlasınlar fiyatıda ülkelerin standartlarına uygun olarak aşağı çeksinler...

Ayrıca kaşınmasınlar alternatifleri var linux severler windowsun böyle bir hata yapmasını 4 gözle bekliyorlar...
Arkadaşa tamamiyle katılıyorum bende iki vista var orjinal elimde patladı

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Microsoft, korsanla savaşının öteki adımlarında bilgisayarda bulunan tüm programlara ait ürün anahtarlarını da kontrol etmek istiyor.

yukaridaki aciklamadan kast edilen bizim pc de kurulu programlarini anahtarlarini mi kontrol etmek yoksa sadece windows u mu. windows diger programlarin orginalligini check yapmaya baslarsa ne olur Yilmaz ? :)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Ben kapattım güncelleştirmeyi sorun yok bşde imaj aldım nortonla oda tamamdır

cnr22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir yolunu bulurlar yine orjinal olur :)

önüne geçemezler bence. hadi yaptılar artık windows kırılamıyor tekrar kurarsın güncellemeyi kapatırsın olur biter :)

Teague

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 gün deneme kopyasını kurdum. 30 gün boyunca deneyeceğim. Sonra satın almayı düşünüyorum...

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
güncellemeyi yükledim
hiçbirşey olmadı
ancak arkadaş win7'yi yeni kurdu crack yapmadan önce güncellemeyi yükledi
crack kabul etmedi
crack'in yeni versiyonunu bulduk
ve da daaaaaam :D

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Ben sanal pc de güncelleme yaptım fakat ismi geçen güncellemeyi göremedim.

bost35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En fazla 30 gün içinde panzehiri çıkar sorunsuz devam Arkadasın dediği gibi
orjinal vistamın key ni kabul edecek yada 50-100 tl arasında satacak 350 tl satmak yok..

diyalektik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoftun windows da dahil ürettiği yazılımların fiyat politikalarını gözden geçirmeli. Diğer bir husus ise bu sektörde korsanla mücadelede somut ve kalıcı bir yöntem yoktur. Kırılamaz denen PlayStation 3 dahi kırıldıysa Microsoft'un elinden çok fazla bir şey gelmez geçici önlemler dışında...

whatever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güncellemeleri kapatırım olur biter diyenler, Service Pack çıkınca paşa paşa yükleyeceksiniz, merak etmeyin.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
KB971033 güncelleştirmesini istemeden yüklediyseniz bu güncelleştirmeyi kaldıran uygulamayı verebilirim bana pm den ulaşın bu uygulama hem söz konusunu güncelliştirmeyi kaldırıyor hemde windows etkinleştirme teknolojisini devre dışı bırakıyor.dolasıyla bill amca windows 7 nizi devre dışı bırakmak için ulaşamıyor :)

berkayyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
50 $ geçmemeli şu an kazandığı para ile aynı parayı yine kazanır. lisanslı kullanıcı sayısı en az 10 kat artar